زندگی نامه کریم عبدالجبار بسکتبالیست کهنه کار بسکستبال nba

کریم عبدالجبار یک بازیکن بسکتبال و از هم دوره های بیل راسل می باشد که بسیار مشهور است و در این رشته توانسته است که مدال های فردی و تیمی زیادی را کسب کند. او در حال حاضر از این رشته کنار رفته است و بازنشسته شده است اما در پلیس امنیتی آمریکا خدمت می کند. جالب است که او زمانی که به اسلام روی آورد نام خود را هم تغییر داد. این بازیکن مشهور سابقه سینمایی هم دارد و در فیلم های بسیاری از جمله در فیلم بروسلی هم بازی کرد است. او یکی از شناخته ترین چهره های سال های اخیر به شمار می رود که در ادامه این مقاله به طور کامل به سابقه او می پردازیم. با ما با ادامه مقاله همراه باشید. این بازیکن در لیست 10 بازیکن برتر بسکتبال قرار گرفته است.

بیوگرافی کریم عبدالجبار

بیوگرافی کریم عبدالجبار

اسم واقعی او فردیناند او آنسیندور بود که در سال 1947 میلادی در شهر منهتن نیویورک به دنیا آمده است. او مذهب کاتولیک داشت و از کودکی به رشته بسکتبال علاقه زیادی داشت. به خاطر قد بلندی که داشت توانست در تیم بسکتبال دبیرستان خود عضو شود و رکوردهایی را در مسابقات آن زمان جابه جا کند. وی خیلی سریع پیشرفت کرد و در حال حاضر توانسته است چند بار قهرمانی مسابقات ان بی ای را از آن خود کند.

همچنین  این بازیکن در دورانی که بازیکن بود موفق شده بود تا 38 هزار و 387 امتیاز را کسب کند و نخستین فردی باشد که به این مهم دست یافته است. او تا به حال 6 مقام قهرمانی رقابت های ان بی ای را کسب کرده است و حدود 20 فصل در این رقابت ها بازی کرده است و پس از آن از این رشته کناره گیری کرد. همچنین او در کارهای سینمایی هم شرکت داشته است که یکی از همکاری های او همبازی شدن با بروس لی بوده است. این بازیکن مسلمان شده است و پس از مسلمان شدن نام کنونی را برای خود انتخاب کرده است. اطلاعاتی تکمیلی در ویکی پدیا کریم عبدالجبار ارائه شده است که برای شما در دسترس است.

آیا کریم عبدالجبار شاگرد بروسلی بود؟

آیا کریم عبدالجبار شاگرد بروسلی بود؟

گفته می شود که کریم عبدالجبار پس از اینکه از ورزش بسکتبال خداحافظی کرده بود قص داشت تا به ورزش هنرهای رزمی بپیوندند و در این رشته فعالیت های خود را دنبال کند و به همین خاطر تمریناتی را آغاز کرد. او تلاش می کرد تا این رشته را نیز یاد بگیرد و بتواند در مکان های مختلف از آن استفاده کند. همچنین این بازیکن در همان زمان بود که با بروس لی آشنا شد و توانست با او رابطه بگیرد و وی به او پیشنهاد حضور در فیلمی را بدهد که موفقیت آمیز نیز بود. او همزمان که شاگرد این اسطوره هنرهای رزمی بود، در فیلمی هم برای او بازی کرد و به شهرت رسید. باید بدانید که مایکل جردن در هیچ فیلمی با بوروس لی همکاری نداشته است.

آدرس اینستاگرام کریم عبدالجبار چیست؟

آدرس اینستاگرام کریم عبدالجبار چیست؟

اما این بازیکن در حال حاضر هم در فضای مجازی فعالیت گسترده ای دارد و در شبکه اجتماعی اینستاگرام اکانتی به نام خود ایجاد کرده است. او در این صفحه نوشته است که او همیشه رکورد کسب بیشترین امتیاز را دارا می باشد و هیچ کس نمی تواند مانند او امتیاز کسب کند. همچنین او در این صفحه سایت خود را تبلیغ می کند و تا به حال هم بیش از 500 پست مختلف منتشر کرده است. تعداد افرادی که او را دنبال می کنند هم حدود 960 هزار نفر رسیده است و پیج او تیک آبی را دریافت کرده است. وی در این صفحه تصاویر و کلیپ های مخصوص خود را منتشر می کند و با هواداران خود در ارتباط می باشد.

فیلم بازی مرگ کریم عبدالجبار با مشارکت چه کسی بوده است؟

فیلم بازی مرگ کریم عبدالجبار با مشارکت چه کسی بوده است؟

اما از زمانی که بسکتبال را کنار گذاشت او بیکار ننشست و به ورزش هنرهای رزمی پرداخت و بروسلی را به عنوان استاد خود انتخاب کرد. او که پیشرفت خوبی داشت و توانست نظر استاد خود را جلب کند و نیز اینکه از چهره و استایلی منحصر به فرد هم بهره می برد، پیشنهاد حضور در فیلم را پذیرفت. این فیلم اسمش بازی مرگ بود که یکی از معروف ترین فیلم های این هنرمند رزمی بود. کریم عبدالجبار در صحنه ای از این فیلم باید با بروسلی مبارزه می کرد. در واقع حضور او در این فیلم موجب شد تا او به شهرت زیادی دست یابد. گفته می شود که او تا به حال در بیش از 20 فیلم ظاهر شده است. آلن آیورسون همواره از این فیلم در مصاحبه های خود یاد می کند و کریم را بازیگری حرفه ای نیز می شمارد.

مبارزه بروسلی با کریم عبدالجبار چگونه بود؟

مبارزه بروسلی با کریم عبدالجبار چگونه بود؟

همانطور که گفته شد کریم عبدالجبار پس از اینکه پیشنهاد بروسلی را پذیرفت خود را برای حضور در این فیلم آماده می کرد. او باید در سکانسی از این فیلم در مقابل بروسلی مبارزه ای را انجام می داد که در ابتدا چند ضربه کاری را به این رزمی کار می زد و سپس از آنجایی که او یک رزمی کار حرفه ای بود راه غلبه بر او را دانست و او را نیز از پیش رو برداشت.

فیلم های کریم عبدالجبار چه مواردی می باشند؟

گفته می شود که او در 22 فیلم مختلف ظاهر شده است و در دنیای بازیگری نیز یک بازیگر محبوب و شناخته شده ای می باشد. یکی از کارهای سینمایی او پرواز هواپیما می باشد که البته چندان مورد توجه مخاطبان قرار نگرفت. از مشهورترین کارهای سینمایی او همین بازی با مرگ بود که در کنار بروس لی به شهرت زیادی دست یافت.

ایا کریم عبدالجبار سرطان دارد؟

ایا کریم عبدالجبار سرطان دارد؟

در برخی از خبرهای اخیرا گفته شده است که او دچار سرطان شده است و در وضعیت وخیمی قرار دارد که باید خدمت شما عرض کنم که این خبر شایعه است و نمی توان به راحتی به تمام اخبار موجود در فضای مجازی و اینترنت اعتماد کرد. برخی از خبرگزاری ها این خبر را تکذیب کرده اند و گفته اند که او در حال حاضر در وضعیت مناسبی به سر می برد و همواره در سفر است و از زندگی خود لذت می برد.

ثروت کریم عبدالجبار چقدر است؟

ثروت کریم عبدالجبار چقدر است؟

اما شاید شما نیز از خود بپرسید که دارایی خالص این سلبریتی چقدر می باشد. در خبرهایی که منتشر شده است آمده است که او در حال حاضر حدود 20 میلیون دلار دارایی خالص دارد. او که سال ها در تیم های بسکتبال بازی کرده است توانسته پول خوبی را بدست بیاورد. همچنین او در زمینه سینما  نیز فعالیت داشته است و گفته می شود که سرمایه گذاری هایی هم در زمینه های مختلف انجام داده است.

همسر کریم عبدالجبار کیست؟

همسر کریم عبدالجبار کیست؟

همسر او حبیبه عبدالجبار است که در جانیس براون متولد شده است و او را در بازی لیکرز ملاقات کرد. در آن زمان او نیز بسکتبال بازی می کرد و پس از مدتی با هم دیگر قرارهایی گذاشتند و موجب شد تا عشق میان آنها شکل بگیرد. آنها در حال حاضر سه فرزند به نام های حبیبه، سلطانا و کریم دارند.

قد کریم عبدالجبار چقدر است؟

زمانی که در دبیرستان بازی می کرد او را به خاطر قد بلندش انتخاب کردند. قد او در آن زمان 6’8″ بود و به همین خاطر توانست مجوز حضور در تیم بسکتبال مدرسه را کسب کند. گفته می شود که مادرش قد بلند بوده است و حدود 6 فوت قد داشته است. این اندازه قد برای کسی که در زمینه بسکتبال بازی می کند مناسب است و به راحتی می تواند کار کند. همچنین این خاصیت در این بازی یک امتیاز خوب محسوب می شود. اما در حال حاضر بیشتر سایت ها قد او را 7’2″ اعلام کرده اند.

موضوع جریمه پسر او چه بود؟

موضوع جریمه پسر او چه بود؟

پسر او به نام آدام عبدالجبار با یکی از همسایه های خود درگیری لفظی پیدا می کند و موجب می شود که این درگیری به درگیری فیزیکی کشانده شود و او همسایه اش را مورد ضرب و شتم قرار دهد. گفته می شود که همسایه او 60 ساله بوده است و پسر او که در حال حاضر یک جوان نیرومند است به راحتی او را زده است و وی از او شکایت کرده است و توانسته است که جریمه ای را از او بگیرد.

دلیل روی آوردن این قهرمان به اسلام چه بوده است؟

گفته می شود پس از اینکه این قهرمان بسکتبال و بازیگر سینما و تلویزیون به دین اسلام گرویده است، حرف و حدیث های بسیاری در مورد دلایل این کار منتشر شده است. اما او گفته است که این کار را به خاطر این کرده است که در دین اسلام به فرهنگ آفریقایی های سیاه اهمیت داده شده است و نژاد من را نیز یکی از نژادهای دنیا معرفی می کنند و احترام می گذارند. او در سال 1 می 1971 میلادی به دین اسلام گروید و اسم خود را به نام کنونی تغییر داد. نام او در حال حاضر در تالار مشاهیر بسکتبال نیز ثبت شده است و همچنین تا به حال نیز توانسته است که مدال هایی را کسب کند.

برخی از کتاب های این قهرمان چه مواردی می باشند؟

برخی از کتاب های این قهرمان چه مواردی می باشند؟

می توان به کتاب او به نام On the Shoulders of Giants اشاره کرد که در سال 2007 میلادی منتشر شده است. همچنین از بهترین کتاب های او می توان به A season on the reservation  اشاره کرد که در سال 2000 میلادی به بازار عرضه شده است.

سوالات متداول

کریم عبدالجبار اهل کجاست؟

او یک آفریقایی آمریکایی تبار است که در این کشور به دنیا آمده است و تبدیل به یک بازیکن برتر بسکتبال شده است.

کریم عبدالجبار چند بار قهرمان NBA شده بود؟

او توانسته بود که 6 بار  جام قهرمانی این رقابت ها را از آن خود کند و نام خود را از این نظر جاودانه کند.

معروف ترین فیلم کریم عبدالجبار کدام است؟

بدون شک مشهورترین فیلمش بازی مرگ می باشد که با بروسلی هم بازی شده بود و توانسته بود به شهرت زیادی دست یابد.سوالی اضافه کنید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *