AFC و سازمان لیگ دو نقطه مقابل هم/ نشست خبری پاشنه آشیل فوتبال

AFC و سازمان لیگ دو نقطه مقابل هم/ نشست خبری پاشنه آشیل فوتبال

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

به گزارش خبرنگار مهر، سازمان لیگ فوتبال ایران از چند سال پیش و همزمان با اجرای طرح‌های حرفه‌ای در لیگ برتر، برگزاری نشست‌های خبری یک روز پیش از شروع مسابقات را الزامی کرد. این طرح هرچند از سوی بعضی از مربیان به دلایل نامشخص نادیده گرفته می‌شد، اما در دو فصل اخیر شدت بیشتری پیدا کرد؛ تا جایی که در کمتر نشست خبری بخصوص نشست‌های پیش از بازی می‌توان سرمربیان را پاسخگوی رسانه‌ها دید. در اغلب این جلسات، دستیاران سرمربی حضور می‌یابند.

این مسئله به دفعات زیاد مورد انتقاد رسانه‌ها و خبرنگاران قرار گرفته است. بارها اتفاق افتاده که خبرنگاران یک نشست را به دلیل بی توجهی و بی خیالی سرمربی تحریم کنند اما سازمان لیگ اقدام موثر و عملی برای حل مشکل و الزام سرمربیان انجام نداده است.

سرمربیان گاهی بدون بهانه و گاهی به بهانه همزمانی تمرین تیم با نشست، زمان پرواز تیم به شهر محل برگزاری مسابقه و مواردی از این دست از نشستن مقابل اصحاب رسانه (اخیراً نشست‌های اینترنتی) خودداری می‌کنند.

دستیاران سرمربی در نشست‌ها در پاسخ به این سئوال که چرا نفر اول نیمکت حاضر به پاسخگویی نیستند، از نزدیک بودن افکار و برنامه‌های سرمربی و دستیارانش سخن می‌گویند اما آیا به راستی این رویه غیر حرفه‌ای در کنفدراسیون فوتبال آسیا هم پذیرفتنی است؟ آیا AFC به «ذهن مشترک» کادر فنی به چشم یک توجیه خوب برای بر هم زدن نظم نشست‌های خبری نگاه می‌کند؟

پاسخ این سئوال منفی است و کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز با انتشار جریمه‌های انضباطی خود یک بار دیگر نشان داد که تا چه اندازه نسبت به رسانه‌ها و تعهد سرمربیان برای پاسخگویی مقابل افکار عمومی حساسیت دارد.

فرهاد مجیدی سرمربی استقلال به دلیل عدم حضور در نشست خبری پیش از بازی با الدحیل ۱۰ هزار دلار جریمه شد و رای مشابهی برای باشگاه استقلال هم به دلیل این کوتاهی، در نظر گرفته شده است. در آن نشست، فراز کمالوند دستیار مجیدی در نشست حاضر شد. این اتفاق بارها در لیگ برتر ایران رخ داد اما سازمان لیگ واکنشی به نداشت.

مهدی ترابی هافبک پرسپولیس در نشست خبری پیش از بازی با الوحده ۱۵ دقیقه تاخیر داشت و AFC این بازیکن را هم ۲ هزار دلار جریمه کرد؛ هرچند ۱۵۰۰ دلار را به حالت تعلیق درآورده است.

یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس هم در دو نشست خبری خود در لیگ قهرمانان آسیا حضور نیافت اما ظاهراً باشگاه پرسپولیس توضیحات قانع کننده‌ای را برای AFC ارسال کرده و توانسته از جریمه احتمالی فرار کند.

از مسابقات این فصل از لیگ برتر ایران تنها هفت هفته دیگر باقی مانده است و اصلاح رویه موجود کار سختی به نظر می‌رسد اما به نظر می‌رسد الزام به حضور سرمربیان در نشست‌های خبری از فصل آینده باید در اولویت سازمان لیگ ایران قرار بگیرد و جریمه‌های سنگین با الگوبرداری از کمیته انضباطی AFC می‌تواند ضمانت خوبی برای اجرای این طرح باشد.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *