دلیل مانچینی برای قبول سرمربیگری تیم ملی ایتالیا

دلیل مانچینی برای قبول سرمربیگری تیم ملی ایتالیا

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم ملی ایتالیا احیا شدنش در ویرانه‌ای که جامپیرو ونتورا با نرساندن تیم به جام جهانی 2018 برایش ساخت را مدیون کسی نیست جز روبرتو مانچینی.

سرمربی سابق اینتر و منچسترسیتی، برای اینکه به تیم ملی کشورش کمک کند تا دوباره روی پاهایش بایستد، حاضر شد قراردادش را با تیم زنیت سن‌پترزبورگ فسخ کند و با قبول حقوقی کمتر هدایت تیم ملی ایتالیا را برعهده بگیرد.

مانچینی با ورودش آتزوری را متحول و به تیمی تبدیل کرد که از ماه سپتامبر سال 2018 تا کنون هنوز شکست نخورده و تمام بازی‌هایش در مرحله مقدماتی یورو 2020 را با پیروزی پشت سر گذاشته است.

مانچینی که اخیراً هم قراردادش را با فدراسیون فوتبال ایتالیا تمدید کرد، درباره دلیل قبول هدایت لاجوردی‌پوشان گفت: من این شغل را قبول کردم، چون زندگی‌ام همیشه یک چالش بوده است. علاوه بر این من احساس می‌کردم که باید با آتزوری هم موفقیت کسب کنم، چون در دوران بازیگری‌ام با وجود کیفیتی که بازی‌ام داشت، هرگز با تیم ملی چیز نبردم. من 20 سال در سطح اول فوتبال بازی کرده‌ام، پس تجارب آن روزها به من اجازه می‌دهد که به بازیکنانم کمک کنم. اولین قانون فوتبال گل زدن و گل نخوردن است اما عنصر اساسی در موفقیت هر تیم روحیه تیمی است. به همین دلیل است که در تیم ما تا الان همه چیز خوب پیش رفته است.

مانچینی افزود: بازیکنان خیلی زود درک می‌کنند که مربی که آنها را تمرین می‌دهد، فردی لایق و با عرضه هست یا نه. هدف اول ما این بود که مردم را دوباره با تیم ملی آشتی دهیم. خیلی‌‌ها به خاطر اتفاقاتی که افتاده بود از تیم ملی رو گردانده بودند. ما سعی کردیم که اول از همه این ذهنیت را برای همه بسازیم که حامی تیم ملی باشند. من بازیکنان زیادی را دیدم که با شخصیتی قوی بازی می‌‌کنند و این خصلت فقط منحصر به لئوناردو بونوچی و جورجو کیه‌لینی نبود، بلکه جورجینیو و نیکلا بارلا هم همین‌طور بودند. اگر آنها بدانند که باید چه کار کنند، تعامل با آنها آسان‌تر می‌شود. به نظر من برای همه خوشحال کننده بود، وقتی شنیدند که اعضای تیم ما به خاطر شیوه فوتبال‌مان از سوی هلندی‌ها تشویق شدند. ما در زمین هلند بر این تیم مسلط بودیم به خصوص بعد از 100 سال که به تیم ما لقب تیم دفاعی (اشاره به کاتاناچیو) داده بودند. ما باید با تمام توان‌مان تلاش کنیم تا دوباره ایتالیا را به قله فوتبال دنیا برگردانیم.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *