باخت تیم ملی بانوان در بلاروس سنگین بود اما عجیب نبود

باخت تیم ملی بانوان در بلاروس سنگین بود اما عجیب نبود

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

مریم ایراندوست سرمربی تیم ملی فوتبال زنان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره نتایج کسب شده این تیم در تورنمنت بلاروس گفت: باخت های ما سنگین بود اما دور از انتظار نبود. تیمی که در دو سال گذشته هیچ اردوی نداشته، در تورنمنت بلاروس شرکت کرد؛ کشوری که از نظر فوتبال کامل است یعنی امکانات و شرایط فنی خوبی دارد. می‌دانستیم هر دو بازی را واگذار خواهیم کرد.

سرمربی تیم ملی فوتبال زنان ایران در ادامه تأکید کرد: شاید تیم ما فقط ۴۰ درصد آمادگی بدنی داشت. در فاصله یک روز به اعزام تیم ملی به بلاروس، دروازه بان شماره یک ایران به دلیل آسیب دیدگی نتوانست تیم را همراهی کند اما در مجموع تورنمنت خوبی بود و ارزیابی خوبی نسبت به بازیکنان داشتیم تا بر اساس آن برای آینده برنامه ریزی کنیم.

ایراندوست افزود: البته این تنها شکست سنگین تیم ملی نیست و همیشه از تیم‌هایی مانند تایلند و ویتنام، ۶ تا ۱۰ گل خورده ایم. به همین دلیل از نظر نتیجه خیلی عجیب نبود.

وی تصریح کرد: درباره لژیونرها نیز باید بگویم فرمانی تنها لژیونر تیم بود، گلنوش خسروی نیز فصل گذشته در ایران برای تیم وچان بازی کرده و در واقع بازیکنی نداشتیم که از نظر بدنی در شرایط مسابقات بوده باشد.

وی درباره وضعیت قراردادش با تیم ملی بانوان، گفت: این سوال را باید از خانم موسوی نایب رئیس و عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال بپرسید. تا این لحظه که با شما صحبت می‌کنم قراردادم تا پایان شهریورماه است. قرار بود پیش از اعزام به بلاروس، قراردادی بسته شود که تا پایان سال اعتبار داشته باشد اما این اتفاق رخ نداد.

وی در پاسخ به این سوال که عدم برنامه ریزی بلندمدت عاملی تأثیرگذار در نتایج ضعیف تیم ملی زنان است و این اتفاق قرار است چه زمانی رخ دهد؟ گفت: مهم نیست چه کسی در رأس کادر فنی قرار داشته باشد اما بسیار اهمیت دارد که برنامه‌ای بلندمدت برای تیم ملی فوتبال زنان ایران وجود داشته باشد. حداقل برنامه ریزی دو ساله نیاز است تا بتوان از تیم ملی انتظار داشت. در غیر این صورت با برگزاری اردوهای دوماهه نمی‌توان به فکر کسب نتیجه در مسابقات بود.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *