رجزخوانی دوباره چفرین برای یاغی‌ها/ انصراف تیم‌ها از سوپر لیگ صوری بوده است!

رجزخوانی دوباره چفرین برای یاغی‌ها/ انصراف تیم‌ها از سوپر لیگ صوری بوده است!

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، الکساندر چفرین رئیس اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) در گفت‌و‌گو با نشریه تلگراف انگلیس بار دیگر به انتقاد از سه باشگاه یوونتوس، رئال مادرید و بارسلونا به عنوان تنها تیم‌های باقی‌مانده در سوپرلیگ اروپا پرداخت و گفت: حتی ناآگاه‌ترین مردم دنیا هم درک می‌کنند که پرونده سوپرلیگ دیگر بسته شده است. من فکر می‌کنم که این سه باشگاه (رئال مادرید، بارسلوناو یوونتوس) که هنوز فکر می‌کنند ما قرار است یک سوپرلیگ داشته باشیم، به نوعی به ما کمک کردند، چون الان خیلی راحت‌تر می‌شود درباره اتحاد و هر چیز دیگری صحبت کرد، چرا که ما می‌توانیم به آنها بگوییم اگر از تورنمنت‌های ما خوش‌تان نمی‌آید، بروید و در همان سوپرلیگ خودتان بازی کنید.

وی افزود: مردم می‌گفتند همه چیز زیر سر مالکان آمریکایی باشگاه‌های لیگ برتری است اما فراموش نکنید که فقط سه نفر هستند که فکر می‌کنند زمین تخت است و یکی از آنها ایتالیایی است و دو تای دیگر اسپانیایی. آنها بیانیه صادر کرده‌اند که سوپرلیگ هنوز هست، ما هنوز سوپرلیگ داریم. دو روز بعد هر سه آنها درخواست بازی در لیگ قهرمانان را برای ما ارسال کردند. چگونه است که آنها در سوپرلیگ هستند و بیرون از لیگ قهرمانان اما می‌خواهند در لیگ قهرمانان هم باشند؟ آنها که می‌گفتند لیگ قهرمانان تمام است اما خودشان هنوز می‌خواهند در آن بازی کنند؟ حالا هم که دارند ما را تهدید می‌کنند و نامه می‌فرستند که از ما شکایت خواهند کرد و کار را به این دادگاه و آن دادگاه می‌کشانند. پس ظاهراً آنها خیلی پول دارند و توصیه من به آنها این است که این پول‌های‌شان را روی فوتبال زنان و جوانان‌شان سرمایه‌گذاری کنند.

هفته گذشته یوفا اعلام کرد که پرونده‌ای انضباطی برای رسیدگی به تخلف سه باشگاه یاغی سوپرلیگ به جریان انداخته است و مطابق چند گزارش منتشر شده، امکان دارد که یوفا آنها را از حضور در فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا محروم کند. چفرین در این خصوص هم گفت: ببینید، به نظر من بهترین حالت این است که هر تیمی که سهمیه لیگ قهرمانان گرفته در آن بازی کند، البته در عین حال، مکاتبه کردن با این سه باشگاه که یک شبه ناگهان محو شدند و تا الان هم برنگشته‌اند، عجیب است. تنها چیزی که ما دریافت کردیم، چند نامه است. من که خودم آنها را نمی‌خوانم اما واحد حقوقی‌مان می‌گوید که محتوای این نامه‌ها به هر شکلی که حساب کنید، تهدید‌آمیز است. وقتی من با 244 باشگاه عضو ECA (اتحادیه باشگاه‌های اروپا) صحبت می‌کنم، متوجه می‌شوم که این سه باشگاه (یووه، رئال و بارسلونا) محبوب‌ترین باشگاه‌های دنیا نیستند. آنها می‌‌خواهند از همه شکایت کنند، آنها همه را تهدید می‌کنند. دیدگاه‌شان هم این است که ما تورنمنت خودمان را برگزار می‌کنیم و به بقیه هم کمک خیرخواهانه می‌کنیم اما هیچ‌کسی کمک خیرخواهانه نمی‌خواهد.

دور زدن یوفا با توافق صوری؟!

در حالی که چفرین و یوفا خوشحال هستند که پروژه سوپرلیگ اروپا با انصراف 9 تیم از 12 تیم بنیانگذار آن شامل 6 تیم انگلیسی منچستریونایتد، منچسترسیتی، لیورپول، آرسنال، چلسی و تاتنهام به علاوه دو تیم ایتالیایی اینتر و میلان و اتلتیکومادرید از اسپانیا از هم پاشیده است و سه تیم باقی مانده در آن نمی‌توانند این تورنمنت را برگزار کنند، نشریه کنفیدنسیال اسپانیا مدعی شده است که کناره‌گیری این 9 تیم تنها جنبه صوری داشته و هیچ‌یک از آنها هنوز سهام خود را در سازمان سوپرلیگ لیگ اروپا را نفروخته یا واگذار نکرده‌اند.

طبق نوشته این نشریه؛ بعد از واکنش تند هواداران نسبت به حضور این تیم‌ها در سوپرلیگ و تهدید‌های صورت گرفته از جانب یوفا، این باشگاه‌ها تنها به صورت لفظی اعلام کناره‌گیری کرده‌اند و هنوز در آن سهام دارند. به نظر می‌رسد که این 9 باشگاه تنها از دور نظاره‌گر نبرد حقوقی یوونتوس، رئال مادرید و بارسلونا با یوفا هستند تا به جبهه طرف پیروز ملحق شوند.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *