گروه مرگ درانتظار مسابقات انتخابی جام جهانی/برانکوبه ایران میرسد؟

گروه مرگ درانتظار مسابقات انتخابی جام جهانی/برانکوبه ایران میرسد؟

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

به گزارش خبرنگار مهر، مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر روز گذشته (سه شنبه) با انجام چند بازی در قاره آسیا به پایان رسید تا چهره ۱۲ تیم صعود کننده به مرحله نهایی این مسابقات مشخص شود.

اسامی تیم‌های صدرنشین راه یافته به دور نهایی این بازی‌ها به شرح زیر است:

سوریه (صدرنشین گروه A) ، استرالیا (صدرنشین گروه B) ، ایران (صدرنشین گروه C) ، عربستان (صدرنشین گروه D)، قطر (صدرنشین گروه E که به دلیل میزبانی در جام جهانی ۲۰۲۲ در مرحله نهایی حضور نخواهد داشت)، ژاپن (صدرنشین گروه F)، امارات (صدرنشین گروه G)، کره جنوبی (صدرنشین گروه H).

برترین تیم‌های دوم راه یافته به مرحله نهایی نیز عراق (گروه C)، ویتنام (گروه H)، چین (گروه A)، عمان(گروه E) و لبنان (گروه H) هستند.

به این ترتیب سید بندی مرحله نهایی انتخابی جام جهانی که احتمالاً قرعه کشی آن روز ۱۰ تیر برگزار می‌شود، به این ترتیب خواهد بود:

سید ۱: ژاپن و ایران

سید ۲: کره جنوبی و استرالیا

سید ۳: عربستان و عراق

سید ۴: امارات و چین

سید ۵: سوریه و عمان

سید ۶: ویتنام و لبنان

مسابقات مرحله نهایی در دو گروه ۶ تیمی برگزار می‌شود. این سید بندی به این معناست که ایران با ژاپن همگروه نخواهد شد اما احتمال همگروهی آن با کره جنوبی یا استرالیا، عربستان یا عراق، امارات یا چین، سوریه یا عمان و ویتنام یا لبنان وجود دارد.

دو تیم نخست هر گروه به صورت مستقیم راهی جام جهانی می‌شوند و تیم‌های سوم هم راهی دیدار پلی آف خواهند شد.

سایت عربی زبان «کوره» با اشاره به این سیدبندی اعلام کرد که گروه «مرگ» در افق مسابقات انتخابی جام جهانی وجود دارد چرا که احتمال قرار گرفتن ژاپن و کره جنوبی در کنار هم می‌تواند گروه سختی را در مرحله نهایی ایجاد کند و این مسئله ممکن است باعث از دست رفتن شانس صعود برای دیگر تیم‌های آن گروه شود.

برای ایران هم همگروهی با کره جنوبی یا استرالیا از سید دوم و عربستان و عراق از سید سوم می‌تواند چالش برانگیز شود. در صورت همگروهی با عمان، تقابل تیم ملی ایران با برانکو ایوانکوویچ سرمربی فعلی عمان هم جالب توجه خواهد بود.

تیم ملی ایران در دو دوره گذشته این مرحله از مسابقات انتخابی جام جهانی با کره جنوبی همگروه بود و موفق شد با هدایت «کارلوس کی روش» حضور در دو جام جهانی متوالی را تجربه کند.

به گزارش خبرنگار مهر، هنوز نحوه برگزاری مرحله نهایی مسابقات انتخابی جام جهانی مشخص نشده است اما به نظر می‌رسد با تقویم فشرده کنفدراسیون فوتبال آسیا و مشکلات کرونایی، این مرحله از مسابقات هم به صورت متمرکز در یک یا چند کشور بخصوص برگزار شود.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *