بررسی شرایط گروه‌ها پس از پیروزی کره جنوبی مقابل لبنان/ ایران و عراق در چه شرایطی صعود می‌کنند؟ + جداول و برنامه بازی‌ها

بررسی شرایط گروه‌ها پس از پیروزی کره جنوبی مقابل لبنان/ ایران و عراق در چه شرایطی صعود می‌کنند؟ + جداول و برنامه بازی‌ها

به دنیای ورزش شاملس آسیا خوش امدید
یه پست جدید دیگر از مجله ورزشی شاملس آسیا تقدیم میکند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، با توجه به صعود 12 تیم به مرحله بعدی انتخابی جام جهانی 2022 قطر، شرایط صعود برای تیم‌های دوم پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد. هرچند پس از شکست 2 بر یک لبنان مقابل کره جنوبی، شرایط برای تیم‌های دوم بهتر شده و آنها شانس بیشتری برای صعود خواهند داشت. از همین‌رو وضعیت تیم‌های دوم احتمالی در هر گروه قابل بررسی خواهد بود.

تاکنون صعود تیم‌های سوریه، ژاپن، استرالیا و کره‌جنوبی به مرحله بعدی قطعی شده است. همچنین با توجه به میزبانی قطر، این تیم به عنوان صدرنشین گروه E در مرحله بعدی حضور نخواهد داشت و صرفاً برای صعود به جام ملت‌های آسیا 2023 چین در این مرحله از رقابت‌ها حاضر شد که این اتفاق را نیز رقم زد. با این حال هنوز تکلیف تیم‌های صدرنشین گروه‌های C – D – G مشخص نیست که در هر کدام از این گروه‌ها دو تیم برای صدرنشینی رقابت می‌کنند. در گروه C رقابت میان ایران و عراق است، در گروه D دو تیم عربستان و ازبکستان رقابت می‌کنند و در گروه G نیز امارات و ویتنام برای صدرنشینی رقابت دارند. صدرنشین‌های فعلی به ترتیب عراق، عربستان و ویتنام هستند که با شکست احتمالی مقابل رقبای مستقیم خود، به رتبه دوم سقوط می‌کنند و برای صعود باید امتیازات آنها با سایر تیم‌های دوم مقایسه شود.

کناره‌گیری کره شمالی از گروه H و کسر بازی‌های این تیم نیز پیچیدگی‌های صعود تیم‌های دوم را بیشتر کرده است؛ چرا که پس از پایان بازی‌ها و مشخص شدن جدول رده‌بندی، نتایج تیم‌های دوم مقابل تیم آخر جدول رده‌بندی محاسبه نمی‌شود. در برخی گروه‌ها وضعیت تیم آخر مشخص شده، اما به طور مثال در گروه D هنوز شرایط مشخص نیست. با این حال شکست لبنان مقابل کره جنوبی کمی شانس تیم‌هایی را که قرار است به عنوان تیم دوم صعود کنند، بیشتر کرد.

گروه A: چین به طور قطع در رده دوم قرار می‌گیرد و برای صعود به عنوان یکی از تیم‌های برتر دوم تلاش می‌کند. چین با برتری مقابل سوریه صعودش را قطعی خواهد کرد؛ چرا که 19 امتیازی شده و با کسر 6 امتیازی که مقابل گوام کسب کرده، با 13 امتیاز صعودش قطعی خواهد بود. با این حال تساوی مقابل سوریه این تیم را 11 امتیازی و شکست، این تیم را 10 امتیازی در رده دوم نگه می‌دارد که این مسئله بررسی شرایط سایر گروه‌ها را می‌طلبد، اما چین با این شرایط هم برای صعود شانس خوبی دارد.

جدول گروه A:

تیم ملی فوتبال ایران , جام جهانی 2022 ,

نتایج دیدارهای چین مقابل گوام که در پایان مرحله مورد محاسبه قرار نمی‌گیرد:

چین 7 – گوام صفر
گوام صفر – چین 7

گروه B:اردن با 14 امتیاز در رده دوم قرار دارد که با کسر 6 امتیاز کسب شده مقابل چین تایپه، 8 امتیازی می‌شود. با این حال شکست اردن در بازی پایانی مقابل استرالیا و برتری کویت برابر چین تایپه، کویتی‌ها را به رده دوم جدول می‌رساند. اردن این شانس کم را دارد تا به عنوان یکی از تیم‌های برتر دوم صعود کند و البته ابر و باد و مه و خورشید کمک کنند تا این تیم راهی مرحله بعدی شود چرا که صعود اردن بستگی به نتایج سایر گروه‌ها دارد. رقم خوردن نتایج منجر به صعود کویت به رده دوم هم باعث می‌شود کویت با 8 امتیاز (در صورت حذف دو دیدار با چین تایپه) و با کسب جایگاه دوم جدول، شانسی برای جای گرفتن میان برترین تیم‌های رده دومی گروه‌ها نداشته باشد.

جدول گروه B:

تیم ملی فوتبال ایران , جام جهانی 2022 ,

نتایج دیدارهای اردن مقابل چین تایپه که در پایان مرحله مورد محاسبه قرار نمی‌گیرد:

چین تایپه یک – اردن 2
اردن 5 – چین تایپه صفر

گروه C: ایران هم اکنون تیم دوم گروه است و با توجه به اختلاف تفاضل گل 22 امتیازی‌اش با بحرین، بعید به نظر می‌رسد این جایگاه به خطر بیفتد، اما شانس صعود ایران در این گروه ابتدا بستگی به خودش و سپس بستگی به نتایج سایر گروه‌ها خواهد داشت. تیم ملی ایران در صورت پیروزی مقابل عراق، با 18 امتیاز از صدرنشین 17 امتیازی خود سبقت می‌گیرد و به عنوان تیم نخست صعود می‌کند. در این صورت عراق 17 امتیازی دوم خواهد شد و با عدم محاسبه امتیازهای کسب شده مقابل کامبوج، 11 امتیازی شده و در صورت شکست با حداقل اختلاف (تفاضل یک گل) به تفاضل 3 خواهد رسید. در این صورت عراق می‌تواند به عنوان یکی از تیم‌های برتر دوم راهی مرحله بعدی شود، اما شاید با توجه به معادلات گروه‌های دیگر و البته کسب تفاضل گل، عراق این شانس را از دست بدهد و حذف شود.

ایران نیز در صورتی می‌تواند به عنوان یکی از تیم‌های برتر دوم راهی مرحله بعدی شود که حداقل یک مساوی بگیرد و بدون احتساب دیدارهایش مقابل کامبوج با 10 امتیاز و تفاضل 5، اما و اگرها را دنبال کند. ایران در صورت تساوی و دوم شدن، با 10 امتیاز شانس صعود خود را دنبال می‌کند و با احتساب صعود تیم‌های دوم گروه‌های A – D – E – G و حذف احتمالی تیم دوم گروه F تیم ملی باید منتظر نتیجه دیدار استرالیا و اردن باشد که با 2 ساعت 30 دقیقه فاصله نسبت به دیدار ایران آغاز خواهد شد. در صورت پیروز نشدن اردن، ایران راهی مرحله بعدی خواهد شد، در غیر این صورت و با پیروزی اردن مقابل استرالیا احتمال حذف ایران وجود دارد.

جدول گروه C:

تیم ملی فوتبال ایران , جام جهانی 2022 ,

نتایج دیدارهای ایران و عراق مقابل کامبوج که احتمال دوم شدن هر دو تیم وجود دارد:

ایران 14 – کامبوج صفر
کامبوج صفر – ایران 10

کامبوج صفر – عراق 4
عراق 4 – کامبوج یک

گروه D:وضعیت در این گروه شبیه گروه C است، اما پیچیدگی‌های بیشتری دارد. هم اکنون یمن با 5 امتیاز قعرنشین گروه است، اما با پیروزی احتمالی مقابل فلسطین می‌تواند جایگاهش را با سنگاپور عوض کند. سنگاپوری که 7 امتیازی است و با اختلاف تفاضل 12 گله با فلسطین پایین‌تر از این تیم قرار دارد و بعید به نظر می‌رسد فلسطین این تفاضل گل را مقابل یمن از دست بدهد تا تیم آخر شود. به همین دلیل عدم محاسبه دیدارهای تیم دوم این گروه مقابل تیم قعرنشین (یمن یا سنگاپور) بستگی به دیدار یمن و فلسطین خواهد داشت. با این حال ازبکستان به عنوان تیم دوم در بازی پایانی مقابل عربستان قرار خواهد گرفت و در صورت پیروزی می‌تواند 18 امتیازی شده و به عنوان صدرنشین صعود کند تا عربستان تیم دوم شود. در غیر این صورت ازبکستان با تساوی 16 امتیازی می‌شود و در صورت شکست، با 15 امتیاز در رده دوم باقی خواهد ماند.

حالا در صورتی که ازبکستان تیم دوم شود و یمن در قعر جدول باقی بماند، ازبک‌ها با عدم احتساب دو برد مقابل یمن و 6 گلی که به این تیم زده‌اند، باید حتماً مقابل عربستان به تساوی برسند تا خود را 10 امتیازی کنند و شانس خوبی برای صعود داشته باشند. در غیر این صورت و حتی شکست با تفاضل یک گل مقابل عربستان، این تیم 9 امتیازی می‌ماند و تفاضلش 5 خواهد شد و ازبکستان را در آستانه حذف قرار خواهد داد. با این حال اگر سنگاپور تیم آخر این گروه شود، باز هم 6 امتیاز ازبکستان محاسبه نخواهد شد و این بار 7 گل این تیم محاسبه نمی‌شود. یعنی با تساوی مقابل عربستان 10 امتیازی و تفاضلش 5 می‌شود و در صورت شکست با کمترین تفاضل نیز 9 امتیازی و تفاضلش 4 خواهد بود.

دوم شدن عربستان نیز حالت‌های مختلفی دارد. عربستان فقط در صورت شکست مقابل ازبکستان تیم دوم می‌شود و در صورت آخر شدن یمن 4 امتیاز و 3 تفاضل گل را از دست می‌دهد. یعنی عربستان 13 امتیازی شده و با شکست حداقل تفاضل مقابل ازبکستان و تفاضل 11 صعودش به عنوان یکی از تیم‌های برتر دوم قطعی است. در صورت آخر شدن سنگاپور نیز عربستان 6 امتیاز و 6 تفاضلش محاسبه نمی‌شود که در این صورت 11 امتیازی می‌شود و با تفاضل 8 بازهم شانس بالایی برای صعود به عنوان یکی از تیم‌های برتر دارد.

جدول گروه D:

تیم ملی فوتبال ایران , جام جهانی 2022 ,

نتایج دیدارهای ازبکستان و و عربستان مقابل یمن و سنگاپور که احتمال دوم شدن هر دو تیم و آخر شدن دو تیم دیگر وجود دارد:

ازبکستان 5 – یمن صفر
یمن صفر – ازبکستان یک
سنگاپور یک – ازبکستان 3
ازبکستان 5 – سنگاپور صفر

یمن 2 – عربستان 2
عربستان 3 – یمن صفر
عربستان 3 – سنگاپور صفر
سنگاپور صفر – عربستان 3

گروه E: دوم شدن عمان در این گروه قطعی است و این تیم نیز اکنون بدون احتساب امتیازش مقابل بنگلادش و در نظر گرفتن امتیازش در بازی آخر مقابل این تیم، 12 امتیازی است. عمان اکنون با تفاضل 4 یکی از تیم‌های برتر دوم است و با همین نتیجه نیز صعود این تیم قطعی شده چرا که 12 امتیاز عمان از حداکثر امتیاز تیم‌های احتمالی دوم گروه‌های B – C – F – G بیشتر است و جز چین، دیگر تیم‌های دوم گروه‌ها شانسی برای بیشتر کردن امتیازشان از عمان ندارند.

جدول گروه E:

تیم ملی فوتبال ایران , جام جهانی 2022 ,

نتایج دیدارهای عمان مقابل بنگلادش که در پایان مرحله مورد محاسبه قرار نمی‌گیرد:

عمان 4 – بنگلادش یک

دیدار برگشت طبق برنامه سه‌شنبه، 25 خرداد ماه برگزار خواهد شد:
بنگلادش ؟ – عمان ؟

گروه F:هم اکنون تیم دوم این گروه قرقیزستان با 10 است و تیم آخر میانمار با 6 امتیاز. تاجیکستان 10 امتیازی و مغولستان 6 امتیازی نیز دیگر تیم‌های گروهی هستند که ژاپن با 21 امتیاز صعودش را قطعی کرده است. در بازی پایانی ژاپن به مصاف قرقیزستان خواهد رفت و تاجیکستان با میانمار تقابل می‌کند. در این گروه کمترین شانس صعود برای تیم دوم باقیمانده است و این اتفاق در شرایطی عجیب رقم خواهد خورد.

قرقیزستان که تیم دوم فعلی است، در صورتی می‌تواند شانس صعود داشته باشد که ابتدا مقابل ژاپن به برتری برسد و در دیگر دیدار این گروه میانمار از تاجیکستان امتیاز بگیرد. در این صورت مغولستان تیم آخر گروه خواهد شد و قرقیزستان که یک پیروزی و یک شکست مقابل این تیم دارد، بدون احتساب این دو دیدار 10 امتیازی می‌شود و با تفاضل 11 این شانس را خواهد داشت که یکی از تیم‌های برتر شود. تاجیکستان نیز در شرایطی شانس دوم شدن را دارد که بتواند میانمار را شکست دهد و 13 امتیازی شود و در دیگر دیدار نیز قرقیزستان نتواند مقابل ژاپن به برتری برسد. با رقم خوردن این نتایج، میانمار در قعر جدول باقی خواهد ماند و با توجه به یک پیروزی و یک شکست تاجیکستان مقابل میانمار و عدم احتساب امتیازهای این دو بازی، تاجیکستان 10 امتیازی می‌ماند و با برد حداقل تفاضل مقابل میانمار، تفاضل 2- است و شانسش برای صعود اندک خواهد بود، مگر اینکه بتواند در صورت رقم خوردن این اتفاقات، تفاضل گلش را بالاتر ببرد.

جدول گروه F:

تیم ملی فوتبال ایران , جام جهانی 2022 ,

نتایج دیدارهای قرقیزستان و تاجیکستان مقابل میانمار و مغولستان که در پایان مرحله مورد محاسبه قرار نمی‌گیرد:

مغولستان صفر – تاجیکستان یک
تاجیکستان – مغولستان
میانمار 4 – تاجیکستان 3

دیدار برگشت تاجیکستان و میانمار طبق برنامه روز سه‌شنبه، 25 خرداد ماه برگزار خواهد شد:

قرقیزستان 7 – میانمار صفر
میانمار یک – قرقیزستان 8
مغولستان یک – قرقیزستان 2
قرقیزستان صفر – مغولستان یک

گروه G:آخر شدن اندونزی در این گروه قطعی است و تک امتیاز این تیم نیز مقابل تایلند است که به همین دلیل امتیازهای تیم دوم این گروه از میان امارات یا ویتنام، 6 امتیاز محاسبه نخواهد شد. ویتنام اکنون با 17 امتیاز صدرنشین و امارات با 15 امتیاز در رده دوم است. بازی مستقیم دو تیم در هفته پایانی این شانس را نصیب هر دو تیم خواهد کرد که صدرنشین گروه خود شوند، اما شرایط دوم شدن برای دو تیم متفاوت است.

امارات در شرایط فعلی بدون احتساب بازی آخر 9 امتیازی و تفاضل 5 است. این تیم در صورت کسب تساوی مقابل ویتنام دومی‌اش را با 10 امتیاز قطعی می‌کند و تفاضل این تیم نیز تغییر نخواهد کرد. به این ترتیب امارات نیز شانس خوبی برای صعود به عنوان یکی از تیم‌های دوم خواهد داشت، اما در صورت شکست با حداقل تفاضل 9 امتیازی و تفاضل 4 در رده دوم باقی می‌ماند که آن وقت شرایطش برای صعود پیچیده می‌شود.

ویتنام در صورت شکست مقابل امارات (با حداقل تفاضل) دوم گروه خواهد شد که 6 امتیازش مقابل اندونزی محاسبه نمی‌شود و در این صورت در رده دوم 11 امتیازی و تفاضل 2 خواهد شد. ویتنام با این شرایط هم شانس خوبی برای صعود به عنوان تیم‌های برتر دوم خواهد داشت.

جدول گروه G:

تیم ملی فوتبال ایران , جام جهانی 2022 ,

نتایج دیدارهای امارات و ویتنام مقابل اندونزی که در پایان مرحله مورد محاسبه قرار نمی‌گیرد:

امارات 5 – اندونزی صفر
اندونزی صفر – امارات 5

اندونزی یک – ویتنام 3
ویتنام 4 – اندونزی صفر

گروه H: با توجه به شکست لبنان مقابل کره جنوبی در دیدار پایانی، این تیم اکنون (با حذف دیدارهای کره شمالی) 10 امتیازی و با تفاضل 3 در رتبه دوم قرار دارد. لبنان اکنون در شرایطی به عنوان یکی از تیم‌های برتر دوم به مرحله بعدی صعود خواهد کرد که دیگر تیم‌های دوم گروه‌های دیگر بالاتر از این تیم قرار نگیرند که با توجه به شرایط جدول و بازی‌ها، این اتفاق اما و اگرهای زیادی را می‌طلبد.

جدول گروه H:

تیم ملی فوتبال ایران , جام جهانی 2022 ,

با توجه به کناره‌گیری کره شمالی و حذف آنها از جدول، لبنان با 10 امتیاز در رده دوم است.

برنامه بازی‌های روز پایانی رقابت‌ها به شرح زیر است:

سه‌شنبه 21 خرداد

گروه A:
فیلیپین – مالدیو، ساعت 19:30
چین – سوریه، ساعت 22:30

گروه B:
چین تایپه – کویت، ساعت 23:30
استرالیا – اردن، ساعت 23:30

گروه C:
ایران – عراق، ساعت 21
بحرین – هنگ‌کنگ، ساعت 21

گروه D:
فلسطین – یمن، ساعت 22:30
عربستان – ازبکستان، ساعت 22:30

گروه E:
هند – افغانستان، ساعت 18:30
بنگلادش – عمان، ساعت 21:30

گروه F:
ژاپن – قرقیزستان، ساعت 14:55
تاجیکستان – میانمار، ساعت 14:55

گروه G:
امارات – ویتنام، ساعت 21:15
تایلند – مالزی، ساعت 21:15

منبع: shemale-asia.com


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *