۸۵ میلیون قلب برای «هورا»کشیدن می‌تپد/صبوری ۲۷بازیکن با رمز اتحاد

۸۵ میلیون قلب برای «هورا»کشیدن می‌تپد/صبوری ۲۷بازیکن با رمز اتحاد

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

به گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های دور برگشت گروه C مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در حالی از پنجشنبه هفته جاری به طور متمرکز در کشور بحرین برگزار می‌شود که تیم ملی فوتبال ایران با عراق، بحرین، کامبوج و هنگ کنگ برای صعود به مرحله بعدی رقابت خواهند کرد.

سایه شوم طلبکار خارجی روی نتایج دور رفت

تیم ملی ایران در پایان دور رفت این رقابت‌ها تنها ۶ امتیاز از ۴ بازی گرفت. تیمی که هدایت آن را «مارک ویلموتس» بلژیکی بر عهده گرفته بود تا بتواند بهتر از «کارلوس کی روش» نتیجه بگیرد اما در عمل چیز دیگری ثابت کرد. ویلموتس که با قرارداد عجیب و غریب مدیران وقت فدراسیون فوتبال هر وقت دوست داشت در ایران حاضر می‌شد و بازی‌ها را دنبال می‌کرد چمدان دو میلیون یورویی پر از پول را قبل از بازی رفت با عراق در استانبول گرفت تا به کار خود ادامه دهد.

با این حال سرمربی بلژیکی تیم ملی ایران اینقدر از قرارداد با فدراسیون اطمینان داشت که پس از شکست دو بر یک مقابل عراق هم باز زیر تمام تعهدات زد و با استناد به قرارداد خود اقدام به فسخ یک‌طرفه گرفت. قراردادی که پس از شکایت ویلموتس و رأی فیفا تبدیل به سنگین‌ترین بدهی فدراسیون به یک شخص خارجی شد.

خنده‌های اسکوچیچ پس از سونامی در تیم ملی

«دراگان اسکوچیچ» سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در عجیب‌ترین شرایط فدراسیون به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد. او از همان نخستین کنفرانس خبری‌اش که به تنهایی و بدون حضور هیچ مقام مسئولی برگزار شد لبخند روی لب داشت تا امیدواری خود را نشان دهد.

سرمربی تیم ملی در تمام جلسات تمرینی نیز همین لبخند را روی لب نگه داشت تا به ستاره‌های ملی پوش نشان دهد امیدواری بزرگترین فاکتور در مسیر صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است.

۸۵ میلیون قلب برای «هورا»کشیدن می‌تپد/صبوری ۲۷بازیکن با رمز اتحاد

باخت دیپلماسی فوتبالی در AFC

کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از شیوع جهانی بیماری کرونا تصمیم به برگزاری ادامه رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به طور متمرکز گرفت. AFC میزبانی گروه ایران را به بحرین داد تا سایر تیم‌ها برای برگزاری رقابت‌ها به منامه بروند.

شهاب‌الدین عزیزی خادم رئیس تازه کار فدراسیون در نخستین اقدام خود تصمیم به شکایت از AFC گرفت اما بار دیگر فوتبال ایران در مسیر دیپلماسی ورزشی و حقوقی با شکست روبرو شود.

بدن‌های خسته بدون بازی تدارکاتی آماده شدند

در سازمان لیگ فوتبال ایران، برای هیچکس بازی‌های ملی اهمیت نداشت. جمله‌ای که به صراحت درباره شیوه زمان بندی برگزاری بازی‌های فوتبال باشگاهی کشور می‌توان به کار برد.

تیم ملی ایران تنها ۷ روز فرصت هماهنگی برای حضور در کشور بحرین را داشت. ایران بر خلاف سایر رقیبان خود هیچ بازی تدارکاتی نیز انجام نداد تا بدن‌های خسته با کمترین هماهنگی راهی بحرین شوند. البته اسکوچیچ تاکید کرد که در این بازه زمانی خودش ترجیح داده است تیم ملی بازی تدارکاتی نداشته باشد اما در صورت تعطیلی زودهنگام لیگ، امکان برگزاری بازی تدارکاتی برای تیم ملی فراهم می شد.

کیش برای مات کردن گربه سیاه‌ها!

اسکوچیچ تصمیم گرفت به جای بازی تدارکاتی تیمش را راهی اردوی پنج روزه در جزیره کیش کند. این اردو در یکی از بهترین هتل‌های این شهر با کمترین پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

شلوغی بیش از حد مسافران حاضر در هتل محل اقامت تیم ملی ایران صدای اعتراض ملی‌پوشان را در آورد. شاگردان اسکوچیچ هر بار می‌خواستند در محوطه هتل حاضر شوند با انبوه طرفداران روبرو می‌شدند که به راحتی به ستاره‌های تیم ملی دسترسی داشتند. این در حالی است که بخش رسانه‌ای تیم ملی ایران اجازه حضور خبرنگاران در هتل را نمی‌داد تا نشان دهد پروتکل‌ها رعایت می‌شود اما در عمل صحنه‌های دیگری رقم می‌خورد.

۸۵ میلیون قلب برای «هورا»کشیدن می‌تپد/صبوری ۲۷بازیکن با رمز اتحاد

صبوری با سکوت برای جنجال نکردن

بسیاری از بازیکنان تیم ملی ایران از امکانات اردوی کیش ناراضی بودند. شلوغی بیش از حد هتل، عدم رعایت موارد بهداشتی و نبودن چمن مناسب در ورزشگاه المپیک کیش جز مواردی بود که بازیکنان به آن اعتراض داشتند اما در تصمیم دسته جمعی خود خواستند در این باره فعلاً سکوت کنند تا حاشیه‌ای جدید ایجاد نشود.

به وقتش!

چند بازیکن باتجربه تیم ملی ایران که به شدت از اتفاقات اجرایی در اردوی تیم ملی اعتراض داشتند می‌خواستند با انتشار بیانیه‌ای نسبت به رفتار برخی مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ فوتبال واکنش نشان دهند اما روزه سکوت گرفتند. البته آنها قرار است این صحبت‌ها را فارغ از هر نتیجه‌ای که در دور برگشت بازی‌های مقدماتی جام جهانی گرفتند به زبان آورده تا مردم را در جریان امور قرار دهند.

آرزوهای مخفی اروپایی

تیم ملی ایران در حالی آماده بازی‌های دور برگشت می‌شود که رقابت‌های فوتبال باشگاهی در قاره اروپا به تازگی به پایان رسیده است. همچنین فینال لیگ قهرمانان اروپا نیز با قهرمانی چلسی همراه بود تا باعث بروز انگیزه‌هایی در جمع ملی‌پوشان فوتبال ایران شود. بازیکنانی که در گفتگوهای خودمانی، آرزوهای بزرگ را برای حضور در باشگاه‌های بزرگ دارند.

کمترین تجربه در امور اجرایی

تیم ملی ایران در حالی برای بازی‌های برگشت با ستاره‌های اسم و رسم دار خود آماده می‌شود که ناکارآمدی در برخی حوزه‌های اجرایی ریز و درشت وجود دارد. افرادی کم تجربه عهده دار بعضی از جایگاه ها شده‌اند تا حتی از برگزاری ساده‌ترین نشست‌های خبری بازیکنان با اصحاب رسانه قبل از هر تمرین نیز برنیایند.

اتحاد برای قلب ۸۵ میلیون ایرانی

کاروان تیم ملی ایران در حالی آماده شروع بازی‌های دور برگشت مقدماتی جام جهانی می‌شود که سخت‌ترین شرایط را نسبت به دورهای گذشته دارد. قدرت دوم آسیا در رنکینگ فیفا در گروه پنج تیمی خود فعلاً سوم است تا در سخت‌ترین شرایط برای صعود به جام جهانی و شاد کردن دل ۸۵ میلیون ایرانی قرار بگیرد. تیمی که فعلاً متحد است و بدون حاشیه می‌خواهد امور خود را پیش ببرد تا هورا کشیدن آنها در خیابان‌ها و خانه‌هایشان را در ۲۵ خردادماه بشنود.

۸۵ میلیون قلب برای «هورا»کشیدن می‌تپد/صبوری ۲۷بازیکن با رمز اتحاد

راهی برای معجزه نیست

تیم ملی ایران برای صعود به دور بعدی رقابت‌ها چاره‌ای جز کسب پیروزی‌های متوالی در ۴ دیدار برگشت خود ندارد. ۱۲ امتیازی که این تیم را به راحتی صدرنشین می کند تا بدون اما و اگر راهی مرحله بعدی شود. ایران برای صعود تنها امتیاز می‌خواهد نه معجزه!

تیم ملی فوتبال ایران که در گروه C مرحله مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا حضور دارد، از چهار دیدار گذشته صاحب ۶ امتیاز است و در رده سوم قرار دارد. در این گروه عراق ۱۱ و بحرین ۹ امتیاز کسب کرده است.

برنامه ادامه دیدارهای گروه سوم مقدماتی جام جهانی که به صورت متمرکز به میزبانی بحرین برگزار می‌شود، به شرح زیر است:

* پنجشنبه ۱۳ خرداد
– ایران – هنگ کنگ – ساعت ۱۹
– بحرین – کامبوج – ساعت ۲۱

* دوشنبه ۱۷ خرداد:
– عراق – کامبوج – ساعت ۱۹
– ایران – بحرین – ساعت ۲۱

* جمعه ۲۱ خرداد
– کامبوج – ایران – ساعت ۱۹
– هنگ کنگ – عراق – ساعت ۲۱

* سه شنبه ۲۵ خرداد
– ایران – عراق – ساعت ۱۹
– بحرین – هنگ کنگ – ساعت ۲۱

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *