سه پنالتی ایران برابر کامبوج درست بود؟

سه پنالتی ایران برابر کامبوج درست بود؟

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

حیدر سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص پنالتی دقیقه 15 تیم ملی ایران مقابل کامبوج اظهار داشت: زمانی که مدافع کامبوج روی زمین افتاد، دیدیم که او فقط توپ را زده و برخوردی با جهانبخش نداشت. با این حال زمانی که جهانبخش قصد عبور از این بازیکن را داشت، مدافع حریف، مُچ پای راست بازیکن ایران را زد و داور به درستی پنالتی گرفت.

وی در مورد پنالتی رخ داده روی مهدی طارمی در دقیقه 43 تصریح کرد: دروازه‌بان کامبوج، طارمی را سرنگون کرد و شکی در اعلام پنالتی وجود نداشت. بازیکن حریف یک موقعیت مسلم را از ایران گرفت و اگر این صحنه خارج از محوطه جریمه رخ می‌داد، او باید از زمین اخراج می‌شد. با این حال مطابق قانون جدید، اعلام پنالتی باید با اخطار همراه باشد و دروازه‌بان کامبوج مستحق دریافت کارت زرد بود که این اتفاق رخ داد.

کارشناس داوری فوتبال درباره اعلام پنالتی پس از خطا روی مهدی قایدی در دقیقه 78 به تسنیم گفت: مدافع کامبوج چاره‌ای جز خطا روی قایدی نداشت، اما استقرار مدافعان حریف به گونه‌ای بود که نیازی به دادن کارت زرد نداشت. این پنالتی مسلم بود، اما بی‌احتیاطی رخ نداد که نیاز به کارت زرد داشته باشد.

سلیمانی درباره قضاوت کیم جونگ هیئوک در این مسابقه خاطرنشان کرد: معمولاً داوران در دیدارهای یکطرفه کار راحتی دارند. داور مسابقه در مجموع، سه پنالتی گرفت که هر سه صحیح بود. کمک داور اول، در دقایق ابتدایی نیمه دوم دو آفساید به ضرر ایران اعلام کرد که کاملاً صحیح بود. اخطار دقایق پایانی پس از خطا روی قایدی هم به درستی داده شد. همچنین در دقیقه 40، توپ پشت محوطه جریمه کامبوج به دست مدافع این تیم برخورد کرد که داور می‌توانست خطا بگیرد. با این حال در این دیدارها نمی‌توانیم نمره بالایی به داور مسابقه بدهیم.

منبع: shemale-asia.com


Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *