ذوالفقارنسب: مقابل هنگ‌کنگ سردرگم و ناهماهنگ بودیم/ اتفاقات دیدار رفت مقابل بحرین و عراق به ایران انگیزه می‌دهد

ذوالفقارنسب: مقابل هنگ‌کنگ سردرگم و ناهماهنگ بودیم/ اتفاقات دیدار رفت مقابل بحرین و عراق به ایران انگیزه می‌دهد

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

بیژن ذوالفقارنسب در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم،‌ درباره پیروزی 3 بر یک تیم ملی ایران مقابل هنگ‌کنگ اظهار داشت: فکر می‌کنم تیم ملی می‌تواند نسبت به بازی با هنگ‌کنگ بسیار بهتر باشد. این بازی به ما نشان داد چقدر دیدارهای دوستانه می‌تواند در مرور کارهای فنی و خودباوری بازیکنان تأثیرگذار باشد. بازیکنان ایران خیلی سردرگم و ناهماهنگ بودند و می‌توانستیم راحت‌تر و با اقتدار بیشتری بازی کنیم. به هر صورت پیروزی حاصل شد و انگار تفاضل گل هم اهمیت چندانی در این مسابقات ندارد.

وی با بیان اینکه هنگ‌کنگ بسته و نامتعارف بازی کرد و عراق مانند این تیم نخواهد بود، تصریح کرد: اگر این بازی با نتیجه 4 بر صفر یا 5 بر صفر به سود ما رقم می‌خورد هم معیاری برای پیروزی مقابل تیم‌های دیگر نبود. در جناحین ناهماهنگ بودیم و حرکات ترکیبی به‌ خوبی صورت نمی‌گرفت. مهاجمان ما کارآمدی لازم را نداشتند. آنها یا تأخیر داشتند یا پاس سالم به هم نمی‌دادند. از دقیقه 70 به بعد با حضور مهدی ترابی، فضاهای لازم برای گلزنی ایجاد شد.

پیشکسوت فوتبال ایران با تمجید از وینگر 26 ساله تیم ملی به تسنیم گفت: ترابی به‌ خوبی از بازیکنان مستقیم خود عبور می‌کرد که پس از ورود او نمایش خوبی در خط حمله داشتیم. می‌توانیم این بازی را ملاک قرار ندهیم و باید بگوییم بازی تمرینی خوبی داشتیم. دیدار با بحرین و عراق نسبت به این مسابقه بسیار متفاوت خواهد بود. فکر می‌کنم در بازی‌های بعدی گره‌های روانی تیم ایران که به‌ خاطر بازی نکردن ایجاد شد، باز می‌شود. موقعیت گل زیادی روی دروازه ما رخ نداد اما اشتباهی در دفاع ما رخ داد و نباید به این راحتی گل می‌خوردیم.

ذوالفقارنسب درخصوص ادامه راه ایران برای صعود از گروه C مقدماتی جام جهانی قطر خاطرنشان کرد: من به ادامه کار و بازی مقابل بحرین و عراق خوش‌بین هستم، مگر اینکه شرایط بازی و داوری را تغییر بدهند و بازیکنان ما نتوانند بازی را کنترل کنند. در شرایط متعارف، شانس ایران را بالا می‌بینم و بازیکنان ما مقابل عراق و بحرین انگیزه بالایی دارند. خشونت‌های رخ داده در بازی رفت از لحاظ روحی به تیم ملی ایران کمک می‌کند و انگیزه می‌دهد. اگر تیم ملی ایران همان بازی همیشگی خود را ارائه کند، می‌تواند بحرین و عراق را به راحتی شکست دهد.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *