کامبوج حریف تمرینی خوبی خواهد بود/ باید مراقب دیدار با عراق باشیم

کامبوج حریف تمرینی خوبی خواهد بود/ باید مراقب دیدار با عراق باشیم

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

صادق ورمزیار در گفتگو با خبرنگار مهر و در خصوص پیروزی سه بر صفر ایران برابر بحرین در مرحله انتخابی جام جهانی قطر گفت: ملی پوشان کشورمان یک بازی سنگین و پر از استرس را با موفقیت به پایان رسانده و توانستند با این پیروزی شرایط جدول را تغییر دهند.

وی افزود: قبل از دیدار برابر بحرین، حرف و حدیث های زیادی در مورد این بازی بود. شاید مردم هم همانند بازیکنان استرس نتیجه این دیدار را داشتند و همه نگران این بودند که مبادا تیم ملی ایران نتواند برابر این حریف پرحاشیه نتیجه لازم را کسب کند اما خوشبختانه بازیکنان ما با تمام وجود بازی کردند و توانستند به یک برد حساس مقابل بحرین دست پیدا کنند.

مدافع پیشین تیم ملی در تحلیلی در مورد عملکرد بازیکنان ایران تصریح کرد: به جز یکی دو صحنه، در این دیدار هم بیرانوند روز آرامی را پشت سر گذاشت. خط دفاع ما عملکرد قابل قبولی داشت و تقریبا به یک هماهنگی خوب دست پیدا کردند. در خط هافبک بازیکنان ما خوش درخشیدند و چندین بار با ارسال پاس های تودر توانستند برای مهاجمان ما موقعیت سازی کنند و در خط حمله طارمی و آزمون نمایش فوق العاده ای داشتند. این دو بازیکن به خوبی در زمین یکدیگر را پیدا می کردند و چندین بار توانستند با کارهای ترکیبی موقعیت سازی کرده و آزمون از این تاکتیک استفاده کرده و دوبار دروازه بحرین را باز کند.

ورمزیار در ادامه خاطرنشان کرد: حرفی که اسکوچیچ زده بود و گفته بود حریف را مانند کف دست می شناسد، کاملاً در این بازی مشخص بود. او و کادر فنی اش آنالیز خوبی از حریف داشتند و دیدیم در نیمه دوم توانستند به آنچه که می خواهند دست پیدا کنند.

وی در مورد تعویض هایی که برای تیم ملی ایران در نیمه دوم صورت گرفت، تأکید کرد: در نیمه اول شرایط خوبی نداشتیم. اگرچه چند موقعیت را از دست دادیم اما نتوانستیم به آنچه که مورد نظرمان بود دست پیدا کنیم. اما با آمدن سامان قدوس در نیمه دوم کاملاً شرایط فرق کرد. او بارها یک تنه به قلب حریف زد، پاس داد و توانست کفه ترازو را به نفع تیم ملی ایران سنگین تر کند. البته تعویض های دیگر هم کاملاً به سود تیم ملی کشورمان شد و در پایان هم توانستیم با ارائه یک بازی خوب به یک برد بسیار شیرین دست پیدا کنیم.

مدافع پیشین تیم ملی اظهار داشت: قبل از شروع بازی، بحرین را بیش از اندازه بزرگ کرده بودیم، آنها قابلیت مقابله با تیم ملی ما را نداشتند اما با توجه به نتایجی که در بازی های گذشته به وجود آمده بود، یک استرس عجیبی برای تیم ملی ما پیدا شده بود که تا حدودی عملکرد آنها را در نیمه اول دچار مشکل کرده بود اما هرچه از ادامه بازی گذشت، تیم ما حاکم بر زمین و توپ شد و دیدیم که بحرینی ها حرفی برای گفتن مقابل ما ندارند. آنها امیدوار بودند که بتوانند با یک تساوی هم شرایط بهتری برای صعود پیدا کنند اما سه گل ما باعث شد تا آنها شرایطشان سخت شده و حالا باید تنها به پیروزی برابر عراق فکر کنند تا بتوانند به مرحله بعد صعود کنند.

وی در خصوص دیدار بعدی ایران در برابر کامبوج گفت: این بازی می تواند یک دیدار تمرینی برای ما باشد. کامبوج برابر ما حرفی برای گفتن ندارد البته نمی توانیم خیلی ساده از کنار بازی بگذریم. به طور حتم کادر فنی تغییراتی را در ترکیب در این دیدار صورت خواهد داد تا بتواند با آمادگی کامل خود را برای حساس ترین دیدار ما که مقابل عراق است، بکند.

ورمزیار در پایان خاطرنشان کرد: هنوز هم صعود ما به دور بعد مشخص نیست. نباید با این برد دچار غرور شده و فکر کنیم به راحتی صعود کرده ایم. یک دیدار سخت برابر عراق داریم که باید با موفقیت از آن بگذریم هرچند عراقی ها به برد برابر ما نیاز دارند و اعتقاد دارم بازی ما با عراق می تواند یکی از حساس ترین و جذاب ترین بازی های این گروه باشد.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *