هشدار به فدراسیون فوتبال و تیم ملی؛ از کشک بادمجان تا بی‌احترامی به سرود ایران/ مراقب حاشیه‌سازی بحرین باشید

هشدار به فدراسیون فوتبال و تیم ملی؛ از کشک بادمجان تا بی‌احترامی به سرود ایران/ مراقب حاشیه‌سازی بحرین باشید

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم ملی فوتبال ایران دو روز دیگر باید دیدارهای باقی مانده‌اش در انتخابی جام جهانی 2022 را آغاز کند. چهار دیدار حساس مقابل هنگ‌کنگ، بحرین، کامبوج و عراق که به میزبانی بحرین برگزار می‌شود و برای فوتبال ایران بسیار سرنوشت‌ساز است. شاید بیشتر از هر زمان دیگری در انتخابی‌های جام جهانی، ایران در خطر حذف قرار دارد و میزبانی بحرین هم شرایط را سخت‌تر کرده است.

اینکه کنفدراسیون فوتبال آسیا با بی‌عدالتی میزبانی را به بحرین داد، بحثی جداگانه است که بارها درباره آن صحبت شده، اما حالا در آستانه آغاز مسابقات هستیم  و تیم ملی مجبور به برگزاری دیدارهای خانگی‌اش در خاک بحرین است. جایی که همیشه برای فوتبال ایران دردسرساز و حاشیه‌ساز بوده است. شاید برای بسیاری، بازی معروف انتخابی جام جهانی 2002 در منامه، شکست ایران و سپس رقص بحرینی‌ها با پرچم عربستان یادآور مسابقات جنجالی ایران مقابل بحرین باشد. دیداری که برخی آن را با شام کشک بادمجان ملی‌پوشان هم به یاد می‌آورند، موضوعی که همان زمان مطرح و گفته شد به ملی‌پوشان پیش از بازی کشک بادمجان داده شده است.

بازی ایران و بحرین در دیدار رده‌بندی جام ملت‌های 2004 در خاک چین هم جنجال و حاشیه داشت. دیدار رفت ایران و بحرین در همین رقابت‌ها که در سال 98 برگزار شد نیز با بی‌احترامی به سرود ملی ایران همراه بود. به همین دلیل قابل پیش‌بینی است که بحرینی‌ها این بار هم به لحاظ روانی بخواهند اقداماتی علیه ایران انجام دهند

در توانایی ملی‌پوشان ایران هیچ شکی وجود ندارد و شاید روی کاغذ و در مقایسه نفرات، ایران مشکلی برای صعود نداشته باشد، اما برای پیروزی در چهار مسابقه باقیمانده در فشردگی که بازی‌ها هر 4 روز یک بار برگزار می‌شود، باید تمرکز روحی و روانی بازیکنان ایران بالاتر برود. آنها باید تمرکز لازم را داشته باشند تا اسیر حاشیه و جنجال نشوند.

وحید هاشمیان می‌تواند به عنوان یک بازیکن همیشه آرام و بی‌حاشیه، آرامش را به بازیکنان منتقل کند و البته حضور کریم باقری نیز می‌تواند به لحاظ روحی و انگیزشی به ملی‌پوشان اطمینان خاطر بدهد. در این میان فدراسیون فوتبال هم باید مراقب و حواسش به همه چیز باشد. در واقع این هشدار باید جدی گرفته شود که بحرینی‌ها برای رسیدن به موفقیت ممکن است همانند گذشته دست به اقداماتی بزنند.

ملی‌پوشان ایران باید فقط و فقط باید تمرکز خود را روی مسائل فنی بگذارند. بازی‌های فشرده و البته حساسی که هر 4 روز یک بار برگزار خواهد شد، به اندازه کافی می‌تواند فشار فیزیکی و روانی را وارد تیم کند، پس نباید اسیر جنگ‌های احتمالی و حاشیه‌سازی بحرینی‌ها شد. بحرینی که سعی داشت با 50 درصد ظرفیت ورزشگاه‌ها جو روانی را به سود خود کند، اما وضعیت بحرانی این کشور به لحاظ کرونا و قرنطینه کامل کشور تا 10 روز آینده، باعث شد وزارت بهداشت کشور بحرین اجازه حضور تماشاگران را ندهد.

به گزارش تسنیم تیم ملی فوتبال ایران به ترتیب در تاریخ‌های 13، 17، 21 و 25 خردادماه در گروه C انتخابی جام جهانی 2022 قطر و جام ملت‌های آسیا 2023 چین به مصاف هنگ‌کنگ، بحرین، کامبوج و عراق می‌رود. تیم ملی ایران با یک بازی کمتر و 6 امتیاز، پس از عراق 11 و بحرین 9 امتیازی در رتبه سوم قرار دارد‌.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *