توصیه‌های حمید استیلی برای قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر

توصیه‌های حمید استیلی برای قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، حمید استیلی درباره قهرمانی پرسپولیس در سوپرجام فوتبال کشور گفت: قبل از هر چیز جا دارد چهارمین قهرمانی پیاپی پرسپولیس و ادامه افتخارآفرینی‌های تیم را به هواداران، پیشکسوتان پرسپولیس، کادر فنی، بازیکنان و مدیران باشگاه تبریک بگویم. این عنوان جدید هم باعث افتخار همه اعضای خانواده پرسپولیس بود و امروز هم بازتاب آن را در جامعه می‌بینیم. خطاب به اعضای تیم هم باید بگویم همین که مردم را خوشحال کردند، جای تشکر و قدردانی دارد.

سرمربی پیشین پرسپولیس افزود: این افتخار، حاصل زحمات کادر مدیریت، کادر فنی، بازیکنان و حمایت‌های هواداران و پیشکسوتان و نتیجه ثبات در تیم و آرامش در بخش مدیریتی است. پرسپولیس حالا لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا در همین سال پیش‌رو دارد و باید با همین روش پیشرفت و منتظر موفقیت در آن رقابت‌ها هم هستیم.

وی درباره اینکه با توجه به مشکلات و همچنین موانعی که ایجاد می‌شود، بعضی برنامه پرسپولیس برای کسب جام‌های بعدی را دور از دسترس می‌دانند، ادامه داد: بلندپروازی و داشتن هدف‌های بزرگ و معقول خیلی خوب است. برنامه‌های باشگاه نیز بلندپروازی است ولی دور از دسترس نیست. پرسپولیس در همین سال‌ها و به خصوص فصل قبل به کارهایی دست زد که کسی انتظارش را نداشت. برای پرسپولیس، هیچ کاری نشدنی نیست. اتفاقاً این خیلی مهم و خوب است که پرسپولیس در روز قهرمانی و قبل از آن برای قهرمانی‌های بعدی هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی کرده است. اینکه به رساندن تعداد قهرمانی به عدد ۴۰، فکر شده و روی آن برنامه می‌ریزند، از نظر من جالب و خوب است؛ آن هم در کشور ما که همه برنامه‌ها کوتاه‌مدت و بعضاً روزمره است. با چنین نگاهی، چرا رسیدن به ۴۰ قهرمانی دور از دسترس باشد؟ البته در دشواری این مسیر، هیچ شکی نیست پس لازم است مدیریت، کادر فنی، بازیکنان، هواداران و پیشکسوتان زنجیروار کنار هم باشند.

کاپیتان و سرمربی پیشین سرخپوشان درباره مهم‌ترین مسائلی که پرسپولیس باید برای پنجمین قهرمانی در نظر داشته باشد، خاطرنشان کرد: پرسپولیس باید بازی به بازی پیش برود. باید هر بازی را در حکم یک فینال دید و تمرکز کامل و تمام انرژی را روی همان بازی گذاشت. پرسپولیس این توانایی را دارد که هر یک از بازی‌های خود را با پیروزی پشت سر بگذارد. دیدارهای دیگر پرسپولیس و بازی سایر تیم‌ها نباید حواس‌مان را پرت کند. پرسپولیس فقط باید به این فکر کند که امتیاز از دست ندهد، همین!

استیلی تصریح کرد: شخصیت قهرمانی و شخصیت تیمی در پرسپولیس شکل گرفته و به همین خاطر است که هر بازیکنی در این شخصیت تیمی قرار می‌گیرد، چه در لیگ باشد و چه در آسیا، کارایی بالایی را ارائه می‌دهد. مثلاً در پایان فصل قبل وقتی پرسپولیس با یک ترکیب از نفرات جدید برای لیگ قهرمانان آسیا راهی قطر شد و چند بازیکن خوب و تأثیرگذار از این تیم جدا شدند، همه نگران بودند. از حامد لک تا عیسی آل‌کثیر، هر کس که وارد ترکیب شد، به خوبی جواب داد. الان می‌بینیم شجاعی، سرلک، پهلوان، فرجی، مهدی‌خانی، آقایی، عبدی یا هرکس دیگر وارد ترکیب می‌شود، شخصیت تیم را به خودش می‌گیرد. البته این مربوط به انتخاب‌های خوب و درست کادر فنی هم می‌شود. بازیکنان جدید، نسبت به آن‌چه در تیم‌های قبلی خود بودند به مراتب بهتر عمل می‌کنند و این برای پرسپولیس هم مؤثر و مهم است.

سرمربی تیم امید ایران درباره وضعیت این تیم نیز گفت: در حال حاضر که رقابت‌های باشگاهی و تیم ملی بزرگسالان جریان دارد. ما فعلاً بازی‌های لیگ برتر، لیگ یک و حتی لیگ دو را برای شناسایی بازیکنان و نفرات شایسته دنبال می‌کنیم. بازیکنان با استعداد و خوبی داریم ولی باید بیشتر میدان ببینند. به طور کلی در کشور ما آموزش بازیکن سیستماتیک نیست و استعدادها خودرو هستند. اگر باشگاه‌ها ملزم شوند که از رده‌های پای خود حمایت بیشتری کنند، فوتبال ما این پتانسیل را دارد که هر سال پدیده‌های جدید معرفی کند و بازیکنان از سن کم، لژیونر شوند.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *