رحمتی: از لحاظ کیفیت فردی، بهترین تیم آسیا هستیم/ بازیکنان ما تجربه هافبک‌های پورتو و زنیت را ندارند

رحمتی: از لحاظ کیفیت فردی، بهترین تیم آسیا هستیم/ بازیکنان ما تجربه هافبک‌های پورتو و زنیت را ندارند

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

کیانوش رحمتی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص برتری 3 بر صفر تیم ملی فوتبال ایران مقابل بحرین اظهار داشت: در نیمه دوم عملکرد خوبی داشتیم و در ادامه هم بهتر شدیم. در دیدارهای بسته‌ای چون بحرین و عراق، گل اول روند بازی را تغییر می‌دهد. بحرین در صورت تساوی در این مسابقه، شانس زیادی برای صعود داشت و در نیمه نخست انرژی بیشتری برای گل نخوردن گذاشت. حریف در این نیمه پُرفشارتر و بسته‌تر بازی کرد و کناره‌ها هم مسدود شده بود.

وی با بیان اینکه کار ایران در نیمه اول مسابقه بسیار دشوار شده بود، تصریح کرد: ما در حمله باید عرض بیشتری به بازی می‌دادیم و در جای‌گیری در فضاهای بین خطوط دفاع و هافبک بهتر عمل می‌کردیم. با این حال با زدن گل اول به هدف خود رسیدیم و انگار از استرس خارج شدیم. بحرین هم رو به حمله آورد که ساختار دفاعی این تیم نامنظم‌تر و کار ما راحت‌تر شد.

کارشناس فوتبال ایران با اشاره به نتایج تیم ملی کشورمان در دور رفت مسابقات خاطرنشان کرد: نتایج ایران در زمان ویلموتس، استرس و اضطراب را برای مردم و بازیکنان ایران ایجاد کرد و این استرس در بازی و کیفیت فنی آنها قابل مشاهده است. بازیکنان بزرگی داریم که در تیم‌های بزرگ اروپا تأثیرگذار هستند. امیدوارم در نهایت آرامش مقابل کامبوج و عراق پیروز شویم و نشان دهیم توان فوتبال ایران فراتر از تیم‌های همگروه ماست.

« پیش از درخشش چشمگیر آزمون و طارمی در نیمه دوم دیدار با بحرین، هواداران فوتبال به تفاوت کیفیت این دو بازیکن در فوتبال اروپا در مقایسه با تیم ملی به شدت انتقاد می‌کردند.»، رحمتی در این باره به تسنیم گفت: این مقایسه‌ها تخصصی نیست. طارمی و آزمون در اروپا در زمین‌های باکیفیتی بازی می‌کنند و بازیکنان بین‌المللی کنار آنها هستند. من به ملی‌پوشان احترام می‌گذارم و معتقدم آنها شانس لژیونر شدن دارند اما تجربه هافبک‌های پورتو و زنیت را ندارند. همین باعث می‌شود طارمی و آزمون کمتر تغذیه شوند و فضای لازم برای گلزنی بیشتر آنها ایجاد نشود.

وی در خصوص ادامه راه تیم ملی ایران و دیدار با کامبوج و عراق بیان کرد: بازی سختی مقابل عراق داریم، اما به نظرم این تیم و کامبوج را شکست می‌دهیم و به مرحله بعد صعود می‌کنیم. دراگان اسکوچیچ شناخت خوبی از فوتبال ایران دارد و در رده باشگاهی هم مربی موفقی بود. علاوه بر این موضوع، از لحاظ کیفیت فردی بهترین تیم آسیا هستیم و بازیکنان تیم ملی، آقای گل یا بهترین بازیکنان لیگ‌های خارجی هستند.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *