پزشکان اسپانیایی: اریکسن به احتمال ۹۸ درصد دچار نارسایی قلبی شد/ خوش‌شانسیم که دستگاه شوک در ورزشگاه وجود داشت

پزشکان اسپانیایی: اریکسن به احتمال ۹۸ درصد دچار نارسایی قلبی شد/ خوش‌شانسیم که دستگاه شوک در ورزشگاه وجود داشت

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، درباره حادثه شوک‌آوری که برای کریستین اریکسن ستاره تیم ملی دانمارک در جریان بازی شب گذشته (شنبه) این تیم برابر فنلاند رخ داد، نظرهای متفاوتی ارائه شده است. با اینکه هنوز به صورت رسمی نتیجه معاینات تکمیلی از ستاره خط میانی تیم فوتبال اینتر منتشر نشده است، تقریباً اکثر پزشکان بر این باور هستند که اتفاق رخ داده بر اثر نوعی نارسایی قلبی بوده است.

در همین خصوص دکتر خوسپ بروگادا، متخصص قلب و عروق بیمارستان «کلینیک» مادرید، به برنامه کاروسل دپورتیوو در رادیو کادناسر اسپانیا گفت: زمانی که چنین اتفاقی برای یک بازیکن رخ می‌دهد، یک شرایط استثنایی است و این شرایط می‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر ورزشکاران حرفه‌ای که به طور مرتب هم کنترل می‌‌‌شوند، بگذارد. متأسفانه قرار گرفتن یک بازیکن در چنین شرایطی بدان معناست که فرصت زیادی برای نجات جان وی وجود ندارد. پزشکان عملاً 20 دقیقه داشتند عملیات احیا را انجام می‌دادند. ما چیز زیادی نمی‌دانیم اما با توجه به شیوه افتادن بازیکن که خیلی ناگهانی بود من نسبت به این اتفاق احساس بدی دارم.

بروگادا افزود: شیوه افتادن بازیکن نشان می‌داد که وضعیت او وخیم است. من 98 درصد مطمئنم که این اتفاق بر اثر ایست قلبی رخ داد، البته ممکن است این اتفاق بر اثر نارسایی قلبی هم رخ داده باشد اما شواهد و قراین همگی گواه بروز یک مشکل قلبی را می‌دهند، یک نوع برهم‌خوردگی ریتم ضربات قلب چون اگر فرض دیگر که گرمازدگی است، رخ داده بود، او چند دقیقه بعد می‌توانست از جای خود برخیزد اما دیدیم که اینگونه نبود.

در همین حال مانوئل مارینا، یک پزشک متخصص قلب و عروق دیگر نیز فرضیه بروز ایست قلبی برای اریکسن را تأیید کرد و گفت: به نظر من که او دچار ایست قلب شد. در اکثر مواقعی که یک بازیکن ناگهان و بدون برخورد با کسی به زمین می‌افتد، مشکل قلبی است. به همین دلیل اولین دقایق پس از بروز حادثه برای نجات جان بازیکنی دچار این مشکل می‌شود، بسیار حیاتی است. خیلی خوش‌شانس بودیم که یک دستگاه شوک قلبی در ورزشگاه وجود داشت. همچنین ساعات بعدی که بازیکن در بخش مراقب‌های ویژه سپری می‌کند هم بسیار حیاتی هستند تا از تکرار چنین اتفاقی جلوگیری به عمل آید.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *