قاسمپور: ۳ گل ایران مشت محکمی به دهان بحرینی‌ها بود/ نباید این برد را در بوق و کرنا کنیم

قاسمپور: ۳ گل ایران مشت محکمی به دهان بحرینی‌ها بود/ نباید این برد را در بوق و کرنا کنیم

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

ابراهیم قاسمپور در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره پیروزی 3  بر صفر تیم ملی فوتبال ایران مقابل بحرین در مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی 2022 قطر، اظهار داشت: فکر می‌کنم بحرین را بیش از حد بزرگ و بازی با این تیم را بیش از حد حساس کرده بودیم. به هر ترتیب نتایج دور رفت باعث شده بود که این بازی تا حدی غیرقابل‌ پیش‌بینی بوده و همه نگران باشند. در نهایت اما سه امتیاز خیلی خوبی کسب شد و بدون هیچ مشکلی از این بازی نیز عبور کردیم.

وی اشاره کرد: اعتقاد دارم تیم ملی به نسبت بازی اول مقابل هنگ‌کنگ منطقی‌تر کار کرد و در این بازی باز هم می‌توانستیم گل بزنیم. بحرین به خوبی توسط کادر فنی آنالیز شده بود. نقاط ضعف این تیم از قبل مشخص شده بودند و از عمق خط دفاعی بحرین که می‌توانستیم به آنها ضربه بزنیم،‌ بار‌ها نفوذ کردیم و موفق هم بودیم. در کنار این آنالیز خوب، عملکرد خوب آزمون و طارمی و حرکت‌های در عمق و پاس‌های خوب آنها به یکدیگر منجر به دو گل اول ایران شد.

این کارشناس فوتبال ایران درباره حساسیت‌ بالای این بازی و بار روانی بالای آن، خاطرنشان کرد: از بابت این موضوع که ممکن است بازیکنان درگیر مسائل احساسی شوند و بخواهند سراسر حمله باشند و یا اینکه بحرینی‌ها بخواهند روی اعصاب بازیکنان‌مان بروند، نگران بودم، ولی خوشبختانه تیم ملی با آرامش و خیلی منطقی کار کرد. بازیکنان در جای خود دفاع کردند و بازی را در کنترل داشتند و آنها در جای خود حمله هم می‌کردند و موفق بودند. تیم ملی در این بازی به یک توازن رسیده بود و موفق شد در هر زمان به نسبت شرایط سرعت بازی را کم یا زیاد کند.

قاسمپور با بیان اینکه «سه گل ایران، مشت محکمی به دهان بحرینی‌ها بود.»، یادآور شد: بحرینی‌ها با ارتباطاتی که داشتند میزبانی را از ایران گرفتند و در یک فضای ناجوانمردانه رقابت کردند.

وی درباره عملکرد دراگان اسکوچیچ هم به تسنیم گفت: او به شناخت خوبی از بازیکنان تیم ملی رسیده است. البته درست است که این بازی را با نتیجه خوبی بردیم، ولی هنوز ضعف‌هایی وجود دارد. به طور مثال شاید می‌توانستیم زودتر مهدی قایدی و مهدی ترابی را به بازی بیاوریم. در زمان‌‌هایی که مدافعان حریف کند هستند، اضافه شدن این بازیکنان سرعتی و تکنیکی می‌تواند چاره‌ساز باشد. درست است که قبل از حضور این دو بازیکن به گل رسیدیم، ولی بعد از حضور آنها دیدم که خلاقیت بیشتر شد.

این کارشناس فوتبال درباره اینکه شکسته شدن طلسم عدم پیروزی‌ ایران مقابل بحرین در این کشور، خاطرنشان کرد: قبلاً هم گفته بودم که در این گروه از همه تیم‌ها قوی‌تر هستیم و اگر حساسیتی الان ایجاد شده است، باید به حساب نتایج دور رفت بگذاریم. ما در همان بازی رفت مقابل بحرین هم که شکست خوردیم موقعیت‌های زیادی را از دست دادیم. اگر توپ‌های ما در آن بازی گل می‌شد، این طلسم سال گذشته شکسته می‌شد.

وی اضافه کرد: به هر حال این اتفاقات در فوتبال رخ می‌دهند و ممکن است تیمی در شرایطی خاص نتیجه لازم را نگرفته باشد. یک بار برزیل در زمین خودش 7 گل از آلمان دریافت می‌کند و یک بار هم ممکن است ما مقابل یک تیم درجه دوی آسیا در خانه‌اش برای چند بار متوالی پیروز نشویم. بحرین با ضدفوتبال دنبال نتیجه است و به طور طبیعی نمی‌توانیم همیشه مقابل این تیم برنده نباشیم. این شرایط در سال‌های اخیر در بازی با سوریه و حتی لبنان هم برای ما رخ داده است.

وی درباره مصاف دشوار ایران مقابل عراق در هفته پیش رو ابراز داشت: عراق، تقریباً قوی‌تر از بحرین است و توانایی بازیکنانش به مراتب بیشتر، ولی ما از این تیم نیز قوی‌تر هستیم و شانس خیلی بیشتری در زمین خواهیم داشت.

قاسمپور درباره اینکه ممکن است عراق در بازی آخر با یک تساوی هم به‌عنوان تیم اول صعود کند و آیا این موضوع باعث نمی‌شود کار تیم ملی در این بازی سخت‌تر شود، یادآور شد: بحرین نیز مقابل ما عقب می‌کشید، ولی باخت. حقیقت این است که تیمی نمی‌تواند 90 دقیقه دفاع کند و مطمئن باشد که دروازه‌اش بسته می‌ماند. دفاعی بازی کردن عراق یک چاقوی دو لبه است و به ضرر خودشان نیز خواهد بود. این نوع بازی در برخی مواقع به نفع ماست و در برخی مواقع به ضررمان، چون اگر سراپا حمله باشیم ممکن است اسیر ضدحملات شویم.

وی تأکید کرد: در بازی با بحرین هم همین حالت وجود داشت و این تیم بسته بازی می‌کرد، ولی باید مدنظر داشته باشیم، تیم‌هایی مثل عراق  و بحرین مطمئناً نمی‌توانند در دفاع تیمی کامل و عالی عمل کنند.

این کارشناس فوتبال در خاتمه گفت: بردن همیشه لذتبخش است، مخصوصاً وقتی که با یکسری مشکلات روبه‌رو باشید، اما این نباید باعث شود اگر بحرین را شکست داده‌ایم، بردمان را در بوق و کرنا کنیم. درست است، ما شرایط سختی داشتیم و با یک تساوی و باخت، آرزو‌های یک ملت به باد می‌رفت، اما با یک برد نباید همه چیز را فراموش کنیم. این برد جای خوشحالی دارد، ولی باید به فکر پیروزی‌های بزرگ‌تر باشیم.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *