پایان سومین ماموریت با گلباران کامبوج/فقط ماند «تیر خلاص» به عراق

پایان سومین ماموریت با گلباران کامبوج/فقط ماند «تیر خلاص» به عراق

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران که دو دیدار از چهار فینال حساس خود را با پیروزی برابر هنگ کنگ و بحرین پشت سرگذاشته بود، برای رسیدن به سه امتیاز دیگر از ساعت ۱۹ امروز جمعه در ورزشگاه ملی منامه به مصاف تیم کامبوج رفت که این دیدار با برتری ۱۰ بر صفر ایران همراه شد.

علیرضا جهانبخش (۱۶ – پنالتی)، شجاع خلیل زاده (۲۲)، مهدی طارمی (۲۷)، مدافع حریف (۳۲)، میلاد محمدی(۵۸)، مرتضی پورعلی گنجی(۶۳)، کریم انصاریفرد(۷۷)، کاوه رضایی(۸۰ و ۸۶) و مهدی قایدی(۸۴) برای تیم ملی گل زدند.

دراگان اسکوچیچ برای این دیدار تغییراتی را در ترکیب تیمش ایجاد کرد و به چند مهره اصلی برای دیدار با عراق استراحت داد. تیم ملی در این دیدار با ترکیب امیر عابدزاده، صادق محرمی، شجاع خلیل‌زاده(۴۶ مجید حسینی)، میلاد محمدی، مرتضی پورعلی‌گنجی، مهدی طارمی(۴۶ کریم انصاریفرد)، سامان قدوس، علیرضا جهانبخش(۶۸ کاوه رضایی)، احمد نورالهی(۴۶ میلاد سرلک) ، علی قلی‌زاده(۵۵ مهدی قایدی) و سعید عزت‌الهی به میدان رفت.

پایان سومین ماموریت با گلباران کامبوج/فقط ماند «تیر خلاص» به عراق

عجله برای رسیدن به گل اولین اتفاقی بود که در شروع دیدار تیم ملی برابر کامبوج رقم خورد و ملی پوشان کشورمان برای باز کردن دروازه حریف نه چندان قدرت بازی سراسیمه ای را به نمایش گذاشتند

با این حال برای رسیدن به گل ۱۵ دقیقه تلاش کردند تا اینکه کاپیتان علیرضا جهانبخش درون محوطه جریمه سرنگون شد و داور کره‌ای اعلام ضربه پنالتی کرد. این ضربه را جهانبخش در دقیقه ۱۶ به گل نخست ایران تبدیل کرد.

در دقیقه ۲۲ ایران در ادامه حملات خود صاحب یک ضربه کرنر شد که این ضربه را قلی زاده روی دروازه ارسال کرد و شجاع خلیل زاده با ضربه سر گل دوم ایران را وارد دروازه حریف کرد. این گل روی خروج اشتباه دروازه‌بان کامبوج به دست آمد.

در دقیقه ۲۷ علیرضا جهانبخش در مرکز زمین صاحب توپ شد و با پاسی دقیق در عمق خط دفاعی حریف مهدی طارمی را در موقعیت گل قرار داد که ضربه پای چپ این بازیکن از درون محوطه جریمه به تور دروازه کامبوج چسبید تا سومین گل ملی پوشان کشورمان رقم بخورد.

پایان سومین ماموریت با گلباران کامبوج/فقط ماند «تیر خلاص» به عراق

در دقیقه ۳۲ میلاد محمدی که از جناح چپ نفوذ کرده بود قصد داشت درون محوطه جریمه توپی را برای بازیکنان خط حمله ارسال کند که توپ با برخورد به پای مدافع کامبوج برخورد کرد و درون دروازه قرار گرفت تا چهارمین گل ایران ثبت شود.

در ادامه ایران بازهم برای رسیدن به گل تلاش کرد و در دقیقه ۴۴ بازهم علیرضا جهانبخش توپی را برای مهدی طارمی ارسال کرد که دروازه‌بان حریف درون محوطه جریمه طارمی را سرنگون کرد و در دقیقه ۴۵ سعید عزت الهی پشت توپ ایستاد اما ضربه او به تیر دروازه برخورد کرد و به گل تبدیل نشد تا نیمه اول با همان چهار گل به پایان برسد.

در شروع نیمه دوم اسکوچیچ سه تغییر را در ترکیب تیم ملی ایجاد کرد تا به خلیل زاده، طارمی و نورالهی استراحت بدهد. با این حال بازیکنان جایگزین هم عملکرد خوبی داشتند و با همان میل تهاجمی تلاش کردند بر تعداد گل های ایران اضافه کنند.

پایان سومین ماموریت با گلباران کامبوج/فقط ماند «تیر خلاص» به عراق

چراغ نیمه دوم را میلاد محمدی روشن کرد که با حرکت درون محوطه جریمه پاس علی مهدی قایدی را به گل پنجم تبدیل کرد. محمدی در شرایطی که می توانست به کریم انصاریفرد پاس بدهد با ضربه ای محکم از بین پاهای دروازه بان کامبوج دروازه حریف را باز کرد.

در ادامه تیم ملی ایران بازهم روند هجومی اش را از دست نداد و در دقیقه ۶۳ با ضربه سر مرتضی پورعلی گنجی به گل ششم رسید. در دقیقه ۷۷ مهدی قایدی درون محوطه جریمه با خطای مدافعان حریف سرنگون شد و داور اعلام ضربه پنالتی کرد که کریم انصاریفرد کاپیتان نیمه دوم ایران دروازه حریف را باز کرد.

کاوه رضایی که در دقایق پایانی به میدان آمده بود و چند موقعیت را از دست داد بالاخره در دقیقه ۸۰ روی ارسال خوب صادق محرمی از جناح راست با پرشی زیبا توانست با ضربه سر گل هشتم را وارد دروازه حریف کند. این بازیکن چند دقیقه بعد گل دهم را برای ایران به ثمر رساند تا ملی پوشان کشورمان به یک برد آسان دست پیدا کنند.

قبل از او مهدی قایدی که در زمان حضور کمش در زمین تاثیر زیادی روی روند تهاجمی بازی تیم ملی داشت توانست با نفوذ درون محوطه جریمه گل نهم را برای تیم ملی کشورمان به ثمر برساند.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی ایران که تاکنون سه ماموریت خود در دیدارهای برگشت انتخابی جام جهانی را با برد به پایان رسانده اند باید در آخرین بازی خود در این مرحله روز سه شنبه ۲۵ خرداد و از ساعت ۲۱ به مصاف عراق بروند تا تکلیف صعود به مرحله بعد مشخص شود.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *