تحلیل پایگاه السومریه از سرنوشت گروه C؛ ایران و عراق می‌توانند در کنار هم صعود کنند

تحلیل پایگاه السومریه از سرنوشت گروه C؛ ایران و عراق می‌توانند در کنار هم صعود کنند

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ در این گزارش تحلیلی آمده است: حساسیت در گروه سوم مسابقات مقدماتی جام جهانی به اوج رسیده است، پس از پیروزی عراق مقابل کامبوج و شکست بحرین برابر ایران عراق با 14 امتیاز صدرنشین گروه شده و دو امتیاز از ایران پیش است در حالی که بحرین 7 بازی انجام داده و به رتبه سوم جدول گروه سقوط کرده است.

با توجه به اینکه هشتم تیم اول و چهار تیم برتر دوم به مرحله نهایی دور مقدماتی صعود خواهند کرد حساسیت این گروه معادلات تازه‌ای را رقم می‌زند. عراق دو بازی مقابل هنگ‌کنگ و ایران دارد در حالی که ایران هم برابر کامبوج و عراق قرار می‌گیرد و بحرین تنها یک مسابقه مقابل هنگ‌کنگ در پیش دارد که روی کاغذ آسان به نظر می‎رسد.

با توجه به اینکه دیدار با هنگ‌کنگ و کامبوج برای عراق و ایران آسان خواهد بود، دیدار آخر دو تیم که مقابل هم برگزار می‌شود برای تعیین تیم صدرنشین گروه حساس و سرنوشت‌ساز است.
عراق به شکست هنگ‌کنگ و پس از آن پیروزی یا تساوی مقابل ایران نیاز دارد تا صعود خودش به عنوان صدرنشین گروه را قطعی کند و توجهی به نتایج ایران و بحرین در بازی‌های باقیمانده نداشته باشد.

اما در صورت شکست برابر هنگ کنگ، عراق تنها باید امیدوار باشد که در بازی آخر ایران را مغلوب کند و به مرحله بعدی راه یابد. اما ایران به شکست کامبوج و پس از آن عراق نیاز دارد تا بدون توجه به نتایج دیگر صدرنشین گروه شود.

امید بحرین برای صعود بسیار کمرنگ است اما آنها هنوز امیدوارند. بحرین باید در تنها بازی باقیمانده هنگ‌کنگ را شکست بدهد و امیدوار باشد ایران و عراق در بازی‌های بعدی خودشان ناکام باشند. اما اگر اینطور نباشد دو تیم ایران و عراق فرصت خواهند داشت به همراه هم به عنوان تیم های اول و دوم گروه راهی مرحله بعدی رقابت‌ها شوند.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *