شکوری: حفظ کردن نام طلبکاران پرسپولیس هم سخت است، چه برسد به پرداخت پولشان/ نمی‌توانیم در نقل‌و‌انتقالات رقابت کنیم

شکوری: حفظ کردن نام طلبکاران پرسپولیس هم سخت است، چه برسد به پرداخت پولشان/ نمی‌توانیم در نقل‌و‌انتقالات رقابت کنیم

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

ابراهیم شکوری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره فرصت 30 روزه باشگاه پرسپولیس برای پرداخت مطالبات گابریل کالدرون اظهار داشت: متاسفانه چند ماه است باشگاه درگیر بدهی‌های مختلف شده است. کالدرون فصل گذشته به دلیل پرداخت نشدن مطالباتش جدا شد و باشگاه در آن زمان ملزم بود پول او را بدهد اما این کار را نکردند و اکنون شرایط سخت شده است.

پرداختی کارگزار کفاف هزینه‌های باشگاه را نمی‌دهد
وی افزود: در هشت ماهی که ما در باشگاه حضور داشتیم، علاوه بر هزینه‌های جاری باشگاه مثل پرواز، هتل، قرارداد بازیکنان و سایر موارد، باید یکسری از بدهی‌های گذشته را پرداخت کنیم. هیچ راهی وجود ندارد و این پول باید پرداخت شود. می‌بینم بعضی‌ها می‌گویند چرا باشگاه پول قرض کرده، ولی رقمی که کارگزار در اختیار باشگاه قرار می‌دهد کفاف هزینه‌های پرسپولیس را نمی‌دهد. در این وضعیت علاوه بر این نه تنها هزینه جاری، بلکه باید پول پرونده‌های عجیب و غریب را هم پرداخت کنیم. نمی‌دانیم چه کار کنیم، حکم کالدرون هم آمده و باید حالا این پول نیز پرداخت شود.

هم مادی و هم معنوی ضرر کردیم
سخنگوی باشگاه پرسپولیس در واکنش به این موضوع که علاوه بر حکم کالدرون، باشگاه به دلیل انتشار پستی در فضای مجازی علیه فدراسیون هند از سوی AFC نیز جریمه شده است, عنوان کرد: با توجه به قراردادی که در گذشته منعقد شده تمام فضای رسانه‌ای باشگاه در اختیار کارگزار قرار دارد و باید جوابگو باشد. کارگزار هم در بیانیه‌ای قبول کرده که این جریمه را پرداخت کند، ولی به هر حال برنده پرسپولیس هم در این ماجرا دچار مشکل شده است.

«علاوه بر جریمه نقدی پرسپولیس به برگزاری یک دیدار بدون تماشاگر نیز محکوم شده است و این موضوع چطور جبران خواهد شد؟» شکوری در واکنش به طرح این موضوع گفت: بله باشگاه هم مادی و هم معنوی ضربه خورده است. به همین دلیل باید بر اساس کار حقوقی این موضوع بررسی شود و قطعاً این موضوع نیز در نظر گرفته خواهد شد.

توافق با کارگزار برای فصل آینده صحت ندارد
وی در مورد قرارداد باشگاه پرسپولیس و کارگزار و اینکه شنیده می‌شود احتمال دارد همکاری دو طرف در فصل آینده نیز ادامه داشته باشد تصریح کرد: طبق بندی که در قرارداد باشگاه و کارگزار وجود دارد، همکاری ما تا پایان فصل ادامه پیدا می‌کند. می‌شنوم که می‌گویند با افزایش 10 یا 20 درصدی قرارداد ادامه پیدا خواهد کرد که چنین چیزی صحت ندارد.  نمی‌خواهیم مسیر گذشتگان را برویم. باید با بحث کارشناسی جلو برویم تا منافع باشگاه و هواداران به طور کامل تامین شود. باید فضای مجازی و اینستاگرام زیر نظر باشگاه باشد. قطعا در پایان فصل با کار کارشناسی در این مورد تصمیم خواهیم گرفت.

حفظ کردن اسامی طلبکاران پرسپولیس هم سخت است، چه برسد به پرداخت پول آنها
معاون اجرایی پرسپولیس درباره اینکه باشگاه باید تاوان اشتباهات مدیران قبلی را بدهد و اکنون این مدیران پاسخگو نیستند، یادآور شد: نمی‌خواهیم در مورد مدیران قبلی صحبت کنیم. هواداران کاملاً می‌دانند که ما وارث بدهی‌های گذشته هستیم. برانکو، بودیمیر، خواکین و کالدرون؛ حفظ کردن اسامی این افراد که از پرسپولیس طلبکار هستند هم سخت است چه برسد به اینکه باشگاه باید به آنها پول پرداخت کنند‌. نمی‌خواهم در مورد مدیران قبلی صحبت کنم، مردم بهترین کسانی هستند که می‌توانند این اتفاقات را قضاوت کنم.

یا باید قرض کرده یا تیم را رها کنیم

شکوری با بیان این جمله که باشگاه با هواداران شفاف بوده است، ادامه داد: تلاش کردیم در دوره مدیریت خودمان باری به دوش باشگاه اضافه نکنیم و از بستن قراردادهای مشکل‌زا جلوگیری کردیم. این نکته را هم همه می‌دانند که مدیران پرسپولیس اگر قرض می‌کنند به خاطر این است که از کورس قهرمانی عقب نمانیم. دو راه بیشتر نداریم، یا قرض کرده یا تیم را به خودش رها کنیم، راه دیگری وجود ندارد. متاسفانه همه راه‌های درآمدی باشگاه طبق قراردادی در اختیار یک شرکت قرار گرفته و اگر ما بخواهیم اقدام دیگری کنیم جریمه خواهیم شد. به همین دلیل مدیران باشگاه بر اساس درآمدی که باشگاه دارد قرض می‌کنند. حدود سه میلیون دلار از AFC طلب داریم و اگر این پول به دست ما برسد تمام قرض‌هایمان پاک خواهد شد.

هر روز پیگیر دریافت پاداش‌های آسیایی هستیم
وی در پاسخ به این پرسش که چه اقدامی برای وصول پول از انجام شده است، گفت: امور بین الملل باشگاه و ما هر روز پیگیر این موضوع هستیم اما این بحث بانکی است و به فوتبال ربطی ندارد. متاسفانه به دلیل تحریم‌های ظالمانه، نه تنها در فوتبال، بلکه در هیچ بخش دیگری امکان جابجایی پول به طور قانونی وجود ندارد. هر روز پیگیر هستیم و راه‌های مختلفی را امتحان می‌کنیم تا فشاری که روی باشگاه وجود دارد را پشت سر بگذاریم. امیدواریم هواداران کمک‌مان کنند. پرسپولیس یک تیم هوادار محور است و در باشگاه هواداران بالاتر از تمام ارکان باشگاه حضور دارند. ما هم در این مدت کاملا با آنها شفاف بودیم.

دستگاه چاپ پول نداریم و به هیچ ارگانی وصل نیستیم
سخنگوی باشگاه پرسپولیس درباره اینکه باشگاه باید تا 16 خردادماه مطالبات سوشا مکانی و شایان مصلح را پرداخت کند، گفت: واقعیت این است که باید در بین مسائلی که مهم است، یکی را انتخاب و «الاهم و فالاهم» کنیم. واحد حقوقی باشگاه و آقای سمیعی پیگیر این موضوع هستند اما واقعیت این است ما دستگاه چاپ پول نداریم و زیر نظر هیچ ارگانی نیستیم و از جایی هم پول نمی‌گیریم. به هیچ کارخانه و معدنی هم وصل نیستیم که پول تولید کنیم. یک منبع درآمدی داریم که آن هم به کارگزار واگذار شده است. یکسری بدهی‌ها هم از گذشته وجود دارد که باید آنها را پرداخت کنیم و این کار باشگاه را سخت کرده است. باشگاه تلاش می‌کند، اما همانطور که گفتم ما شرکت تولیدی نیستیم که به جای 10 ساعت 18 ساعت کار کنیم تا پول به دست بیاوریم. امیدواریم کمک شود و این مشکلات هم برطرف شود.

منتظر تصمیم قاطعانه درباره اتفاقات دیدار با ذوب‌آهن هستیم
شکوری در خصوص پیگیری اتفاقات دیدار پرسپولیس با ذوب آهن و پرتاب نارنجک به سمت اتوبوس سرخپوشان به تسنیم گفت: این موضوع بحث جان بازیکنان و فراتر از فوتبال است. اقدامات و شکایات لازم انجام شده و منتظر تصمیم قاطعانه هستیم. این اتفاق دیگر خارج از فوتبال است و برای اینکه جلوی آن گرفته شود باید یک بار تصمیم قاطعانه بگیرند. تمام اقدامات حقوقی انجام شده و ما فقط منتظر صدور رای و تصمیم قاطعانه هستیم.

نمی‌توانیم در نقل‌و‌انتقالات رقابت کنیم
وی در مورد بحث تمدید قرارداد بازیکنان پرسپولیس که 5 نفر آنها در تیم ملی هستند و همچنین دو بازیکن دیگر یعنی سیدجلال حسینی و امید عالیشاه یادآور شد: اکثر بازیکنان ما در تیم ملی هستند. با دو بازیکن دیگر نیز صحبت کردیم و منتظریم به باشگاه بیایند تا قراردادشان نهایی شود ولی مجدداً باید بگویم باشگاه پرسپولیس در حال حاضر نمی‌تواند در فصل نقل‌و‌انتقالات با باشگاه‌هایی رقابت کند که به طور غیر مستقیم از بودجه مستقیم دولتی استفاده می‌کنند. پرسپولیس پر افتخارترین تیم ایران است اما متاسفانه مشکلات فراوانی دارد که باید حل شود.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *