اعتراض پرسپولیس به زمان بازی‌های این تیم در مقایسه با سپاهان

اعتراض پرسپولیس به زمان بازی‌های این تیم در مقایسه با سپاهان

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان ایران، قهرمانی نیم فصل این دوره رقابت‌های لیگ برتر را با اختلاف دو امتیاز نسبت به نزدیک‌ترین رقیب، از آن خود کردند. پرسپولیس و رقیبش در بالای جدول بازی‌ها در پایان هفته هفدهم هم امتیاز شدند و با ۳۴ امتیاز در حد نصاب دو امتیاز برای هر مسابقه قرار گرفتند. رقابت دو تیم از این زمان شکل میلیمتری به خود گرفت و هر گونه اعمال اراده برای تغییر شرایط له یا علیه یکی از دو رقیب، امتیاز و فرصت بزرگی برای طرف مقابل به حساب می‌آمد. عامدانه یا غیرعمد بودن این شرایط نیز، وضعیت را تغییر نمی‌دهد.

یکی از موارد حساس در این شرایط (که فقط هم بحث هواداری نیست و روی آن تحلیل‌های فنی وجود دارد)، تاثیر روانی و انگیزشی تقدم و تاخر بازی تیم‌ها نسبت به یکدیگر است و این جدای از تاثیر و فشاری است که به عوامل برگزاری بازی موخر وارد می‌شود و می‌تواند عملکرد آنها را تحت تاثیر قرار بدهد.

حساسیت‌های از این دست، برای ابتدای فصل وجود ندارد یا کمتر است چون تا مشخص شدن رقبای اصلی باید هفته‌هایی از رقابت‌ها بگذرد. تاثیرگذاری این پدیده از زمانی مشهود می‌شود که تیم‌ها در بالا یا پایین جدول برای قهرمانی یا کسب سهمیه آسیایی شانه به شانه هم قرار می‌گیرند. مقطع زمانی که در همین لیگ جاری، شاهد سنگین شدن کفه ترازو برنامه‌ریزی به سود رقیبان پرسپولیس بوده‌ایم.

همان‌طور که عنوان شد؛ دو تیم پرسپولیس و سپاهان از پایان هفته هفدهم، امتیاز برابری پیدا کردند. از آن زمان شش هفته مسابقات برگزار شد که در جریان آن یک هفته به رویارویی دو تیم اختصاص داشت و در پنج هفته دیگر، پرسپولیس برای چهار مسابقه زودتر از نزدیکترین رقیب خود وارد میدان شده است. رقیب ما در سه مورد دیگر با اطلاع از نتیجه بازی پرسپولیس وارد مسابقه شده است. تنها موردی که رقیب سرخپوشان زودتر به میدان رفت هم به لطف حضور پرسپولیس در لیگ قهرمانان بود.

در این شرایط، برنامه بازی‌های هفته‌های ۲۴ و ۲۵ هم اعلام شد که رقیب پرسپولیس باز هم در جریان آن با اطلاع از نتایج سرخپوشان وارد میدان خواهد شد.

این وضعیت در حالی وجود دارد که پرسپولیس به خاطر عدم حضور شش ملی‌پوش خود، عملاً تمرینات کاملی نداشته و از این منظر هم تحت فشار است.

بیش از ۵۰ درصد ترکیب اصلی، فرصت ریکاوری و استراحت نداشته‌اند و درگیر تمرین تیم ملی بوده‌اند. این نفرات در بازگشت نیز فرصت ریکاوری و هماهنگی مجدد را ندارند و در این شرایط، سوپرجام در بدترین زمان ممکن از سال و فصل برای پرسپولیس تدارک دیده شده است. این موضوع در کنار موردی که مطرح شد، اصل شرایط برابر و عادلانه برای رقابت در دو جام را خدشه‌دار می‌کند.

انتظار این بود که در جریان اعلام برنامه‌های هفته‌های بعدی لیگ، این مورد با اصلاح برنامه‌های قبلی لحاظ شود.

سازمان لیگ فوتبال در حال حاضر برنامه رقابت‌های هفته‌های ۲۶ و ۲۷ را اعلام کرد. بازی هفته بیست و هفتم، تقریباً همزمان است و فقط در هفته بیست و ششم پرسپولیس بازی خود را تقریباً با پایان بازی رقیب خود انجام می‌دهد. این مورد، متفاوت است با زمانی که یک تیم، یک یا دو روز بعد از رقیب خود به میدان می‌رود.

عجیب اینکه بعضاً مشاهده شده برخی در شبکه‌های اجتماعی و جوامع هواداری با فشار روی داور و سازمان برگزار کننده بازی‌ها سعی در امتیاز گرفتن از آن‌ها دارند که این وضعیت، کار پرسپولیس برای بازی عادلانه را دشوار می‌کند. در واقع شروع بازی پرسپولیس در پایان بازی با سپاهان در هفته بیست و ششم اصلاً معادل برگزاری بازی در یک یا دو روز فاصله زمانی نیست.

به این ترتیب معادله برنامه مسابقات لیگ در چهار بازی پیش‌رو همچنان به زیان پرسپولیس خواهد بود.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *