صادقی: همگروه نشدن ایران با ژاپن اتفاقی بسیار مثبت است/ با اسکوچیچ روند خوب تیم ملی را ادامه می‌دهیم

صادقی: همگروه نشدن ایران با ژاپن اتفاقی بسیار مثبت است/ با اسکوچیچ روند خوب تیم ملی را ادامه می‌دهیم

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

ابراهیم صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره نتایج درخشان تیم ملی ایران در چهار بازی پایانی مقدماتی جام جهانی 2022 قطر اظهار داشت: با توجه به اینکه دور رفت را از دست داده بودیم، فشار زیادی روی بازیکنان و کادر فنی وجود داشت. این موضوع از لحاظ ذهنی خیلی خوب مدیریت شد و عملکرد بسیار خوبی در همه دیدارها داشتیم. همه موافق بودیم که نفرات بسیار خوبی داریم و تیم ملی تاکنون این همه بازیکن در کلاس جهانی نداشته است. به ویژه در خط حمله که ترافیک شدید و چالش بزرگی برای تیم ملی وجود داشت. از لحاظ فنی شرایط بهتری نسبت به رقبا داشتیم.

وی با اشاره به دیدار پایانی مقابل شاگردان کاتانتس بیان کرد: حتی مقابل عراق که با اختلاف یک گل پیروز شدیم، می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم و موقعیت چندانی به حریف ندادیم. در سال‌های گذشته نتوانستیم اردوها و بازی‌های تدارکاتی خوبی داشته باشیم. امتیازات زیادی از دست داده بودیم و شرایط سخت شده بود، اما به نظرم خیلی به این مرحله توجه می‌شود و ما تازه از پیش‌مقدماتی عبور کردیم. قدرت‌های اصلی در مرحله نهایی باقی مانده‌اند.

سرمربی پیشین سایپا با بیان اینکه انتظار می‌رفت ایران با ستاره‌های خود به راحتی از دور دوم مقدماتی عبور کند، به تسنیم گفت: از همه بازیکنان تیم ملی تشکر کنم. آنها با تمام وجود بازی کردند و تمرکز لازم را داشتند. کادر فنی هم فضا را به خوبی مدیریت کرد و به تیم آرامش داد. مردم هم پس از موفقیت تیم‌های ملی ورزشی کشورمان بسیار خوشحال می‌شوند که مدیران ارشد کشور باید بدانند ورزش باعث نشاط جامعه است و باید به آن توجه شود.

صادقی در مورد سیدبندی مرحله پایانی دور انتخابی جام جهانی قطر و حضور ایران در سید نخست خاطرنشان کرد: ژاپن بسیار خوب فوتبال بازی می‌کند و همگروه نشدن با این تیم اتفاقی بسیار مثبت است. تیم‌هایی چون عربستان، استرالیا و کره جنوبی همیشه خوب بوده‌اند و جذابیت فوتبال هم به‌خاطر غیرقابل پیش‌بینی بودن آن است. نباید بگوییم چون ایران بهتر است، پس حتماً مقابل رقبا پیروز می‌شود.

دراگان اسکوچیچ , تیم ملی فوتبال ایران , ابراهیم صادقی ,

وی با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی مناسب برای شاگردان دراگان اسکوچیچ تصریح کرد: نسل فعلی تیم ملی می‌تواند تیم را به راحتی به جام جهانی ببرد و  این بار صعود از مرحله گروهی جام جهانی باید هدف‌مان باشد. باید برنامه‌ریزی خوبی انجام و تیم ملی به خوبی حمایت شود تا به مرحله حذفی جام جهانی برسیم. تیم ملی فقط همین بازیکنانی نیستند که در زمین بازی می‌کنند.

مربی فوتبال کشورمان با اشاره مجدد به نتایج ضعیف ایران در دور رفت رقابت‌ها عنوان کرد: در دور رفت هم همین بازیکنان را داشتیم،‌ اما تیم به خوبی مدیریت نشد، برنامه‌ریزی نداشت و به بحرین و عراق باخت. سپس آرامش لازم بر تیم ملی حاکم شد و همدلی در تیم به وجود آمد تا ایران نتیجه بگیرد. مشکلی بابت نفرات تیم ملی نداریم و باید با برنامه‌ریزی بهتر به جام جهانی برویم. در سیدبندی هم شرایط خوبی داریم و هدف ما در شرایط فعلی، صعود به جام جهانی است. با این حال با توجه به اینکه در دو جام جهانی متوالی به میدان رفتیم، بازی کردن در این مسابقات نمی‌‌تواند هدف اصلی ما باشد.

صادقی در مورد وضعیت ادامه فعالیت دراگان اسکوچیچ در تیم ملی ایران اظهار داشت: از زمانی که اسکوچیچ سرمربی تیم ملی شد، شیوع کرونا اجازه نداد بازی و اردوی تدارکاتی مناسبی داشته باشیم. او خیلی انرژی و وقت گذاشت و جلسات مختلفی با سرمربیان لیگ برتری برگزار می‌کرد. اسکوچیچ نظر آنها را می‌پرسید و وحید هاشمیان هم با مربیان در ارتباط بود. من پیش از آن تجربه فعالیت به‌عنوان مربی را نداشتم، اما از سایر همکارانم می‌شنیدم که این تعامل پیش از اسکوچیچ وجود نداشت.

وی با بیان اینکه شاهد تلاش اسکوچیچ بوده است، تصریح کرد: این مربی همه بازی‌ها را تماشا می‌کرد و چندین ساعت وقت می‌گذاشت. او همه بازیکنان را زیر نظر داشت و تیم ملی با او انسجام خوبی پیدا کرد. دیدیم ایران در همه بازی‌ها بر حریف خود مسلط بود و رقبا را تحت فشار می‌گذاشت. به نظرم اسکوچیچ می‌تواند کارش را به خوبی ادامه بدهد و می‌‌توانیم این روند خوب را با او ادامه دهیم. تصمیمات مهم با فدراسیون فوتبال و هیئت‌رئیسه آن است، اما به عنوان یک مربی می‌گویم که اسکوچیچ خیلی خوب است و اگر تدارکات بهتری داشته باشد، تیم ملی می‌‌تواند بهتر از این هم باشد.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *