حمله مدیرعامل استقلال به سرمربی/ مجیدی توهم توطئه را کنار بگذارد!

حمله مدیرعامل استقلال به سرمربی/ مجیدی توهم توطئه را کنار بگذارد!

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

به گزارش خبرنگار مهر، روز گذشته فرهاد مجیدی انتقادات تندی از وزارت ورزش و احمد مددی مدیرعامل باشگاه استقلال انجام داد که مددی امروز در واکنش به این انتقادات، صحبتهایی مطرح کرد که شرح آن را در زیر می خوانیم.

از بی انصافی فرهاد مجیدی تعجب می کنم

در ابتدا باید بگویم که متأسفانه از سکوت و صبوری من سوءاستفاده شده است و به همین دلیل مجبورم به بیان این مطالب بپردازم. از بی‌انصافی آقای مجیدی تعجب می‌کنم. همه ما عضو خانواده بزرگ استقلال هستیم و برای اعتلای آن تلاش می‌کنیم. مجیدی باید بداند هیچکس بزرگتر از استقلال نیست.

نخواستم تجربه ویلموتس در استقلال تکرار شود

با وجود اینکه آمدن گابریل پین به ایران در تضاد با قوانین داخلی است، اما با تمهیداتی تلاش کردم تا قرارداد سال بعد را برای ایشان تنظیم کنیم. از سوی امور بین‌الملل باشگاه قرارداد پین را برای مجیدی ارسال کردیم تا برای او ارسال کنند. بنده از بهترین وکلا جهت ویرایش و اصلاح این قرارداد استفاده کردم تا ماجرای ویلموتس‌ها تکرار نشود. در بحث قرارداد خارجی، منافع ملی و باشگاه استقلال برای من از همه چیز مهمتر است و من زیر بار مسائل خلاف قانون مثل پرداخت مالیات از سوی باشگاه، حق ایجنت و … نمی‌روم.

عدم شکایت به CAS پیشنهاد ما بود

درباره شکایت نکردن پین به CAS هم ما پیشنهادمان را دادیم و این بند را در قرارداد گذاشتیم. در حال حاضر منتظر هستیم اگر آقای پین نظری دارد به ما بگوید و نسخه نهایی را ویرایش کنیم. اصلاً مذاکره یعنی همین که روی بندهای مختلف بحث کنیم و به اجماع برسیم.

مجیدی ناپایدار و بی ثبات است

هیچکس حق ندارد دیگری را ناعادلانه قضاوت کند. رفتارهای آقای مجیدی ناپایدار و بی‌ثبات است و باید این رویه اصلاح شود. مجیدی همه را مورد عتاب و توهین قرار می‌دهد، در حالی که ایشان در جایگاه سرمربی تیم باید مراقب رفتارهایش باشد. آقای مجیدی توهم توطئه را کنار بگذارد و به فکر تیم باشد. با توهین و سفسطه به هیچ تیمی امتیاز نمی‌دهند و ایشان برای توجیه نتایج تیم راه دیگری غیر از توهین و تهمت را انتخاب کند.

بدهی های ۱۰ سال گذشته را داده‌ام

کارگزار باشگاه استقلال به همه تعهداتش عمل کرده است و من از آقای میری بی‌نهایت تشکر می‌کنم، اما مردم بدانند مشکلات و چالش های باشگاه، ریشه‌ای ۱۰ ساله دارد. برای مجوز حرفه‌ای‌سازی و حضور در لیگ قهرمانان آسیا مجبور شدم بدهی‌های ۱۰ ساله را پرداخت کنم. باورتان می‌شود طلب بازیکنانی چون پژمان منتظری، مجتبی جباری و خیلی‌های دیگر که بالغ بر ۶۰ نفر بوده‌اند، تا دوره من باقی مانده بود و ما آن را پرداخت کردیم.

همچنین بدهی‌های سنگین دلاری به مربیان و بازیکنان خارجی مربوط به سال‌های گذشته و پرونده‌های قطعی شده فیفا را پرداخت کردم. پرونده‌هایی مثل شفر، جپاروف، پاختاکور، بودورف، بوایشتا، کولی و … که پنجره استقلال را باز نگه دارم. هرچند هم‌اکنون به خاطر بدهی به میلیچیچ (دستیار مجیدی در فصل گذشته) پنجره ما بسته است، ولی قطعاً تا زمان نقل‌وانتقالات مطالبات او را هم پرداخت خواهم کرد. پرداخت بدهی‌ها واجب و ضروری بود. اگر بدهی‌ها را نمی‌دادیم، هم پنجره‌مان بسته می‌ماند و هم مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را دریافت نمی‌کردیم.

در حال ساخت زیرساخت قوی برای استقلال هستیم

در یک و نیم سال گذشته جملگی کارگزاران باشگاه، استقلال را بدهکار و مقروض کرده‌اند و سهم استقلال از درآمدسازی صفر بوده است، اما الان کارگزاری داریم که برای باشگاه درآمدزایی کرده است. ما در حال ایجاد زیرساختی قوی برای استقلال و درآمدهای پایدار هستیم و به دنبال شوآف، ظاهرسازی و فریب هواداران نیستیم.

وارث ناکارآمدی و بدهی های گذشته ام

من وارث ناکارآمدی‌ها و بدهی‌های گذشته بوده‌ام. چاه بدهی‌های استقلال ویل و عمیق است و تنها حاصل بمب‌های مدیران گذشته، خرابی و ویرانی برای استقلال بوده است. برخی مدیران گذشته به خود زحمت پرداخت جزئی‌ترین هزینه‌ها را هم نداده‌اند و این هزینه‌ها با شکایت طرف مقابل، الان چندین برابر شده است.

برخی از افراد دوست دارند به جای حل مشکلات به صورت ریشه‌ای، شو بازی کرده و پول‌پاشی کنند، درحالی که قطعاً این رفتارهای سطحی دردی از دردها را دوا نمی‌کند. اشکال من این است که بدون هیاهو کارم را می‌کنم و حاشیه ندارم.

میانگین دریافتی های امسال ۵۰ درصد است
بخش اعظم طلب بازیکنان فصل قبل که به یک مطالبه و چالش جدی برای بازیکنان تبدیل شده بود، پرداخت شد و میانگین پرداختی قراردادهای امسال نیز ۵۰ درصد است. اگر رفتارها تغییر کند و همه به فکر کار حرفه‌ای خود و موفقیت تیم باشند، بی‌تردید مشکلات حل خواهد شد، اما تحریک کنندگان بدانند روسیاهی در انتظارشان خواهد بود.

مشکل مرادمند شخصی است ربطی به باشگاه ندارد

درباره مرادمند باید بگویم که ایشان چک رضایت‌نامه‌اش را که مشاور محترم هیئت مدیره داده است، نقد کرده‌ و چک شخصی‌اش را به باشگاه پدیده داده است. به عبارت دیگر چک برگشتی آقای مرادمند شخصی است و ربطی به باشگاه ندارد. ایشان علاوه بر چک رضایت‌نامه که باید به پدیده می‌داد، ۵۷ درصد از قراردادش را هم دریافت کرده است.

مبالغ دریافتی مظاهری و اسماعیلی

رشید مظاهری بدون احتساب رأی کمیته انضباطی باشگاه، بیش از ۵۵ درصد دریافتی از قرارداد قابل توجهش داشته است و فرشید اسماعیلی فارغ از پولی که از مشاور محترم هیئت مدیره پیش از فصل گرفته، ۳۷ درصد از مبلغ قراردادش را هم گرفته است. در صورت لزوم، لیست کامل رقم قرارداد و پرداختی به بازیکنان منتشر خواهد شد تا مردم و هواداران قضاوت کنند.

میلیچ دنبال قرارداد ترکمنچای است

میلیچ به همراه وکیلش قرارداد ترکمانچای را به استقلال پیشنهاد و قرارداد قبلی را به قرارداد پیشنهادیش ربط داده است. شک ندارم چون دست به نوتیسش عالی است، اگر قراردادش امضا شود، خسارت میلیون دلاری برای استقلال رقم می‌خورد. من زیر بار چنین چیزی نمی‌روم.

حتی یکی از اعضای هیئت مدیره هم بر ترکمانچای بودن قرارداد پیشنهادی میلیچ صحه گذاشت. دلیل اصرار عده‌ای به تمدید قرارداد میلیچ، ناآگاه بودن‌شان از قرارداد است.

اخیراً هم گفته‌اند که پول MRI میلیچ را نداده‌ایم. خوب مگر شما فاکتوری ارائه کرده‌اید و ما پرداخت نکردیم؟ در ضمن همه اطلاع دارند که در بیش از یک ماه اخیر و به دلیل اتفاقی که برای رئیس هیئت مدیره افتاد، کلیه حساب‌های باشگاه به دلیل نبود امضای دوم با مشکل مواجه شد که به تازگی این موضوع مرتفع شده است.

نمک بر زخم استقلال نپاشید

همه آقایان دوستدار استقلال باید سهم خویش در حل مشکلات را ادا کنند و کمک حال این تیم مردمی باشند. کمترین انتظار و توقع این است که اگر کمک نمی‌کنند، نمک بر زخم‌های استقلال نپاشند.

من با کارگزار محترم قرار بود جلسه‌ای داشته باشم تا پول جدیدی خارج از تعهد کارگزار به تیم تزریق شود، ولی پست اینستاگرامی مجیدی، همه برنامه‌ریزی‌ها را به هم زد. سرمایه‌گذار از فضای پرحاشیه و تهمت گریزان است.

مجیدی بین مربیگری و حاشیه یکی را انتخاب کند

آقای مجیدی باید بین کار فنی و پرداختن به حواشی یکی را انتخاب کند. این رفتارها قطعاً به استقلال ضربه می‌زند. در این مدت صبوری کردم و در صورت ادامه این فضا، از طریق ابزارهای انضباطی باشگاه برخورد قانونی می‌کنم. نه من، بلکه هیچ مدیرعاملی تحمل سیاه‌نمایی شرایط از سوی مجموعه خودش را ندارد.

پاداش ها را به موقع دادیم

در عربستان به موقع پاداش هر برد را دادیم. هم دلاری پاداش دادیم و هم ریالی. پاداش صعود را هم به مجموعه تیم دادیم، ولی حتی این کار را هم عده‌ای می‌خواهند نادیده بگیرند و اخیراً دیده‌ام که نوشته‌اند تیم ما پاداش آسیایی نگرفته است. تیم ما هم بابت هر پیروزی پاداش گرفت و هم بابت صعود. نقش کارگزار محترم در پرداخت پاداش‌ها غیرقابل انکار است.

اینستاگرام جای خوبی برای حل مشکل نیست

روزی که فرهاد مجیدی را به‌عنوان سرمربی استقلال با وجود مخالفت برخی‌ها انتخاب کردم، گفتم تا آخر حمایتش می‌کنم و درِ اتاق من همیشه به روی او باز است. آقای مجیدی هر وقت بخواهد می‌توانیم با هم بنشینیم و با صحبت، سوءتفاهمات و مشکلات را برطرف کنیم. مطمئناً فضای اینستاگرام جای خوبی برای حل مشکلات نیست و اگر به حرف زدن باشد، من هم حرف برای گفتن زیاد دارم.

از کانال های حاشیه ساز شکایت کردیم

شکایت از برخی افراد و کانال‌های حاشیه‌ساز در حال حاضر در دادسرای فرهنگ و رسانه تعیین شعبه شده و به زودی با عوامل هتاک، حاشیه‌ساز و دروغ‌پردازی که اذهان هواداران را به بازی می‌گیرند و آنان را نگران و سرخورده می‌کنند، برخورد قضایی خواهد شد.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *