مدافعان ایران روز سختی خواهند داشت/ اسکوچیچ باید خودش را ثابت کند

مدافعان ایران روز سختی خواهند داشت/ اسکوچیچ باید خودش را ثابت کند

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

کریم بوستانی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: روز سه‌شنبه بازی سختی برابر عراق خواهیم داشت. عراق یک تیم کاملاً فیزیکی و جنگنده است، آنها مهاجمان خوبی دارند که می‌توانند از لحظه‌های به دست آمده، استفاده کرده و دروازه ما را به خطر بیندازند بنابراین باید مدافعان ما هوشیار باشند و اشتباه نکنند زیرا یک اشتباه باعث خواهد شد تا موقعیت ما برای رفتن به مرحله بعد به خطر بیفتد.

به گفته وی، به طور حتم اسکوچیچ برای دیدار برابر عراق باز هم با چند تغییر تیمش را روانه این بازی حساس خواهد کرد. او می‌داند که این دیدار سرنوشت‌سازترین بازی این گروه خواهد بود. سه تیم ایران، بحرین و عراق شرایط سختی دارند و هر تیمی که نتیجه را به حریف دیگر واگذار کند، باید چهار سال دیگر منتظر بماند تا شاید بتواند به جام‌جهانی صعود کند.

وی اظهار داشت: ما در خط حمله مهاجمان زهرداری داریم، آزمون و طارمی در حال حاضر بهترین مهاجمان ما هستند، شناخت خوبی از یکدیگر پیدا کرده و همه امید دارند که این دو بتوانند مقابل عراق گلزنی کنند. در خط هافبک هم نفرات خوبی داریم که می‌توانند با هافبک‌های عراق بجنگند و توپ و میدان را از آن خودشان کنند. در خط دفاع باید دقت بالایی داشته باشیم. شرایط برای مدافعان ما سخت خواهد بود؛ آنها باید بدون استرس و با خونسردی کامل پا به این بازی حساس بگذارند و نباید اجازه دهند عراقی‌ها صاحب ضربات ایستگاهی شوند و موقعیت شوت‌زنی پیدا کنند چون آنها در این زمینه تبحر خوبی دارند. علاوه بر این، بیرانوند قطعاً درون دروازه بیرانوند خواهد ایستاد؛ دروازه‌بانی که عملکرد خوبی داشته و حالا در اروپا تجربیات گرانبهایی کسب کرده؛ او هم باید هوشیار باشد و با آمادگی و روحیه خوب، وارد این بازی پراسترس شود.

پیشکسوت فوتبال ایران ابراز امیدواری کرد و گفت: تیم ملی کشورمان برنده این بازی حساس خواهد بود. با برد برابر عراق می‌توانیم به مرحله بعد صعود کرده و امیدوار باشیم که در آن مرحله هم نتایج قابل قبولی کسب و به جام‌جهانی صعود خواهیم کرد.

بوستانی در خصوص انتقادهای مطرح شده نسبت به اسکوچیچ گفت: برخی‌ها با اینکه تیم ملی کشورمان سه بازی را با پیروزی به پایان رسانده هنوز هم از اسکوچیچ انتقاد می‌کنند. حال زمان آن فرا رسیده که این مربی کروات با پیروزی برابر عراق، خودش را به همه ثابت کند. او برای تیم ملی زحمت کشیده، سه بازی را با برد به پایان رسانده و حالا وقت آن است که به همه بگوید این بردها اتفاقی نبوده، پیروزی برابر عراق می‌تواند اسکوچیچ را به همه ثابت کند بنابراین او با آرامش کامل عراق را آنالیز می‌کند تا با یک ترکیب ایده‌آل به مصاف حریف سختکوش خود برود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با شناختی که من از بازیکنان تیم ملی کشورم دارم، می‌دانم که عراق را شکست خواهند داد و به دورِ بعد صعود می‌کنند بنابراین برای صعود به جام‌جهانی باید تمام مسئولان فوتبال کشورمان یکدل شده و با برنامه‌ریزی صحیح و در دستور کار قرار دادن چند بازی تدارکاتی خوب برابر تیم ملی کشورمان، این تیم را آماده‌تر از گذشته کرده تا یکبار دیگر شاهد حضور ملی‌پوشانمان در جام‌جهانی باشیم.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *