امباپه: ستاره هستم اما نسبت به دیگران برتری ندارم/ رونالدو و مسی غیرقابل مقایسه با بقیه هستند

امباپه: ستاره هستم اما نسبت به دیگران برتری ندارم/ رونالدو و مسی غیرقابل مقایسه با بقیه هستند

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کیلیان امباپه ستاره تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن که این روزها در اردوی تیم ملی فرانسه خودش را برای حضور در رقابت‌های یورو 2020 آماده می‌کند، گفت‌و‌گویی با نشریه «اسکوایر» انجام داد و در آن درباره خود و دیگر موضوعات دنیای فوتبال صحبت کرد.

امباپه گفت: در سطح اول فوتبال دنیا، هیچ‌کس به شما لطف نمی‌کند و تا زمانی هم که خودی نشان ندهید نمی‌گویند که چه توانایی‌هایی دارید. همه چیز به خودتان بستگی دارد که نشان دهید چه قابلیت‌هایی دارید، اما یک ستاره فقط نمی‌تواند به داشتن اعتماد و عزت نفس اکتفا کند بلکه باید انگیزه پیشرفت و ارتقا دادن سطح خودش برای ارائه بهترین عملکرد را داشته باشد.

مهاجم سابق موناکو افزود: یک مهاجم مدرن باید همیشه این انگیزه را در خود ایجاد کند و فرقی نمی‌کند که کجا بازی کند. من در خط حمله بازی کرده‌ و در گوش راست و چپ هم قرار گرفته‌ام. با همه تواضعی که باید داشت، فکر نمی‌‌کنم که هر کسی در هر فصل توانایی تطبیق دادن خودش با چنین تغییری را داشته باشد و دچار اُفت هم نشود. این چیزی نیست که اتفاقی رخ داده باشد.

وی عنوان کرد: من یک ستاره‌ام؟ فکر می‌کنم که بله. در واقع این تصوری است که تمام شهر، تمام دنیا دارند و همه می‌گویند. ستاره بودن فقط یک جایگاه است، اما مرا به انسانی بهتر از سایرین تبدیل نمی‌کند. هر بار که به زمین بازی می‌روم به خودم می‌گویم که بهترین هستم، اما این را هم می‌دانم که وقتی شخصیت مهمتری می‌شوید، مسئولیت‌ها و وظایف‌تان هم بیشتر می‌شود. دیگر یک کودک خردسال نیستم، من کیلیان امباپه هستم.

امباپه درباره رابطه‌اش با هم‌تیمی برزیلی خود نیمار و همچنین لیونل مسی و کریستیانو رونالدو به عنوان برترین بازیکنان یک دهه اخیر فوتبال دنیا گفت: به نیمار کمک کردم که خودش را با سبک زندگی در پاریس وفق دهد. در برزیل مردم خیلی سرخوش‌تر و اهل جشن و شادی هستند اما در فرانسه مردم جدی‌تر هستند. اینجا در فرانسه بروز دادن احساسات چیز خوبی تلقی نمی‌شود. مسی و کریستیانو؟ آنها از من بهتر هستند و همه دنیا هم این را می‌دانند. اگر بگویید که از آنها بهتر خواهید شد، به خاطر اعتماد به نفس نیست بلکه به خاطر درک نادرست از وضعیت است. این دو نفر غیرقابل مقایسه هستند. آنها تمام رکوردها را جابجا کرده‌ و 10، 15 سال در اوج بوده‌اند.

مهاجم تیم ملی فرانسه در پایان درباره ارلینگ هالند، ستاره نروژی تیم بوروسیا دورتموند که خیلی‌ها او و امباپه را بهترین‌های نسل بعد فوتبال جهان می‌دانند اظهار داشت: این دومین سال حضور او (در سطح اول فوتبال اروپا) است. تازه کارمان را شروع کرده‌ایم. او تازه در ابتدای راه است. برای او به خاطر کارهایی که انجام داده خوشحالم.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *