سیدصالحی: حضور قدوس تحرک خط هافبک ایران را بیشتر کرد/ ایران یک سر و گردن از عراق بالاتر است

سیدصالحی: حضور قدوس تحرک خط هافبک ایران را بیشتر کرد/ ایران یک سر و گردن از عراق بالاتر است

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

سید مهدی سیدصالحی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره پیروزی 3 بر صفر تیم ملی ایران مقابل بحرین اظهار داشت: بحرین با چهار تغییر نسبت به بازی با کامبوج به مصاف ایران آمد بود. این تیم با  سیستم 1-3-2-4 مقابل ایران بازی کرد و در نیمه اول هم دوندگی بحرین نسبت به ایران بیشتر بود. بحرین به لحاظ فنی و تاکتیکی خیلی پایین‌تر از ایران است ولی استرس باعث شد بچه‌ها کیفیت لازم را در نیمه اول را نداشته باشند. البته به جز وحید امیری که در هر دو نیمه دوندگی بالایی داشت.

وی افزود: اسکوچیچ هم وقتی دید جریان بازی در اختیار بحرین است، سیستم بازی ایران را تغییر داد. در نیمه اول بحرین تا حدودی تدافعی بازی کرد و تفکراتش بازی مستقیم بود، ولی در نیمه دوم از زمانی که قدوس به بازی آمد تحرک خط هافبک ما بیشتر شد و پاس‌های عمقی خوبی به قلب دفاع حریف ارسال کردیم. دفاع بحرین هم خیلی کند بود و  اصرار داشت بالا بازی کند که همین موضوع باعث شد از عمق دفاع این تیم استفاده کنیم و سه گل به ثمر برسانیم. شاید گل‌های بیشتری هم می‌توانستیم بزنیم. این نتیجه نشان دهنده این است که فوتبال بحرین خیلی پایین‌تر از ماست.

بازیکن پیشین تیم ملی کشورمان در مورد دیدارهای آینده تیم ملی و جدال حساس با عراق نیز توضیح داد: شکل بازی عراق خیلی شبیه ماست. به همین دلیل هم است که فوتبالیست‌های این کشور وقتی وارد لیگ ما می شوند خیلی راحت در تیم‌های باشگاهی ما بازی می‌کنند. بیشتر ملی‌پوشان عراق از دو تیم نیروی هوایی و الشرطه این کشور هستند که هر دو تیم در لیگ قهرمانان آسیا مقابل تراکتور و استقلال بازی کردند و سطح کیفی آن‌ها را دیدیم. با تمام احترامی که برای عراق قائلم ولی تیم ایران یک سر و گردن از عراق هم بالاتر است.

سیدصالحی گفت: عراق اکنون چند سال است بازیکنانی مثل یونس محمود را در خط حمله ندارد و به نظرم در فاز هجومی خیلی زهردار نیست، تنها مشکل ما مقابل این تیم است که عراقی‌ها اگر ببینند به لحاظ تاکتیکی حریف ایران نمی شوند، بازی را به حاشیه خواهند برد. البته این کار را در بازی با بحرین هم دیدیم، ولی خدا را شکر بازیکنان ما خیلی باهوش بازی کردند. در بازی با عراق هم بچه‌ها باید مدیریت داشته باشند. بازیکنان ما با تجربه‌ای که دارند نباید اجازه دهند آن بازی به حاشیه کشیده شود.

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *