بحرین «حواس» تیم ملی را پرت نکند/ نقاط ضعفی که خطرناک است

بحرین «حواس» تیم ملی را پرت نکند/ نقاط ضعفی که خطرناک است

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران در دیداری مهیج و جذاب موفق شد بحرین را با نتیجه ۳ بر صفر در منامه شکست دهد که این پیروزی باعث زنده شدن امیدهای صعود به عنوان تیم اول از گروه سوم مرحله مقدماتی به مرحله اصلی مسابقات بود.

محمد مومنی کارشناس فوتبال در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: این پیروزی را به مردم شریف ایران تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم همیشه کام مردم عزیزمان همینطور شیرین باشد. نتیجه این بازی بسیار خوب بود، اما مشخصاً ما در کارهای تیمی چندان موفق نبودیم که این ناشی از فقدان بازی‌های تدارکاتی بود. اگر در این بازی بزرگ بحرین را شکست دادیم، باید این پیروزی را مرهون هماهنگی فوق‌العاده دو مهاجم لژیونر بدانیم که این هماهنگی از سال‌ها قبل بین آنها ایجاد شده است.

وی افزود: طارمی و آزمون فوق‌العاده بودند و یک کلاس بالاتر از آسیا ظاهر شدند که این کاملاً طبیعی بود. چون این دو بازیکن ستاره‌های لیگ‌های معتبر اروپایی هستند و نشان دادند که فوتبال شان در سطح اروپاست. امیدوارم علی‌الحساب مقابل کامبوج و به خصوص عراق هم بازیکنان ما همین‌قدر آماده باشند و عملکرد فوق‌العاده شان منجر به پیروزی شود.

بحرین «حواس» تیم ملی را پرت نکند/ نقاط ضعفی که خطرناک است

عضو کانون مربیان فوتبال ایران گفت: علاوه بر اینکه تیم ملی هنوز به وحدت تاکتیکی نرسیده است، ما در خط دفاعی دچار نوسان هستیم و در صورت عدم ترمیم نقاط ضعف، در بازی‌های بزرگ ممکن است آسیب ببینیم. کنعانی و شجاع در کنار هم یک زوج خیلی ایده آل برای بازی‌های بزرگ نیستند. در همین بازی هم کنعانی چند بار پاس‌های اشتباه داد که مقابل تیم‌های حرفه‌ای تر دردسر ساز می‌شود.

مومنی تصریح کرد: به اعتقاد من پور علی گنجی و مجید حسینی می‌توانند یک زوج خیلی ایده آل برای قلب دفاع تیم ملی باشند و برای من عجیب است که این دو مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. در کناره‌های خط دفاعی هم که ضعف زیادی مشاهده می‌شود و بازیکنانی که تاکنون در این پست به بازی گرفته شده‌اند مطمئن نیستند.

کارشناس فوتبال بیان داشت: تعویض‌هایی که به خصوص در نیمه دوم دیدیم بیشتر جابجایی نفر با نفر بود؛ و این تعویض‌ها در تغییر سیستم و روش بازی تاثیری نداشت. در مجموع تیم ملی ایران در این دو بازی بیشتر متکی بر قدرت انفرادی و خلاقیت فردی بازیکنان نتیجه گرفت و در تیمی که بر پایه خلاقیت فردی پیش می‌رود، نباید از مهدی قایدی به راحتی چشم‌پوشی کرد. چون قایدی از نظر تکنیک فردی از همه بازیکنان تیم ملی یک سر و گردن بالاتر است.

بحرین «حواس» تیم ملی را پرت نکند/ نقاط ضعفی که خطرناک است

مهاجم پیشین فوتبال ایران در خصوص دیدار مقابل عراق خاطر نشان ساخت: امیدوارم پیروزی شیرین مقابل بحرین باعث بر هم خوردن تمرکز بازیکنان و اعضای کادر فنی و پرت شدن حواس از تیم عراق نشود. بحرین تیم خیلی خوبی بود اما عراق به مراتب از بحرین برتر، حرفه‌ای تر و گردن کلفت‌تر است و به راحتی بحرین دم به تله نمی‌دهد.

وی تاکید کرد: ما هنوز در این گروه دو فینال بزرگ در پیش داریم که باید با گذر از این دو بازی، با تدارک بسیار بهتری به فکر مرحله بعدی مسابقات باشیم و در نهایت نیز شاهد صعود تیم ملی به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر باشیم.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *