بارسلونا، رئال مادرید و یوونتوس از لیگ قهرمانان محروم می‌شوند

بارسلونا، رئال مادرید و یوونتوس از لیگ قهرمانان محروم می‌شوند

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، جنجال شکل‌گیری سوپرلیگ اروپا همچنان ادامه دارد و سه باشگاه رئال مادرید، بارسلونا و یوونتوس برخلاف باشگاه‌های میلان، آرسنال، اتلتیکومادرید، چلسی، اینتر، لیورپول، منچسترسیتی، منچستریونایتد و تاتنهام هنوز به طور رسمی از حضور در این لیگ تازه‌تأسیس انصراف نداده‌اند. اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) که پرونده‌هایی انضباطی علیه این سه باشگاه باز کرده است، اما قصد دارد برخوردی قاطعانه با آنها داشته باشد.

روزنامه «رپوبلیکا» ایتالیا حالا خبر می‌دهد که یوفا این هفته حکم انضباطی خود علیه باشگاه‌های بارسلونا، رئال مادرید و یوونتوس را اعلام خواهد کرد که این حکم محرومیت این سه باشگاه از حضور در رقابت‌های فصل آینده لیگ قهرمانان اروپاست.

این سه باشگاه تأکید دارند که این حق آنهاست که در یک رقابت جدید شرکت کنند، این در حالی است که یوفا تأکید دارد آنها با این کار خود به تمامیت و یکپارچگی فوتبال اروپا ضربه خواهند زد. 9 باشگاه دیگر سوپرلیگی که از حضور در این رقابت‌ها انصراف داده‌اند، ضمن عذرخواهی از این اقدام خود، متعهد شده‌اند که مجموعاً رقم 12.9 میلیون پوند در فوتبال پایه سرمایه‌گذاری کنند.

فلورنتیو پرس رئیس باشگاه رئال مادرید و رئیس سوپرلیگ اروپا اخیراً در مورد موضع یوفا علیه این سه باشگاه گفته بود: «هیچ راه‌حل دیگری به جز سوپرلیگ (برای خروج از بحران مالی کنونی) وجود ندارد. ما می‌خواستیم درباره جزئیات این طرح با یوفا مذاکره کنیم، اما آنها به ما حتی وقت ندادند درباره‌اش صحبت کنیم. ما را مجبور کردند که به دادگاه‌ برویم. دادگاه هم گفت که یوفا، فیفا و همینطور اتحادیه‌ها و فدراسیون‌های فوتبال حق ندارند هیچگونه معیار بازدارنده‌، فعالیت و بخش‌نامه‌ای علیه سوپرلیگ وضع کنند».

خوان لاپورتا رئیس باشگاه بارسلونا نیز چند روز پیش درباره سوپرلیگ اروپا و موضع یوفا علیه سه باشگاه بارسلونا، رئال مادرید و یوونتوس گفته بود: «ما نه قصد داریم به خاطر موضع خود در سوپرلیگ عذرخواهی کنیم و نه قصد پرداخت جریمه‌ای را داریم که هیچ توجیهی ندارد. اگر آنها (یوفا) ما را جریمه کنند، به CAS خواهیم رفت و اطمینان دارم که در آنجا پیروز می‌شویم».

آندره‌‌آ آنیلی رئیس باشگاه یوونتوس و نایب رئیس سوپرلیگ اروپا هم اخیراً گفته بود، پیمان خونی بین باشگاه‌های سوپرلیگ وجود دارد و آنها به کار خود ادامه می‌دهند. نایب رئیس سوپرلیگ اروپا احتمال موفقیت این پروژه را صد درصد دانسته بود.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *