اقبالی: مقابل عراق معلوم می‌شود چند مَرده حلاجیم/ باید بدانند چرا ۱۰ فرصت گلزنی را مقابل کامبوج از دست دادیم

اقبالی: مقابل عراق معلوم می‌شود چند مَرده حلاجیم/ باید بدانند چرا ۱۰ فرصت گلزنی را مقابل کامبوج از دست دادیم

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

مسعود اقبالی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره پیروزی 10 بر صفر تیم ملی ایران مقابل کامبوج اظهار داشت: کامبوج 10 گل خورد و 10 گل نخورد. در مقابل چنین تیم ضعیفی، کمترین کار مربی تیم این است که ترکیبی جز ترکیب اصلی برای شناسایی توانایی و هماهنگی بیشتر بازیکنان به زمین بفرستد. ما 10 گل زدیم اما کادر فنی تیم ملی باید بداند چرا 10 فرصت گلزنی را هم از دست دادیم. اگر یکی از این موقعیت‌ها را مقابل عراق تبدیل به گل نکنیم، ممکن است شکست بخوریم.

« در حمله شتاب‌زده بودیم و برنامه خاصی نداشتیم.»، وی ضمن بیان این جمله تصریح کرد: بازیکنان ما به‌ صورت اتفاقی به هم پاس می‌دادند اما مقابل تیمی ضعیف چون کامبوج از زمان و فضا استفاده کردیم و به گل رسیدیم. با این حال تیم عراق مشابه ایران است و از لحاظ بدنی، توانایی فنی و کارهای تیمی شرایط خوبی دارد. مقابل این تیم باید به دقایق توجه کرده و از تمام فرصت‌ها استفاده کنیم.

کارشناس فوتبال ایران با بیان اینکه کامبوج تا گل اول ایران تلاش می‌کرد که ضعف‌های خود را با دوندگی و شرایط خوب فیزیکی جبران کند، خاطرنشان کرد: انرژی بازیکنان این تیم به تدریج تخلیه شد و تمرکز خود را از دست دادند. همین باعث شد بازیکنان ایران به‌ راحتی از دفاع این تیم عبور کنند و به گل برسند. نیمه دوم هم که بازی یک‌طرفه بود و یک توپ هم به عابدزاده نرسید. خط دفاعی ایران تنها مقابل بحرین محک خورد و در این بازی هم می‌ترسیدیم اما بحرین قابل مقایسه با عراق نیست و مقابل عراق مشخص می‌شود چند مَرده حلاجیم.

تیم ملی فوتبال ایران , تیم ملی فوتبال عراق ,

اقبالی با بیان اینکه تیم ملی ایران مقابل عراق باید با سیستم 1-3-2-4 بازی کند، تصریح کرد: مدافعان کناری ما مقابل عراق باید رونده باشند و اگر خطی بازی کنند، مجبوریم دفاع کنیم و شکست می‌خوریم. به نظرم باید از دو هافبک دفاعی استفاده کنیم. می‌توانیم سه هافبک تهاجمی داشته باشیم که سامان قدوس و علیرضا جهانبخش تاکنون عملکرد خیلی خوبی ارائه کرده‌اند و باتجربه، شوت‌زن و باکیفیت هستند. طارمی هم در کنار آنها می‌تواند بازی کند و آزمون هم تنها مهاجم ما باشد.

وی با بیان اینکه مقابل عراق باید وسط زمین را با پنج هافبک در اختیار بگیریم، عنوان کرد: در کنار چهار بازیکن تهاجمی ما، عزت‌اللهی می‌تواند به حمله اضافه شود و نوراللهی هم باید در انتها بماند. طارمی و آزمون هم در زمین و هوا عملکرد خوبی دارند و می‌توانیم از کاوه رضایی هم استفاده کنیم. او با اینکه فرصت خوبی را مقابل کامبوج از دست داد اما نمایش خوبی داشت.

کارشناس فوتبال کشورمان در ادامه بیان کرد: بازیکنان تیم ملی باید بپذیرند این مسابقه، اهمیتی حیاتی دارد و آنها اگر دقت و تمرکز لازم را نداشته باشند، ممکن است به مشکل بخوریم. عراق حریفی ساده نیست و مقابل این تیم باید بسیار باتجربه و تمرکز عمل کنیم. اگر بازیکنان ما نمایش همیشگی خود را ارائه کنند و وحدت داشته باشند، می‌توانیم عراق را شکست دهیم.

منبع: shemale-asia.com


Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *