تو مو می‌بینی و کریستیانو پیچش مو!

تو مو می‌بینی و کریستیانو پیچش مو!

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

دریافت 7 MB

خبرگزاری مهر؛ مجله مهر _ مرضیه کیان: هفته‌ای یک بار که شاید اقرار باشد، ولی دیگر ماهی یکبار هوس خوردن یک فلافل دو نانه یا سفارش یکی از این لیست «چیز» دار فست‌فودی‌ها با یک قوطی کوکاکولای تگری آن هم در گرمای تابستان برای اکثر ما اتفاق می‌افتد. اگر هم غذا ایرانی‌خور باشیم و چلوکباب و چلوخورشت ایرانی را ترجیح بدهیم، بعید است یک بطری کوکا یا اسپرایت همراهش نکنیم، خودمان هم که اهلش نباشیم، یک قلپ از لیوان بغل‌دستی‌مان برای مزه هم که شده به جانمان گوارا می‌آید.

حالا بماند که خیلی‌ها، مخصوصاً جوان‌ترها باکس ۲۴ تایی‌اش را می‌خرند و به جای آب خوردن، آن را سر می‌کشند! و جالب است که اکثر همین جوان‌ها پای ثابت فوتبال دیدن هستند و کمتر کسی است که کریستیانو رونالدو، گران‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان را نشناسند و او را رؤیای پولداری خود قرار ندهد! ولی واقعیتش این است که با وارد کردن حجم عظیمی از مواد قندی و کالری به بدن، چیزی جز چربی و شکم گنده نصیبتان نمی‌شود چه برسد به پول!

پشت پرده زندگی حرفه‌ای رونالدو

رونالدو که بعد از از لیونل مسی و نِیمار با حقوق سالیانه ۲۱ میلیون یورو بالاترین درآمد را بین بازیکنان فوتبال جهان دارد، حدود ۱۲ سال است لب به نوشابه نزده و این یکی از فرهنگ‌های غذایی او است.

شاهد حرف بنده کلیپ چند دقیقه‌ای است که از کنفرانس خبری چند روز پیش رونالدو منتشر شد و جابجا کردن دو بطری کوکاکولا که جهت تبلیغ روی میز جلسه گذاشته شده بود با بطری آب، کلی سروصدا به پا کرد. کریستیانو رونالدو با این حرکت، هم نوشیدن آب را توصیه کرد هم با جابجا کردن چند سانتی‌متری دو بطری نوشابه سهام یک کمپانی ۱۳۵ ساله را یک و شش دهم درصد پایین کشید و ضرر ۴ میلیارد دلاری به شرکت زد، ولی از آنجایی که رونالدو یک ورزشکار است و نسبت به تصمیمی که گرفته تعصب دارد و احتمالاً سلامتی را بر هر چیزی ارجح می‌داند، از این اقدامی که انجام داد نه تنها معذرت‌خواهی نکرد، بلکه ذره‌ای از موضعش هم پایین نیامد.

این قوطی بزک شده سمی را بشناسیم!

بدک نیست اگر هر چقدر هم از مضرات مصرف نوشابه شنیده باشیم و خوانده باشیم، این بار از تأثیر مصرف آنی کوکا کولا بدانیم:

۱۰ دقیقه بعد؛ شما فکر کنید اگر ۱۰ قاشق مرباخوری شکر را یکجا بخورید چه حالی می‌شوید؟! اگر با خوردن یک قوطی کوکاکولا حالتان بد نمی‌شود به دلیل اسیدفسفریک موجود در آن است تا طعم بیش از حد شیرین آن را بگیرد، ولی در اصلِ ماجرا و میزان ضرری که به بدن می‌رساند هیچ تفاوتی ایجاد نمی‌کند، فقط از اینکه در آن لحظه حس حالت تهوع به انسان دست ندهد، جلوگیری می‌کند!

۲۰ دقیقه بعد؛ کم‌کم بعد از ۲۰ دقیقه، ۱۰ قاشق شکری که خورده شده خودش را در بالا رفتن میزان قند خون، به صورت افزایش انسولین و در نهایت واکنش کبد، نشان می‌دهد.

تو مو می‌بینی و کریستیانو پیچش مو!

۴۰ دقیقه بعد؛ جذب شدن کافئین توسط بدن پایان می‌آید، مردمک چشم گشاد می‌شود، فشار خون بالا می‌رود و در نتیجه کبد قند بیشتری وارد جریان خون می‌کند؛ یعنی یک جورهایی همه چیز به هم می‌ریزد و آخر سر هم بی‌خوابی است که سراغ آدم می‌آید.

۴۵ دقیقه بعد؛ تولید بیشتر دوپامین باعث تحریک مغز می‌شود.

از ۶۰ دقیقه به بعد بی‌قراری ها و بی‌حالی‌ها شروع می‌شود و علاوه براینکه تمام آب موجود در نوشابه دفع می‌شود، تمام مواد مغذی باارزش هم از بدن خارج می‌شود، یعنی نه تنها چیز مفیدی به بدن وارد نشده، بلکه هر چیز مفیدی هم که در بدن بوده خارج می‌شود!

تأثیر دراز مدتش هم افزایش وزن را نشان داده؛ بررسی ۸ ساله روی ۹۰ هزار زن که روزی یک قوطی نوشابه مصرف می‌کردند و بقیه شرایط زندگی‌شان عادی بوده، نشان داده که طی ۴ سال با ۵ کیلوگرم افزایش وزن رو به رو شدند.

علاوه بر این دیابت نوع ۲ و بیماری قلبی را هم شامل می‌شود.

پیشتاز مصرف نوشابه‌های گازدار در جهان کجاست؟

سرانه مصرف نوشابه‌های گازدار در ایران ۴۲ لیتر است. با مقایسه این آمار با آمار دیگر کشورهای جهان به این نتیجه وحشتناک می‌رسیم که ما در سرانه مصرف نوشابه‌های گازدار مقام اول را در جهان پیدا کردیم. برای اینکه بیشتر وحشت کنید، بد نیست بدانیم که: میانگین مصرف نوشابه‌های گازدار در دنیا برای هر فرد ۱۰ لیتر است! و متأسفانه در بیست سال اخیر، مصرف نوشابه‌های گازدار در کشور، نزدیک به ۱۵ درصد رشد داشته است.

حالا شما هر چقدر هم رؤیای رونالدو شدن در سر بپرورانید و ثانیه به ثانیه پاس دادن‌ها و گل‌زدن‌هایش را هم که رصد کنید و تمام درآمدش را محاسبه که در هر ثانیه ۰.۵ یورو، هر دقیقه ۳۲ یورو، هر ساعت ۱۹۴۱ یورو، هر روز ۴۶۵۷۵ یورو، هر هفته ۳۲۶۹۲۳ یورو، هر ماه ۱۴۱۶۶۶۶ یورو و در هر سال ۲۱ میلیون یورو درآمد دارد، تا زمانی که حداقل سبک تغذیه‌ای زندگیتان شبیهش نباشد و تغذیه و ورزش و خواب حرفه‌ای نداشته باشید، نمی‌توانید از ابرهای بالای سرتان فراتر روید.

اقدام رونالدو و دو ستاره دیگر: مانوئل لوکاتلی، هافبک تیم ملی ایتالیا و پل پوگبا، هافبک تیم ملی فرانسه که به اقدام مشابه دست زدند، اقدام ارزشمندی بود؛ هم از جهت مبارزه با نوشیدنی‌های مضر الکلی و غیر الکلی و هم تلنگری به جوانانی که فوتبالیست شدن را صرفاً در دکور زمین فوتبال می‌بینند.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *