به بهانه پیام تبریک وزیر ورزش پس از برتری برابر بحرین؛ سقف آرزوهایتان را بالا ببرید

به بهانه پیام تبریک وزیر ورزش پس از برتری برابر بحرین؛ سقف آرزوهایتان را بالا ببرید

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ تیم ملی فوتبال ایران شب گذشته (دوشنبه) موفق شد در ششمین مسابقه‌اش در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 قطر، در دیداری حساس و سرنوشت‌ساز بحرین را با 3 گل شکست داد. این پیروزی در حالی رقم خورد که تیم ملی در بازی رفت با شاهکار مارک ویلموتس و مدیران فدراسیونِ قبلی مقابل بحرین و عراق شکست خورده بود  تا راهی به جز پیروزی در همه بازی‌های دور برگشت برای صعود نداشته است.

با توجه به دو شکست پیاپی مقابل بحرین و عراق در دور رفت، هر 4 بازی‌مان مقابل هنگ‌کنگ،‌ بحرین، کامبوج و عراق حکم 4 فینال را داشت و البته هنوز دارد. با این وضعیت همه می‌دانیم هنوز کار تیم ملی برای صعود از این گروه تمام نشده و تیم ملی دو بازی سرنوشت‌ساز دیگر- مخصوصاً دیدار با عراقِ صدرنشین- را در پیش دارد.

هیچ‌وقت بحرین را در کشورش شکست نداده بودیم و این طلسم بالاخره شکسته شد ولی دلیل نمی‌شود اینطور جلوه داده شود که کار تمام شده و تیم ملی به جام جهانی رفته است. تیم ملی بعد از بحرین و اگر دیدار با کامبوج را نیز فاکتور بگیریم، یک مصاف بزرگ و فوق‌العاده حساس با عراق در روز آخر دارد و در صورت موفقیت باید تازه در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی با قدرت‌های درجه یک آسیا نظیر کره جنوبی، ژاپن و استرالیا مصاف کند.

در این وضعیت اینکه مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در میانه مسابقات و در حالی که هنوز چیزی قطعی نشده پیام تبریک بفرستد، عجیب به نظر می‌آید. آیا واقعاً سقف آرزو‌های ما بعد از 2 حضور متوالی در جام جهانی پیروز شدن مقابل بحرین در مرحله ابتدایی مقدماتی جام جهانی است که باید با یک برد چنین پیامی از سوی وزیر ورزش صادر شود آن هم در شرایطی که هنوز کار در مرحله اول هم تمام نشده است؟

منکر کار بزرگ بازیکنان و مربیان تیم ملی نیستیم که در این شرایط که همه چیز علیه ماست، موفق شدند بحرین را شکست دهند. آنها طلسم شکنی کرده ولی این پیروزی نباید طوری جلو داده شود که انگار به جام جهانی صعود کرده‌ایم. حقیقت این است که تیم ملی هنوز در ابتدایی‌ترین مرحله است و راه زیادی تا به نتیجه رسیدن و برآورده شدن توقع مردم دارد. شب دراز است و قلندر بیدار، هنوز فرصت برای جشن گرفتن و فرستادن پیام تبریک وجود دارد، به شرطی که صبر داشته باشیم تا در زمان واقعی این کار را انجام دهیم نه در حالی که بحرین را برده‌ایم اما هنوز صعود نکرده‌ایم. شب گذشته کار بزرگی صورت گرفت اما قطعا برای دادن پیام تبریک خیلی زود است.

منبع: shemale-asia.com


Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *