ثبت اولین پیروزی‌ تاریخ اتریش در جام ملت‌ها با غلبه بر مقدونیه

ثبت اولین پیروزی‌ تاریخ اتریش در جام ملت‌ها با غلبه بر مقدونیه

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دیدارهای شب سوم از رقابت‌های یورو 2020 با برگزاری نخستین بازی گروه C میان تیم‌های ملی اتریش و مقدونیه در شهر بخارست مجارستان پیگیری شد که این بازی با پیروزی 3 بر یک تیم ملی اتریش خاتمه یافت.

گل نخست بازی در دقیقه 18 توسط اشتفان لاینر دفاع راست پیش تاخته اتریشی‌ها از روی ارسال مارسل سابیتزر به ثمر رسید. 10 دقیقه بعد از این گل هم گوران پاندف مهاجم و کاپیتان با تجربه مقدونیه‌ای‌ها گل تساوی را به ثمر رساند.

این گل، نه تنها اولین گل مقدونیه در یک تورنمنت بزرگ بود بلکه مهاجم تیم جنوا را به دومین گلزن مسن تاریخ یورو (با 37 سال و 11 ماه سن) تبدیل کرد. مسن‌ترین گلزن تاریخ یورو ایویتسا واستیچ بازیکن سابق تیم ملی اتریش با 38 سال و 257 روز سن است.

در نیمه دوم با وجود اینکه بازی متعادل‌تری در جریان بود و حتی مقدونیه‌ای‌ها موقعیت‌های خطرناک‌تری برای رسیدن به گل دوم خلق کردند، این اتریش بود که به گل رسید. این گل که حاصل ارسال دقیقه کاپیتان و مدافع میانی شناخته شده تیم، داوید آلابا بود در در دقیقه 78 توسط بازیکن تعویض تیم، میشاییل گرگوریتش به ثمر رسید.

مقدونیه‌ که برای فرار از شکست، آرایش هجومی‌تر گرفته بود، نه تنها نتوانست برای دومین بار به گل تساوی برسد بلکه دو دقیقه به پایان وقت‌های معمول مسابقه سومین گل را هم دریافت کرد. این گل را دیگر مهاجم تعویضی اتریشی‌ها، مارکو آرناتوویچ با پاسی زیبا از لایمر به ثمر رساند.

به این ترتیب اتریش اولین پیروزی‌اش در رقابت‌های یورو را کسب کرد و به مقدونیه‌ای که برای اولین بار در یک تورنمنت بزرگ شرکت می‌کرد اجازه کسب امتیاز نداد.

در دیگر بازی گروه C، تیم ملی هلند از ساعت 23:30 به وقت تهران در آمستردام میزبان اوکراین خواهد بود.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *