طاهری: عراق همسطح بحرین است اما بازی با آن حساسیت بیشتری دارد/ اسکوچیچ عملکرد قابل قبولی داشته است

طاهری: عراق همسطح بحرین است اما بازی با آن حساسیت بیشتری دارد/ اسکوچیچ عملکرد قابل قبولی داشته است

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

بیژن طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره عملکرد تیم ملی فوتبال کشورمان در سه بازی اخیر و کسب 9 امتیاز در دیدار مقابل هنگ‌کنگ، بحرین و کامبوج اظهار داشت: به نظرم دو بازی از این سه بازی برای ما حکم بازی‌های تدارکاتی را داشت که شش امتیاز هم از این دو بازی تدارکاتی گرفتیم. با توجه به اینکه پیش از این مسابقات بازی تدارکاتی نداشتیم، این بازی‌ها برای آمادگی تیم ملی خوب بود.

وی افزود: به اعتقاد من بازی بحرین سخت‌تر از دو بازی دیگر بود، اما بازیکنانی داریم که آنقدر شایسته هستند و توانایی دارند که هر تیمی را در سطح آسیا شکست بدهند. بازی با عراق نیز به اعتقاد من همسطح دیدار با بحرین خواهد بود، اما حساسیت بیشتری دارد. اعتقاد دارم عراق را هم می‌توانیم به آسانی بازی با بحرین شکست بدهیم، اما این بازی از قدیم حساسیت داشته است که امیدوارم بچه‌ها از پس آن برآیند. از نظر فنی توانایی شکست عراق را داریم و فکر نمی‌کنم کار سختی برای بازیکنان ما باشد.

پیشکسوت فوتبال کشورمان با تمجید از عملکرد دراگان اسکوچیچ روی نیمکت تیم ملی ایران گفت: سرمربی تیم ملی هم به خوبی تیم ملی را ارنج کرده و هم تعویض‌های درست و به موقعی داشته است. اینکه او توانسته از وجود همه بازیکنان به موقع استفاده کند، یک اتفاق خوب برای تیم ماست. مهدی قایدی، مجید حسینی، کاوه رضایی و سایر بازیکنان لازم بود که بازی کنند و همه آنها به موقع بازی کردند. ضمن اینکه من کاری به این ندارم که هنگ‌کنگ و کامبوج در سطح ما نبودند، اما ما از نظر تاکتیکی بسیار عالی هستیم و بچه‌ها فوتبال خوبی هم بازی کردند.

طاهری همچنین درباره آمار اسکوچیچ در بازی‌های دوستانه و رسمی و پیروزی در تمام بازی‌ها و اینکه آیا می‌تواند این روند را در بازی با عراق هم حفظ کند، گفت: من امیدوارم که عراق را هم به خوبی از پیش رو برداریم. اسکوچیچ عملکرد قابل قبولی داشته است، از طرفی هم هر مربی آرزویش است این بازیکنان را داشته باشد تا هم آمار خودش خوب شود و هم از نظر شخصیت مربیگری بالا برود. هر کدام از این بازیکنان در سطح آسیا وزنه هستند و در تیم‌های خوب اروپایی بازی می‌کنند. مربی هم با جمع کردن به موقع این بازیکنان و ارائه تاکتیک درست، می‌تواند تیم خوبی داشته باشد، همانطور که ما اکنون تیم خوبی داریم.

وی در پایان درباره دیدار روز سه‌شنبه مقابل عراق گفت: همانطور که گفتم بازی عراق را حساس‌تر از دیدار با بحرین می‌بینم، اما سخت‌تر نیست. بازیکنان باتجربه‌ای داریم که نباید اجازه بدهند حساسیت آن روی بازی تأثیر بگذارد. باید این بازی را ببریم و صعود کنیم.

منبع: shemale-asia.com


Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *