افاضلی: به جام جهانی می‌رویم اگر به دست خودمان مشکل ایجاد نکنیم

افاضلی: به جام جهانی می‌رویم اگر به دست خودمان مشکل ایجاد نکنیم

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

هومن افاضلی در خصوص دیدار ایران و عراق در مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قطر به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: باید با تمرکز بالا برابر عراق بازی کنیم و توجهی به احتمالات یا کسب صدرنشینی یا قرار گرفتن در رده دوم جدول نداشته باشیم. تیم ملی پتانسیل قهرمانی در آسیا و رفتن به جام جهانی را دارد. در حال حاضر مسئله مهم این است که این بازی را ببریم و با اقتدار به دور بعد صعود کنیم.

مربی پیشین تیم ملی در پاسخ به این پرسش که آیا ایران به جام جهانی صعود خواهد کرد، اظهار داشت: در 20 سال گذشته فوتبال ما روال مشخصی را طی کرده اما باید در بخش مالی و همچنین برنامه‌ریزی در لیگ برتر پیشرفت کنیم. اهمیت دادن به تیم‌های پایه نیز مهم است. نکته حائز اهمیت این است که کارهای اصولی در فوتبال را به بهترین شکل رعایت کنیم. در حال حاضر 90 درصد بازیکنان تیم ملی سابقه بازی در تیم‌های پایه را داشته‌اند و حالا ما در آسیا جزو بهترین تیم‌ها هستیم که پتانسیل قهرمانی در جام ملت‌ها و صعود به جام جهانی در هر دوره را داریم.

وی خاطرنشان کرد: دیدگاه مسئولان وقت فدراسیون باعث شد تیم ما در دور رفت مسابقات مقدماتی جام جهانی عملکرد خوبی نداشته باشد و کار به اینجا بکشد. اگر همه چیز سیر طبیعی خودش را طی کند مشکلی بابت صعود به جام جهانی نداریم و حتی می‌توانیم در آسیا قهرمان شویم در صورتی که به دست خودمان مشکل ایجاد نکنیم. امیدوارم با صعود از این گروه برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشیم و در نهایت به جام جهانی صعود کنیم.

به گزارش تسنیم تیم ملی فوتبال کشورمان در آخرین دیدار مرحله اول انتخابی جام جهانی 2022 از ساعت 21 فردا (سه‌شنبه) به مصاف عراق می‌رود.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *