اسکوچیچ باید با تیم ملی ایران ادامه دهد/ بهترین نسل را داریم

اسکوچیچ باید با تیم ملی ایران ادامه دهد/ بهترین نسل را داریم

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

حمید درخشان در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص صعود تیم ملی فوتبال ایران به عنوان صدرنشین گروه C انتخابی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ گفت: خیلی‌ها می‌گویند در دوره‌های قبلی راحت به جام جهانی رفتیم و دلیلی ندارد اینقدر بابت صعود خوشحال باشیم اما واقعیت این است که تیم ملی در دور رفت با عدم مدیریت و نبودن مربی کاربلد در آستانه رقم زدن بدترین و تلخ‌ترین اتفاق بود . خوشبختانه این تیم با تغییر کادر فنی توانست در مسیر صحیح قرار بگیرد.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران افزود: بازیکنان تیم خیلی زحمت کشیدند و در دور برگشت واقعا خوب بازی کردیم. فکر می‌کنم اتحاد تیمی و تمرکز بازیکنان باعث این صعود شد. قطعا شکی در همدلی تیم نیست و باید بدانیم کادر فنی تیم ملی تلاش ویژه‌ای در کوتاه‌ترین زمان ممکن کرد. قدم اول را خیلی خوب برداشتیم ولی تازه در مسیر صعود قرار گرفته‌ایم.

وی درباره پیروزی یک بر صفر تیم ملی ایران مقابل عراق اظهار داشت: نبردن عراق در ۱۰ سال گذشته فشار طبیعی روحی روی بازیکنان ایجاد کرده بود اما به نظرم ذهنیت برنده شدن در بازیکنان شکل گرفت و آنها توانستند با توان معمولی خود عراق را ببرند.

درخشان تاکید کرد: گام اول را خیلی محکم برداشتیم. حالا وقت آن است که تاکتیک تیم ملی بازسازی شود. سرمربی تیم ملی چند ماه دیگر فرصت دارد که مشکلات فنی را حل کند و با شناخت همه جانبه در مسیر صعود به جام جهانی قرار بگیریم.

«آیا بهتر است اسکوچیچ در تیم ملی حفظ شود و یا فدراسیون سراغ سرمربی جدید برود؟» کارشناس فوتبال ایران در پاسخ به این سئوال، تاکید کرد: قطعا باید اسکوچیچ را حفظ کنیم. او پاسخ اعتماد ما را داد و حالا جایگاه خودش را در رختکن تیم ملی نیز پیدا کرده است. بازیکنان نشان دادند با او همدل هستند. با توجه به زمانی که تا دور نهایی انتخابی جام جهانی باقی مانده است باید با این مربی ادامه همکاری داشته باشیم. اسکوچیچ با تمام نقدها بهترین عملکرد را داشت و چیزی مهم‌تر از این نیست.

وی درباره موفقیت بازیکنان ایرانی در دیدارهایی که به طور متمرکز و به صورت تورنمنت برگزار می‌شود نیز، گفت: این اتفاق برای ملی‌پوشان بابت حضور همه جانبه آنها در کنار همدیگر است. آنها هیچ حاشیه‌ای ندارند و زمان استراحت مشخص دارند. بازیکنان انرژی دسته جمعی بالایی پیدا می‌کنند و روحیه تیمی هم بالا می‌رود. قطعا این تورنمنت‌ها سخت‌تر از بازی در خانه است چون هواداران پرشور خودمان را برای تشویق داریم اما در مجموع فکر می‌کنم رفتار حرفه‌ای بازیکنان تیم ملی بیش از قبل شده است و آنها در شرایطی بهتر کار می‌کنند.

درخشان در پایان خاطرنشان کرد: بهترین نسل بازیکنان را داریم و آنها واقعا بهتر از سایر تیم‌های حال حاضر آسیا هستند. باید قدر این بازیکنان را دانست و نسل طلایی به وجود آمده را نسوزاند.

اسکوچیچ باید با تیم ملی ایران ادامه دهد/ بهترین نسل را داریم

منبع: shemale-asia.com


Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *