یک سؤال مهم از عزیزی خادم درباره اسکوچیچ و آینده تیم ملی/ چرا به‌جای کمیته فنی، هیئت رئیسه باید تصمیم‌گیری کند؟

یک سؤال مهم از عزیزی خادم درباره اسکوچیچ و آینده تیم ملی/ چرا به‌جای کمیته فنی، هیئت رئیسه باید تصمیم‌گیری کند؟

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، شهاب‌الدین عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال روز گذشته و پس از بازگشت به ایران با یک سؤال مهم مواجه شد. شاید اولین مواجهه جدی رئیس فدراسیون فوتبال با خبرنگاران از زمان انتخابش تاکنون، همین مصاحبه سرپایی در فرودگاه مهرآباد بود که سؤالات مهمی مطرح شد و تفکرات عزیزی‌خادم را نشان داد.

وقتی رئیس فدراسیون فوتبال با سؤالی درباره سرنوشت تیم ملی و ادامه همکاری با دراگان اسکوچیچ مواجه شد، گفت: «زحمات اسکوچیچ قابل تقدیر است، همینطور کادر فنی و بازیکنان. ما به سرمربی تیم ملی احترام می‌گذاریم و تا به امروز همه کنار هم بودیم. قطعاً هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در این باره تصمیم‌گیری خواهد کرد.»

  از صحبت‌های عزیزی خادم این طور برمی‌آید که او علاقه چندانی به ادامه همکاری با دراگان اسکوچیچ ندارد و می‌خواهد بار مسئولیت تصمیمش را به هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال بیندازد. آن هم در شرایطی که پیش از شروع مسابقات تیم ملی، رئیس فدراسیون و برخی از اطرافیانش علاقه‌ای به همکاری با اسکوچیچ نداشتند، اما ترس از عدم نتیجه‌گیری با مربی جدید تصمیم آنها را عقب انداخت.

اینکه عزیزی خادم برای اتخاذ تصمیماتش از هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال کمک بگیرد و آنها نیز نقش آفرین باشند، اتفاقی خوب در فدراسیون فوتبال است اما در جای خودش و در عمل و نه حرف همانند معرفی نواب رئیسش که برخلاف اساسنامه و بدون نظر هیئت رئیسه صورت گرفت.

 با احترام به اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال و جایگاه آنها، جز میرشاد ماجدی که سابقه فوتبالی و فنی دارد، هیچ‌کدام از این نفرات در زمینه مسائل فنی فوتبال سر رشته‌ زیادی ندارند. نقش هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال برای انتخاب سرمربی برای تیم ملی یا ادامه همکاری با او زمانی لازم است که بحث قراردادی، مالی و مسائلی از این دست وجود داشته باشد، اما این نفرات نمی‌توانند جایگاهی برای گرفتن تصمیمات فنی داشته باشند. ماجدی فردی فنی است، اما نه می‌تواند به تنهایی در این باره تصمیم گیری کند و نه جایگاه فعلی اجازه تصمیم‌گیری فنی را به او می‌دهد، چراکه جایگاه‌ها در یک سازمان فوتبالی باید تعریف شده باشد. در فدراسیون نیز برای این کار کمیته فنی و توسعه فوتبال وجود دارد.

یکی از کمیته‌هایی که تغییراتی در آن صورت نگرفته یا اگر صورت گرفته اعلام نشده، کمیته فنی فدراسیون فوتبال است. با مراجعه به سایت فدراسیون فوتبال هم مشخص نیست که چه کسانی عضو این کمیته هستند. در بخش مربوط به کمیته فنی در سایت فدراسیون فوتبال تنها مصاحبه‌ها و خبرهایی وجود دارد که در آنها از مرتضی محصص به عنوان رئیس کمیته فنی یاد شده اما مشخص نیست نفراتی که پیش‌تر عضو این کمیته بودند همچنان این مسئولیت را برعهده دارند یا خیر.

اگر محصص همچنان رئیس کمیته فنی است و اعضای این کمیته نیز مشخص هستند، چرا تصمیم برای ادامه همکاری با اسکوچیچ به این کمیته سپرده نمی‌شود؟ رئیس فدراسیون فوتبال چه پاسخی برای این سؤال‌ها دارد و چگونه قرار است تصمیم‌گیری درباره سرمربی تیم ملی را به هیئت رئیسه‌ای بسپارد که آن را افرادی با سابقه‌های اقتصادی، سیاسی، حقوقی، قضاوت و… تشکیل می‌دهند؟ آیا سرنوشت فوتبال ملی تا این حد بی‌اهمیت است که افرادی غیر متخصص باید درباره آن تصمیم بگیرند؟ قطعاً هیئت رئیسه نقشی اساسی و مهم در تصمیمات فدراسیون فوتبال دارد اما در جای خودش و در مسائل مربوط به خودش نه در این موضوع فنی.

اگر چه به ترکیب کمیته فنی و توسعه و افرادی که در این کمیته بودند یا هستند و اکنون هم حضور یا عدم حضورشان مشخص نیست، نقدهای جدی وارد است اما در نهایت کار باید از مسیر خودش پیش برود؛ یعنی ابتدا در کمیته فنی مورد بررسی قرار گیرد. آیا فدراسیون فوتبال در همین راستا حرکت خواهد کرد؟

 

منبع: shemale-asia.com


Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *