طاهری: اگر یک مربی ایران را قهرمان آسیا کند، تا ابد به او بدهکار خواهیم بود/ انتخاب کی‌روش بازگشت به عقب است

طاهری: اگر یک مربی ایران را قهرمان آسیا کند، تا ابد به او بدهکار خواهیم بود/ انتخاب کی‌روش بازگشت به عقب است

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

بیژن طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره بحث‌های چند روز اخیر و شرایط مبهمی که دراگان اسکوچیچ برای همکاری با تیم ملی فوتبال ایران دارد، اظهار داشت: بعد از افتضاحی که مارک ویلموتس در تیم ملی به وجود آورد، اسکوچیچ این تیم را خیلی خوب جمع کرد. ما بازیکنان سطح بالایی داریم، اما با همین بازیکنان مقابل بحرین و عراق شکست خوردیم. البته آنها مقابل ما از لحاظ فنی و سابقه فوتبالی، حرفی برای گفتن ندارند. ما در این مرحله از مسابقات مقدماتی جام جهانی نتایج بسیار خوبی با اسکوچیچ گرفتیم و نمی‌دانم این چه داستانی است که موضوع برکناری او مطرح شده است.

وی خاطر نشان کرد: اسکوچیچ در تیم ملی زحمت کشید و فکر می‌کنم اکثر بازیکنان ایران هم او را قبول دارند. این درست است که دو بازی ما آسان بود، اما به هر حال قبل از شروع این مسابقات فشار زیادی روی تیم ملی وجود داشت و مدام گفته می‌شد که باید هر چهار بازی را ببریم. همین بایدها استرس زیادی به تیم داده بود، اما خوشبختانه کادر فنی و بازیکنان عملکرد خوبی ارائه کردند و به مرحله بعد صعود کردیم. اگر قرار باشد یک مربی جدید بیاید، از کجا معلوم که دوباره ماجرای کسی چون ویلموتس تکرار نشود؟

کارشناس فوتبال ایران در مورد برخی شایعات مبنی بر مذاکره فدراسیون فوتبال با کارلوس کی‌روش تصریح کرد: ما هم این شایعات را می‌شنویم، اما باور دارم که انتخاب کی‌روش بازگشت به عقب است. کی‌روش مبلغ سنگینی از فدراسیون فوتبال ایران گرفت، اما در دو دوره نتوانست در جام ملت‌های آسیا موفق باشد.

طاهری در ادامه به تسنیم گفت: نیاز داریم که پس از چند دهه، قهرمان جام ملت‌های آسیا شویم و دیگر نمی‌توان گفت که رفتن به جام جهانی، اتفاقی بسیار ویژه و دستاوردی مهم است. اگر یک مربی ایران را قهرمان جام ملت‌های آسیا کند، ما تا ابد به او بدهکار خواهیم بود و مسئله مهم در فوتبال ملی ما این است که بتوانیم بعد از سال‌ها قهرمان آسیا شویم. در مجموع معتقدم که کنار گذاشتن اسکوچیچ تصمیم درستی نیست و این مربی باید در تیم ملی به کارش ادامه دهد.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *