عاشوری: لزومی ندارد سرمربی تیم ملی حتما «بزرگ» باشد/ در میانه زمین یک لیدر باصلابت می‌خواهیم

عاشوری: لزومی ندارد سرمربی تیم ملی حتما «بزرگ» باشد/ در میانه زمین یک لیدر باصلابت می‌خواهیم

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

محسن عاشوری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص صعود تیم ملی به مرحله بعدی رقابت‌های جام جهانی‌ گفت: جایگاه تیم ملی آن‌قدر خراب شده بود که حتی خیلی‌ها نسبت به نتیجه گرفتن مقابل بحرین و عراق نگران بودند. این در حالی است که ما یادمان رفته که در تیم ملی خودمان بهترین‌ها را در اختیار داریم. ما همیشه در بدترین شرایط هم جزو بهترین تیم‌های آسیا بودیم اما به هر حال نگرانی خاصی وجود داشت که خوشبختانه نتایج خوبی گرفتیم و به دور بعد صعود کردیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود عنوان کرد: من برای دراگان اسکوچیچ خوشحالم و این مربی توانست کارش را به خوبی انجام دهد. وقتی اسکوچیچ انتخاب شد خیلی‌ها انتقاد کردند اما من معتقدم که بزرگ یا نامدار بودن یک مربی چندان مهم نیست. مهمترین مسئله این است که ما نفری را انتخاب کنیم که تفکراتش به سبک و سیاق فوتبال ما بخورد و لزومی ندارد سرمربی حتما بزرگ باشد.

عاشوری افزود: اکثر مربیان کروات در تیم‌های باشگاه و ملی ما موفق بوده‌اند، چون آنها مربیانی تاکتیکی و تکنیکی هستند که به کارهای بدنی هم اهمیت می‌دهند. برای انتخاب یک مربی حتما نباید به این موضوع توجه بکنیم که آن مربی اسم بزرگی داشته باشد. زمانی که دراگان انتخاب شده بود من ملاقاتی 10 دقیقه‌ای در هتل با او داشتم و آن زمان هم گفتم این مربی می‌تواند به فوتبال ملی ما کمک کند. اسکوچیچ در تیم‌های باشگاهی هم عملکرد خوبی از خودش بر جای گذاشته است.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به این پرسش که آیا ایران می‌تواند به جام جهانی صعود کند، تصریح کرد: ما در همه پست‌ها بهترین‌ها را در اختیار داریم، هر چند که در میانه زمین شرایط کمی متفاوت است. در این بازی‌ها فقط احمد نوراللهی به صورت ثابت در خط هافبک بازی کرد و بقیه نفرات تغییر کردند. فکر می‌کنم یک زوج‌سازی مناسب باید در خط هافبک صورت بگیرد و ما نیاز به یک لیدر باصلابت در وسط زمین داریم. ما فوتبالیستی مثل سامان قدوس را در اختیار داریم اما نیاز داریم که او صلابت بیشتری داشته باشد و بتواند در تمامی لحظات بازی خودش را به خوبی نشان دهد.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *