نعمتی که ایران دارد و ویژگی‌هایی که دیدار با عراق را سخت می‌کند

نعمتی که ایران دارد و ویژگی‌هایی که دیدار با عراق را سخت می‌کند

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

عباس چمنیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره دیدار حساس سه شنبه شب تیم ملی ایران مقابل عراق در مرحله انتخابی جام جهانی 2022 اظهار داشت: از ابتدا هم مشخص بود کامبوج و هنگ کنگ حریف دندان‌گیری برای ما نیستند و مشکلی مقابل آنها نداریم. در لیگ قهرمانان آسیا هم مشخص شد که تیم‌های حوزه خلیج فارس و غرب آسیا به شدت از شرایط آرمانی فاصله دارند. یکی از دلایل نتیجه‌گیری خوب تیم‌های ایرانی همین موضوع بود. حتی فولاد هم که صعود نکرد در این مسابقات موفق ظاهر شد. به طور کلی تیم‌های عربی از آمادگی به دور هستند که یکی از دلایل مهم آن کرونا است.

وی افزود: به همین دلایل از قبل مطمئن بودم که قاطعانه بحرین را شکست می‌دهیم. هر چند تیم ایران در نیمه دوم خیلی خوب بازی کرد،‌ اما بحرین با تیم همیشگی‌اش فاصله داشت. حضور آزمون و طارمی برای تیم ملی یک نعمت است و هیچ تیمی در آسیا چنین مزیتی را ندارد و این می‌تواند به ما خیلی کمک کند. شاید موقعیت‌هایی که مقابل بحرین نصیب آزمون شد، نصیب مهاجمان لیگ ایران می‌شد، نمی‌توانستند از آن استفاده کنند. به هر حال پیروزی در سه بازی قبلی (هنگ کنگ، بحرین و کامبوج) قابل پیش‌بینی بود، ولی بازی با عراق غیر قابل پیش‌بینی است.

کارشناس فوتبال کشورمان تصریح کرد: این بازی چند ویژگی دارد که کار را سخت می‌کند، اول اینکه فوتبال عراق شبیه فوتبال ماست و همیشه بازی با این تیم دشوار بوده است. از سوی دیگر دو کشور همیشه با هم رقابت داشتند و انگیزه‌های زیاد ذهنی و روانی برای این بازی وجود دارد. موضوع بعدی اینکه جدال با عراق بازی آخر مرحله گروهی است و همین مسئله کار را بیش از پیش سخت‌ می‌کند، اما با این حال پیروزی بر عراق به هیچ وجه دور از دسترس نیست. عراق هم مانند دیگر کشورهای عربی از شرایط آرمانی دور است. ایران می‌تواند این تیم را ببرد و حتماً هم می‌برد.

چمنیان در واکنش به طرح این موضوع که ایران در بازی اول مقابل هنگ کنگ و نیمه نخست دیدار با بحرین چندان هماهنگ نبود و شاید دلیل این موضوع عدم انجام بازی تدارکاتی بود، گفت: نمی‌توانیم واقعیت را انکار کنیم، تیم ما فرصت زیادی برای آماده‌سازی و هماهنگی نداشت. تیم‌های دیگر از ما بیشتر فرصت داشتند. نمی‌شود از تیمی که اصلاً بازی تدارکاتی نداشته، انتظار داشت یکدست و کاملاً منظم باشد. این خیلی طبیعی است. نمی‌خواهم عملکرد کادرفنی را تحلیل کنم ولی به نظرم با تمام کمبودها تیم ملی عملکرد خوبی در سه بازی گذشته داشت. بازی تیم ملی نشان می‌دهد اندیشه پشت برنامه‌های کادرفنی وجود دارد. فعلاً اولویت باید این باشد که تیم ملی ببرد و اکنون نباید دنبال نمایش زیبا و … باشیم. باید مقابل عراق نیز نتیجه‌گرا باشیم تا به مرحله بعد برسیم.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *