آشوبی: تیم ملی می‌تواند هر ناممکنی را ممکن کند/ بازیکنان ایران در دل رقبا ترس می‌اندازند

آشوبی: تیم ملی می‌تواند هر ناممکنی را ممکن کند/ بازیکنان ایران در دل رقبا ترس می‌اندازند

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

فرزاد آشوبی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره دیدارهای تیم ملی ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قطر اظهار داشت: گفتن از سختی‌هایی که قرار است بازیکنان تیم ملی در منامه انجام دهند، آنقدر شفاف است که نیازی به توضیح اضافه نیست. ملی‌پوشان برای صعود به مرحله بعدی رقابت‌ها باید بجنگند و تلاش کنند. دیدار مقابل هنگ‌کنگ و بحرین خیلی مهم است و سرنوشت صعود ما را مشخص خواهد کرد.

وی با تمجید از بازیکنان فعلی تیم ملی ادامه داد: تیم ما متشکل از گروه بسیار قوی است و می‌توان امیدوار بود هر ناممکنی را ممکن کنند. بازیکنانی داریم که هر کدام بنا به خصوصیات و کیفیت‌های متفاوت خود، می‌توانند مکمل خوبی برای هم باشند و عملکرد فنی همدیگر را به بهترین سطح ممکن برسانند.

پیشکسوت فوتبال ایران عنوان کرد: این اتفاق خیلی خوبی برای اسکوچیچ است که با داشتن این بازیکنان، ترکیب‌ها و سبک‌های تاکتیکی خوبی در زمین بازی پیاده کند. همه اینها البته مستلزم داشتن تاکتیک منظم، نفرات تأثیرگذار و بازیکنان کلیدی از لحاظ بازی‌خوانی و شعور تاکتیکی بالاست که قطعاً با پتانسیل بالای فنی بازیکنان ایران، ترس و دلهره را در دل حریفان ایجاد خواهد کرد. ایران باید از سبک‌های تاکتیکی متفاوتی استفاده کند و این تفکرات باید آنقدر خوب به بازیکنان توضیح داده شود که بتوانند آنها را به‌خوبی در زمین پیاده کنند.

تیم ملی فوتبال ایران ,

آشوبی در پاسخ به این پرسش که حضور لژیونرها چقدر به موفقیت تیم ملی در بحرین کمک خواهد کرد، یادآور شد: مواردی که به آن اشاره کردم می‌توانند نقطه اطمینان‌بخشی باشند، اما هیچ تضمینی برای موفقیت نیستند. اگر به دنبال صعود به مرحله بعدی انتخابی جام جهانی هستیم، در کنار این موارد باید تلاش و کار مداوم، برنامه‌ریزی خوب، آنالیز دقیق از حریفان، انتخاب و اجرای استراتژی مناسب هم داشته باشیم. این موارد باعث افزایش شانس موفقیت ما در منامه و افزایش روحیه ملی‌پوشان خواهد بود.

وی درباره اینکه تیم ملی بدون انجام بازی تدارکاتی مقابل حریفانش صف‌آرایی خواهد کرد، به تسنیم گفت: اگر با برگزاری بازی تدارکاتی وارد مسابقات می‌شدیم، اتفاق خوبی بود، اما استدلال اسکوچیچ این بود که به دلیل فشردگی لیگ برتر و احتمال مصدومیت بازیکنان، از بازی دوستانه صرف نظر شده است. این استدلال را بسیار پسندیدم و با او هم‌عقیده هستم. احتمال مصدومیت در بازی‌های تدارکاتی خیلی بالاست و کادر فنی تیم ملی در این زمان تصمیم خوبی گرفت.

وی با اشاره بازی امروز ایران مقابل هنگ‌کنگ اظهار داشت: این دیدار می‌تواند جبران بازی تدارکاتی باشد و محک خوبی برای کادر فنی خواهد بود که شناخت بهتری از تیم پیدا کند. کار اسکوچیچ را قبول دارم، اما هنوز تفکرات او در تیم ملی محک جدی نخورده است. شاید این موضوع در دیدار مقابل عراق و بحرین بیشتر نمایان و عملکرد اسکوچیچ سنجیده شود. اسکوچیچ جزو مربیان بادانش فوتبال ماست و در باشگاه‌هایی که حضور داشته، عالی کار کرده است. امیدوارم همین عملکرد را در تیم ملی ببینیم. 

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *