زلاتان: سوپرلیگ؟ جالب است که هیچ‌کس نظر بازیکنان را نپرسید/ همین حالا هم دستیار پیولی هستم

زلاتان: سوپرلیگ؟ جالب است که هیچ‌کس نظر بازیکنان را نپرسید/ همین حالا هم دستیار پیولی هستم

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نشریه گاتزتا دلواسپورت با زلاتان ابراهیموویچ ستاره سوئدی تیم فوتبال میلان گفت‌و‌گویی انجام داده است که در آن مهاجم 39 ساله روسونری از ورود یک رقیب برای او به ترکیب میلان مانند اولیویه ژیرو استقبال و غیبتش در یورو 2020 صحبت کرد. این گفت‌و‌گو را در ادامه می‌خوانید:

گاتزتا دلواسپورت: نظرت درباره عملکرد میلان در فصل گذشته، نایب قهرمانی و البته مصدومیت‌های خودت که باعث شد تعدادی زیادی از بازی‌ها را از دست بدهی چیست؟

زلاتان: مصدومیت‌ها مرا اذیت کردند. با این حال 18 ماهی که در میلان بوده‌ام فوق‌العاده گذشت. میلان به لیگ قهرمانان برگشت و هوادارانش لیاقت آن را داشتند. من می‌خواستم با میلان اسکودتو را ببریم و شانس هم داشتیم. با این حال من فکر می‌کنم که میلان کلی پیشرفت کرد. من هر روز فصل عصبانی می‌شدم. به نظرم خودم این کار برای من یک نکته منفی نبود بلکه راهی بود تا به اعضای تیم بفهمانم که چقدر باید برای کاری که انجام می‌دهند اهمیت قائل باشند. من نسبت به سایر بازیکنان در قبال تیم احساس مسئولیت بیشتری می‌کنم. احساس می‌کنم که رهبر تیم هستم و رابطه‌ام با باشگاه هم مشخص است. بازیکنان باید هر روز کار کنند تا میلان به جایی که به آن تعلق دارد برگردد.

آیا زلاتان برنامه‌ای برای ابقای نقش به عنوان دستیار استفانو پیولی (سرمربی تیم) دارد؟

من همین الان هم هستم. در واقع یک سال و نیم است که دارم این کار را می‌کنم. حالا اما می‌‌خواهم یک چیز متفاوت را امتحان کنم.

تو به خاطر مصدومیت بازی‌های پایانی میلان در فصل گذشته و همین‌طور یورو 2020 را از دست دادی. این موضوع چقدر برایت ناراحت کننده بود؟

چیزی که بیشتر مرا ناراحت کرد این بود که به اندازه‌ای که می‌خواستم نتوانستم به تیم کمک کنم. من معمولاً در هر سال 50 بازی انجام می‌دهم. شاید لازم باشد که واقع‌بینانه‌تر به وضعیت خودم نگاه کنم و این‌قدر از خودم انتظار داشته باشم اما نمی‌توانم این کار را انجام دهم. در مورد یورو هم ناراحتم اما من بازیکنی هستم که تا صد درصد آماده نباشم در یک تورنمنت شرکت نمی‌کنم، بنابراین ترجیح می‌دهیم که کنار بکشم و تنها به عنوان یک هواداران سوئد را حمایت کنم.

اخیراً اعلام شد که ممکن است فیفا و یوفا شما را به خاطر تملک 10 درصد سهام یک مؤسسه شرط‌بندی محروم کنند.

اوضاع روبراه است و ما داریم این مسئله را حل می‌کنیم. من قصد قانون‌شکنی ندارم به همین دلیل به محض بازگشت به اروپا سعی کردم که اوضاع را تغییر دهم.

نظرت درباره سوپرلیگ اروپا چیست؟

من خیلی درباره‌اش اطلاعات ندارم اما می‌توانم درک کنم که دلیل شکل‌گیری‌اش چه بوده است. باشگاه‌ها از نظر اقتصادی تحت فشار هستند و می‌خواستند که با شکل‌گیری این تورنمنت دوباره به وضعیت مطلوب برگردند. اما نکته جالب قضیه این بود که در انگلیس این یک مسئله میان باشگاه‌ها و هواداران بود و هیچ‌کس نظر بازیکنانی که نقش‌آفرینان اصلی این نمایش هستند را نپرسید. این ما هستیم که باید بگوییم که داریم بیش از اندازه بازی می‌کنیم یا نه.

نظر زلاتان درباره حقوق بازیکنان چیست. به نظر آو ایا حقوق بازیکنان بیش از اندازه بالا نیست؟

یعنی چه که دارند بیش از اندازه حقوق می‌گیرند. بستگی دارد که شما چقدر به آن بازیکن نیاز داشته باشید. بازی ارزش یک بازیکن را تعیین می‌کند، درست مانند بازار بورس و سرمایه.

نظرت درباره اولیویه ژیرو و پیوستن احتمالی او به میلان به عنوان بازیکن آزاد چیست؟
ژیرو باتجربه است. ما هم بازیکنان زیادی نداریم که سابقه بردن جام‌های بزرگ داشته باشند. من از ورود او استقبال می‌کنم چون می‌تواند به بازیکنان چیزهای مهمی آموزش دهد. همه بازیکنان ما مشتاق یادگیری هستند.

درباره انتصاب، ژوزه مورینیو به عنوان سرمربی رم و بازگشت ماسیملیانو آلگری به یوونتوس چه نظر داری؟

به نظرم هدایت رم برای مورینیو چالش سختی است. او به تیمی پیوسته که جزو مدعیان قهرمانی نیست اما خودش به قهرمانی عادت دارد. ورود او به نفع سری A خواهد بود، چون صرفنظر از هرنتیجه‌ای که بگیرد، عملکردش در سراسر دنیا پیگیری می‌شود. برای آلگری هم خوشحالم. او در ابتدای دوران بازیگری‌ام مربی من بود، بعد کم‌کم به یک قهرمان تبدیل شد. خوب می‌شد اگر می‌توانست در کشوری دیگر هم مربیگری کند اما خب همه مانند زلاتان نیستند که چمدان‌های‌شان را بردارند و هر لحظه آماده سفر باشند. آدم‌ها با هم فرق دارند.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *