اخراج سودان از جام کشورهای عربی و زنگ خطر برای تیم‌های ایرانی

اخراج سودان از جام کشورهای عربی و زنگ خطر برای تیم‌های ایرانی

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال سودان جنوبی یکی از تیم‌های حاضر در مسابقات انتخابی «جام عرب فیفا» بود که پیش از شروع بازی‌هایش، از این رقابت‌ها کنار گذاشته شد.

علت کنار گذاشتن سودان از مسابقات جام کشورهای عربی، مثبت شدن تست کرونا ۸ عضو این تیم بعد از ورود به کشور قطر، محل برگزاری این مسابقات عنوان شده است.

کانال «فوتبال آسیایی» در این مورد نوشت: «بعد از دو تست کرونا برای این گروه، یک مورد در فرودگاه بین‌المللی حمَد و بار دوم در هتل محل اقامت آنها، تست هشت نفر قطعاً و دو بار مثبت شد و پنج نفر دیگر نشانه‌هایی از وجود ویروس در بدن آنها وجود داشته. به علاوه، هفت بازیکن دیگر علیرغم اینکه تست آنها منفی شده بود، به دلیل تماس نزدیک با هم تیمی‌های خود در حین سفر، بنا بر مقررات وزارت بهداشت قطر می‌باید به قرنطینه می‌رفتند. با این حساب ۱۹ بازیکن تیم ملی سودان جنوبی به مکانی مختص به قرنطینه مبتلایان برای دو هفته منتقل شدند تا تحت مراقبت‌های بهداشتی قرار بگیرند.»

این موضوع می‌تواند به مثابه زنگ خطری برای فوتبال ایران یا هر کشور دیگری برای حضور در مسابقات بین المللی باشد. در ماه‌های پیش رو، مسابقات مرحله سوم انتخابی جام جهانی در پیش است و کوچک‌ترین اهمال در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند منجر به اتفاقاتی شود که تیم ملی بدون برگزاری مسابقه، بازنده شود.

علاوه بر این مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در پیش است و استقلال، پرسپولیس و تراکتور باید به ترتیب به مصاف الهلال عربستان، استقلال تاجیکستان و النصر عربستان بروند.

فوتبال ایران تجربه مشابهی را پیش از فینال لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ آسیا و دیدار پرسپولیس با اولسان هیوندای کره جنوبی داشت. سازمان لیگ ایران در آن مقطع زمانی اقدام به لغو بازی پرسپولیس با نساجی کرد تا اعضای تیم پرسپولیس با ایمنی بیشتری در مقابله با ویروس کرونا راهی کشور قطر، محل برگزاری فینال شوند.

در آن زمان انتقادات زیادی به سازمان لیگ برای لغو مسابقه وارد شد اما تجربه‌ای که برای سودان در جام کشورهای عربی رخ داده نشان می‌دهد که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ ایران باید از این به بعد بیشتر مراقب تیم‌های خود قبل از حضور در مسابقات بین المللی باشند و اقدامات لازم و پیشگیرانه در مقابله با ویروس کرونا را از همین حالا پیش بینی کنند.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *