روزنامه الوطن بحرین: پیروزی مقابل ایران یعنی ۹۰ درصد راه صعود!

روزنامه الوطن بحرین: پیروزی مقابل ایران یعنی ۹۰ درصد راه صعود!

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

به گزارش خبرنگار مهر، روزنامه «الوطن» بحرین در گزارشی به بررسی شرایط صعود تیم ملی فوتبال این کشور به جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا و صعود به دور نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ پرداخت و تاکید کرد حتی کسب تساوی برای بحرین مقابل ایران می‌تواند دردسرساز شود.

این روزنامه نوشت: «تیم ملی فوتبال ما کار مهمی در پیش دارد، پیروزی در دو مسابقه مقابل ایران و هنگ کنگ به منظور کسب بلیت صعود مستقیم به جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا در چین و بلیت صعود به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر.

پیروزی ۸ بر صفر مقابل هنگ کنگ انگیزه روحی برای بحرین است تا مهمترین دیدار خود را در این مرحله برابر ایران انجام بدهد. بحرین ملزم به شکست ایران و کسب سه امتیاز است که در این صورت ۹۰ درصد صعودش به مرحله بعد بدون احتساب دیگر نتایج این گروه قطعی است. البته بحرین باید ۱۰ درصد باقیمانده را با شکست دادن هنگ کنگ در آخرین بازی این مرحله تکمیل کند.

در صورت تساوی بحرین مقابل ایران، تیم ما باید با اختلاف زیاد هنگ کنگ را شکست بدهد و از سوی دیگر منتظر هدیه تیم عراق باشد تا تیم ملی ایران را متوقف کند. در صورت باخت عراق، بحرین از مسابقات انتخابی جام جهانی خداحافظی می‌کند و برای صعود به جام ملت‌های آسیا وارد مرحله مقدماتی خواهد شد.»

الوطن همچنین شرایط گروه‌های دیگر را برای نحوه صعود بهترین تیم‌های دوم هر گروه بررسی کرده است. در بخشی از مطلب الوطن آمده است: «اگر در گروه E تیم ملی قطر صدرنشین شود، پنج تیم برتر رده دوم (به جای چهار تیم) راهی مرحله نهایی خواهند شد (چون قطر خودش میزبان جام جهانی است) که این برترین‌ها با اختلاف امتیاز و تفاضل گل محاسبه خواهد شد.»

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *