پایان افتضاح «ویلموتس»، «تاج» و AFC با چهار برد دلچسب در منامه

پایان افتضاح «ویلموتس»، «تاج» و AFC با چهار برد دلچسب در منامه

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

به گزارش خبرنگار مهر، شاید قبل از شروع کار تیم ملی فوتبال ایران در دور برگشت مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر کمتر کسی تصور می‌کرد تیم ملی ایران بتواند به عنوان تیم صدرنشین گروه C به مرحله بعد صعود کند. تا پایان دور رفت، ایران با کسب ۶ امتیاز بعد از عراق و بحرین، در رده سوم جدول قرار داشت و چند عامل باعث ایجاد افتضاح و استرسی شد که خوشبختانه با کسب چهار پیروزی متوالی در بازی برگشت، به همه آنها خاتمه داده شد.

مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران را می‌توان یکی از عوامل اصلی این افتضاح دانست که در دیدارهای رفت مرحله انتخابی، روی نیمکت کشورمان نشست. ویلموتس بعد از دو برد مقابل هنگ کنگ و کامبوج، برابر بحرین و عراق تن به شکست داد تا معادلات صعود ایران به مرحله بعد سخت و سخت‌تر شود. ویلموتس بعد از باخت به عراق از هدایت تیم ملی کناره گیری کرد و علاوه بر مشکلات فنی و امتیازی که برای تیم ملی ایجاد کرده بود، از فدراسیون فوتبال برای گرفتن غرامت شکایت کرد.

پایان افتضاح «ویلموتس»، «تاج» و AFC با چهار برد دلچسب در منامه
مارک ویلموتس

پرونده شکایت ویلموتس از ایران همچنان باز است و احتمالاً فدراسیون فوتبال کشورمان به پرداخت رقمی بیش از ۶ میلیون یورو به این مربی بلژیکی محکوم خواهد شد؛ آن‌هم در حالی که ویلموتس از چهار مسابقه رسمی، دو بازی حساس با عراق و بحرین را واگذار کرده بود.

فدراسیونِ تحت ریاست مهدی تاج با انتخاب ویلموتس به عنوان سرمربی «نجیب» نشان داد که چقدر راهش را اشتباه رفته و نقش بسیار پررنگی در ناکامی تیم ملی داشته است. فدراسیون بعد از استعفای تاج، «دراگان اسکوچیچ» را از بین چند مربی داخلی از جمله امیر قلعه نویی و علی دایی به جای ویلموتس انتخاب کرد اما شرایط صعود تیم ملی دشوارتر از همیشه شده بود.

به همه این موارد باید به کارشکنی کنفدراسیون فوتبال آسیا و اعطای میزبانی به بحرین هم اشاره کرد. بحرینی‌ها با استفاده از نفوذشان در AFC و سوء استفاده از شرایط کرونایی در قاره آسیا، میزبانی مسابقات گروه سوم را که مقرر بود به صورت متمرکز برگزار شود، از آن خود کردند. بحرینی‌ها علاوه بر گرفتن میزبانی، در فراهم کردن شرایط برای تیم‌های رقیب مثل ایران و عراق عامدانه کم کاری کردند تا این دو رقیب خود را تحت فشار قرار بدهند.

پایان افتضاح «ویلموتس»، «تاج» و AFC با چهار برد دلچسب در منامه
چمن ناهموار و نامناسب ورزشگاه المحرق بحرین

برگزاری سه مسابقه از بازی‌های ایران در زمین ناهموار و چمن نامناسب و همچنین انتخاب ساعت‌های گرم برای بازی‌های ایران (دو مسابقه در ساعت ۱۷:۳۰ به وقت بحرین) خود گویای کارشکنی و علاقه بحرین برای بستن راه صعود تیم ملی کشورمان بود.

با وجود شرایط سختی که تیم ملی در بحرین داشت، این تیم با هدایت اسکوچیچ توانست حریفانش را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارد و علاوه بر شکستن طلسم نبردن برابر بحرین در خاک این کشور، عراق را بعد از ۱۰ سال در مسابقات رسمی شکست داد. اسکوچیچ همچنین با کسب ۷ برد متوالی از زمان حضورش در تیم ملی به رکورد «اوفارل» رسید تا این عملکرد پایانی باشد بر افتضاحاتی که می‌رفت تیم ملی را از رسیدن به جام جهانی ۲۰۲۲ دور کند.

منبع: shemale-asia.com


Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *