رجب‌زاده: حساسیت بازی با ایران برای عراقی‌ها مانند دیدار ما با عربستان است/ ملی‌پوشان از ترس ابتدای مسابقات رها شده‌اند

رجب‌زاده: حساسیت بازی با ایران برای عراقی‌ها مانند دیدار ما با عربستان است/ ملی‌پوشان از ترس ابتدای مسابقات رها شده‌اند

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

مهدی رجب‌زاده درباره پیروزی 3 بر صفر تیم ملی ایران مقابل بحرین، به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: در نیمه اول که با سیستم 2-4-4 بازی می‌‌کردیم، بحرین در دقایق ابتدایی از کناره‌ها نفوذهای خوبی می‌کرد و موقعیت‌های خطرناک خوبی به دست آورد. هر چه جلوتر رفتیم، بازیکنان ما تلاش کردند بازی را آرام و مدیریت کنند. مسابقه در اواخر نیمه اول به نفع ما رقم خورد و موقعیت‌های خوبی ایجاد کردیم. در نیمه دوم سیستم بازی ایران به 3-3-4 تغییر کرد و سامان قدوس به زمین آمد.

گل اول باعث شد بازی به سمتی برود که ایران می‌خواهد
وی با بیان اینکه قدوس و امیری در نیمه دوم بازوهای چپ و راست تیم ملی بودند، خاطرنشان کرد: مهدی طارمی به گوش چپ خط حمله رفت که در آنجا تخصص داشت. او فضاهایی بین مدافعان بحرین پیدا می‌کرد و قلی‌زاده و امیری هم حرکات تأثیرگذاری در زمین داشتند. پس از زدن گل اول، بازی دقیقاً به سمتی رفت که ما می‌خواستیم. بحرین عجله داشت و ما هم فضاها را بستیم. اسکوچیچ با تغییر سیستم تلاش کرد جناح‌های چپ و راست ما را آزادتر کرده و عرض زمین را ببندد تا بحرین به فضاها دست پیدا نکند.

هوشمندانه و منطقی پیروز شدیم
بازیکن پیشین تیم ملی ایران در ادامه تصریح کرد: بحرین نتوانست از هافبک‌های ما عبور کند و ایران پس از گل اول به آرامش رسید. در این زمان بحرین به بازیکنان ما فضا داد و روی خلاقیت بازیکنان خود، به‌خوبی از دفاع حریف عبور کردیم. ایران از کناره‌ها موقعیت‌های خوبی ایجاد کرد که دو گل هم به این شکل زدیم و هوشمندانه و منطقی پیروز شدیم.

قایدی هنوز اول راه است
«آیا بهتر نبود مهدی قایدی در زمانی که بازی گره خورده بود، وارد زمین می‌شد؟»، رجب‌زاده در پاسخ به این پرسش بیان کرد: سرمربی تیم ملی صلاح تیم را بهتر می‌داند و باید برنامه‌های خود را با فراغ بال جلو ببرد. نباید توقع بازیکنان را بالا ببریم و تیم را تحت فشار بگذاریم. بازیکنانی که مقابل بحرین به میدان رفتند، تجربه فراوانی دارند و در لیگ‌های اروپایی می‌درخشند. قایدی هنوز اول راه بوده و زود است از او در بازی‌هایی با این اهمیت استفاده کنیم.

تیم ملی فوتبال ایران , تیم ملی فوتبال عراق , مهدی رجب‌زاده , تیم ملی فوتبال بحرین ,

بعید می‌دانم قایدی به این راحتی بازی کند
وی با بیان اینکه قایدی بازیکنی جوان است و باید به موقع وارد زمین شود، به تسنیم گفت: بازیکنان اصلی تیم ملی سال‌هاست در اوج بوده‌اند و اردوهای زیادی را گذرانده‌اند. نباید احساسی عمل کنیم و بعید می‌دانم قایدی به این راحتی بازی کند؛ مگر اینکه مربی در دیدارهایی که چندان مهم نیست، به او میدان بدهد. این بازی‌های حساس زمان استفاده از بازیکنان باکیفیت و باتجربه تیم ملی است.

حساسیت بازی با ایران برای عراقی‌ها مانند دیدارهای ما با عربستان است
کارشناس فوتبال کشورمان در مورد شرایط تیم ملی ایران در ادامه دیدارهای گروه C اظهار داشت: ما کمی حاشیه امنیت داریم، اما نباید فکر کنیم کارمان تمام شده است. بازی با عراق خیلی سخت‌تر از دیدار مقابل بحرین است، اما بازیکنان ایران کیفیت بسیار بالاتری دارند. حساسیت عراقی‌ها برای دیدار مقابل ایران مانند حساسیت بازی ما مقابل عربستان است. صرف‌نظر از صعود، عراقی‌ها کاملاً جنگنده و باتعصب مقابل ما به زمین می‌آیند و همیشه می‌خواهند تیم ملی ایران را شکست بدهند.

بازیکنان ما از واهمه‌ای که داشتند، رها شده‌اند
رجب‌زاده با اشاره به تأثیر مثبت غلبه بر شاگردان هلیو سوزا در تیم ملی کشورمان تصریح کرد: شکست بحرین روحیه بسیار خوبی برای بازیکنان ما ایجاد می‌کند و بازیکنان تیم ملی از آن ترس و واهمه سابق رها شده‌اند. آنها با اعتمادبه‌نفس بازی می‌کنند و با برنامه‌ای خوب می‌توانیم مقابل عراق به میدان برویم. همه نگران بودیم و می‌گفتیم بازی سختی داریم، اما تعصبی که همه به دنبال آن هستیم به دردمان می‌خورد.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *