کره شمالی با کناره‌گیری، به کدام تیم ضربه زد؟

کره شمالی با کناره‌گیری، به کدام تیم ضربه زد؟

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، روز 26 اردیبهشت و پیش از برگزاری چهار هفته پایانی مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قطر و جام ملت‌های آسیا 2023 چین، کنفدراسیون فوتبال آسیا رسماً از کناره‌گیری تیم ملی کره شمالی از شرکت در این چهار بازی، به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا خبر داد.

این تصمیم کره شمالی بر کل فوتبال آسیا تأثیرگذار بود و باعث شد فیفا و AFC برای سنجش برترین تیم‌های رده دومی، دیدار تیم‌های دوم هر گروه را با قعرنشین حذف کنند. معیاری نادرست که ضربه آن بر پیکره فوتبال ازبکستان وارد شد.

تیم‌های ملی چین، عمان، عراق، لبنان و ویتنام با حذف دیدار مقابل تیم‌‌های قعرنشین گروه خود، شرایط بهتری نسبت به سایر تیم‌های رده دومی داشتند. این در حالی است که بازگشت کره شمالی به مسابقات و در نظر گرفتن دیدار با قعرنشینان نشان می‌داد چین، عمان، عراق، ویتنام و ازبکستان، برترین نتایج را میان تیم‌های رده دومی به دست آورده‌اند. پس می‌توان گفت بیشترین آسیب کناره‌گیری کره شمالی به ازبکستان رسید.

ازبک‌ها در تمامی پنج دیدار خود صاحب 15 امتیاز شدند، اما لبنان در شش بازی (در صورت حذف دیدار با کره شمالی) به 10 امتیاز رسید. این در حالی بود که لبنان در دیدار رفت با نتیجه 2 بر صفر از کره شمالی شکست خورد و در صورتی که در بازی برگشت بر این تیم غلبه می‌کرد، باز هم نمی‌توانست امتیازات خود را به ازبکستان برساند.

در آخرین رده‌بندی اعلام شده توسط فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا)، ازبکستان در جایگاه 86 جهان ایستاده و لبنان رتبه 93 دنیا را از آنِ خود کرده است. با این حال کناره‌گیری کره شمالی باعث شد ازبکستان به تنها تیم حاضر در 13 رده نخست فوتبال آسیا در رنکینگ فیفا تبدیل شود که شانسی برای حضور در جام جهانی قطر ندارد.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *