اعتراف ابراهیم شکوری به یک اشتباه مالی هواداری

اعتراف ابراهیم شکوری به یک اشتباه مالی هواداری

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

به گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم شکوری معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس تهران در گفتگو با رادیو ورزش درباره پویش کمک‌های هواداری که در یک هفته اخیر توسط این باشگاه انجام شد, بیان کرد: در ابتدا از همه هواداران با وجود مشکلات اقتصادی که پول به حساب باشگاه واریز کردند سپاسگزارم. آن‌ها اتفاقی تاریخی را رقم زدند که این مورد یک هزارم پتانسیل باشگاه پرسپولیس است. ریال به ریالی که برای باشگاه خود پرداخت می‌کنند روی چشم ما جا دارد.

او ادامه داد: اینکه این اقدام حرفه‌ای است یا نه، باید اعتراف کرد که واقعاً حرفه‌ای نیست اما اگر در شرایط حرفه‌ای و باثبات قرار داشته باشیم از هوادار پول طلب نمی‌کنیم. بنابراین باید درآمدهای جانبی دیگر هم محقق شود اما متأسفانه کمک هزینه یک ریالی هم به پرسپولیس پر افتخار با تماشاگران متعدد نمی‌شود. پرسپولیس فینالیست آسیا است اما برخی از اقدامات اصلاً رعایت نمی‌شود. حق کپی رایت هم دیگر مسئله‌ای است که از آن متضرر شده‌ایم و باشگاه پرسپولیس از این بابت درآمدی ندارد. واقعاً هزینه‌های روزانه باشگاه ما را کفاف نمی‌دهد.

شکوری گفت: متأسفانه باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس مانند تیم‌های دیگر از بودجه خصوصی استفاده نمی‌کنند. باشگاه پرسپولیس وقتی به عنوان یک تیم ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا شرکت می‌کند در واقع اعتبار فوتبال ما را زنده نگه می‌دارد. از هواداران با این شرایط درخواست کمک داریم. در این مدت که سمیعی مدیرعامل است و سایر عزیزان در باشگاه حضور دارند علاوه بر هزینه‌های جاری, قراردادهای زیادی مانند پرونده بودیمیر، اوساگونا، خواکین، کالدرون و … روی دست باشگاه بود که عجیب و سرسام‌آور است و از عهده هیچ باشگاهی برنمی آید. مجدداً قدردان هواداران هستیم.

او درباره گزارش هفتگی باشگاه پرسپولیس که طبق قول خود چهارشنبه به چهارشنبه گزارش دهد بیان کرد: قرار ما با هواداران این بود چهارشنبه هر هفته گزارش دهیم اما الان چون ختم حمید جاسمیان است به باشگاه نرسیده ام. تا جایی که می‌دانم نزدیک دو و نیم میلیارد پول جمع‌آوری شده است که در برابر بدهی‌های باشگاه ناچیز است. باید گفت پرواز به گوا نزدیک به دو و نیم میلیارد تومان هزینه داشت. پروازهای حین فصل هم رقم گزافی است. ما تمام تلاشمان را برای موفقیت می‌کنیم اما امیدواریم قوانین فوتبالی در ایران مطابق با قوانین حرفه‌ای فوتبال وضع شود.

شکوری در خصوص حاشیه‌های ناشی از اتفاق عنوان کرد: یک تیم حرفه‌ای در مدیریت باشگاه پرسپولیس روی کار است و در فضای مجازی به طور مستقیم هم با مردم در ارتباطیم. بحث مشارکت بسیار ارزشمند است که یک رکورد تاریخی را برای ما رقم زده است که ارزش معنوی بالایی دارد و ما را برای پیشرفت بسیار مصمم‌تر کرده است. نباید فراموش کرد باشگاه ما در ۴ جام مختلف مدعی.

او گفت: آسیب شناسی که به صورت علمی و حرفه‌ای انجام شده است اما باید راه‌های درآمدزایی در فوتبال باز شود. مطالبات پرسپولیس از کنفدراسیون فوتبال آسیا حدود ۳ میلیون دلار پول است که هیچ باشگاهی چنین رقم و آورده ای نداشته است. همیشه ارز فوتبالی از کشور خارج شده است اما باشگاه پرسپولیس ارزآوری کرده است. اینکه باشگاه پرسپولیس نمی‌تواند این پول را وصول کند درست است. نه تنها در بخش فوتبال بلکه در تمام نهادها مشکل بانکی وجود دارد. در بحث دیپلماسی ورزشی سعی کرده ایم با کمیته ملی المپیک,، وزارت ورزش و وزارت امور خارجه کمک بگیریم رایزنی‌هایی انجام شده است اما این طلب متأسفانه به دلیل تحریم‌های ظالمانه مطالبات وصول نشد. امیدواریم به زودی این اتفاق بیفتد تا از این شرایط خارج شویم. راه‌های درآمدزایی فوتبال این مسیر نیست باید بودجه‌ها و بر اساس مخاطب و تماشاگر حق و حقوق تیم‌ها داده شود. برخی از تیم‌های صنعتی نساجی, تراکتور و.. از شیوه دولتی هم بودجه می‌گیرند. باید نگاه عادلانه ای به همه تیم‌ها شود.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *