بررسی بیوگرافی بهزاد لیتو به همراه عکس های دوست دختر هایش

بهزاد داور پناه در اصفهان چشم به جهان گشود. پدر و مادر او نیز هردو زاده شهر اصفهان هستند. او زاده ۵ اسفند سال ۷۰ هجری شمسی است. شاید کمتر کسی باشد که او را با نام اصلی و شناسنامه ای بشناسند زیرا بعد از مهاجرت نام مستعار بهزاد لیتو را برای خود برگزید. بهزاد لیتو یکی از محبوب ترین خوانندگان سبک موسیقی رپ فارسی برای اقشار جامعه است. کارهای هنری فراوان او تاثیر چشم گیری بر روی مخاطبانش دارد. از دیگر فعالیت های او می توان به راه اندازی سایت شرط بندی فوتبالی به نام پورتو بت اشاره کرد که آدرس این سایت در صفحه رسمی اینستاگرامش موجود است.

زندگینامه بهزاد لیتو

بیوگرافی بهزاد لیتو

تلاش های روز افزون او برای قوی تر کردن موسیقی هایش توانسته بهزاد لیتو را به یک هنرمند شناخته شده با صدایی دلنشین در این سبک موسیقی تبدیل کند. طرفدارانش، او را با نام بزی لِی که مخفف لیتو است، نیز می شناسند. گروه پایدار که در زمینه موسیقی هیپ هاپ فعالیت چشم گیری دارد، از اولین گروه هایی است که با بهزاد لیتو همکاری داشته و نقش به سزایی در محبوبیت و شناخته شدن این هنرمند سرشناس دارد. در ادامه با زندگینامه این هنرمند رپر ایرانی بیشتر خواهیم پرداخت.

بهزاد لیتو با نام شناسنامه ای بهزاد داور پناه رپر موفق و شناخته شده ایرانی تبار است. هنگامی که فقط ۱۶ سال داشت به همراه خانواده اش برای اقامت به کشور دبی مهاجرت کرد. نیکی تنها خواهر اوست و خواهر یا برادر دیگری ندارد.برخی علت مهاجرت بهزاد لیتو به دبی را موقعیت شغلی پدرش می دانند. با مهاجرتش به دبی صفحه تازه ای در زندگی او باز شد که تقدیرش را تغییر داد. در دبی ادامه تحصیل داد و توانست در رشته مهندسی صدا تحصیلاتش را به پایان رساند. به گفته خودش، پدر و مادرش هیچ گونه اجباری به پزشک یا مهندس شدن فرزندانشان نداشتند و هر دو فرزند آن ها با میل قلبی در رشته های مورد علاقه شان تحصیل کردند.

در گذشته موسیقی رپ به اندازه امروز شناخته شده نبود و طرفدارانش از هر نوع قشر جامعه نبودند اما بهزاد لیتو از همان کودکی علاقه منحصر به فردی به این گونه اشعار داشت. او در دوران تحصیل راهنمایی اش، به انشاء نوشتن علاقه بسیاری داشت و برای آرامش ذهنش همیشه به نوشتن روی آورده بود. چه بسا علاقه شدیدش به موسیقی رپ و نوشتن اشعار و قافیه ساختن برای این نوع موسیقی، دلیل پیشرفت سریع و چشم گیر لیتو میان دیگر خوانندگان این سبک بوده است. در سرانجام با تکرار و تمرین فراوان و تلاش روز افزونش توانست اشعارش را از روی کاغد به موسیقی تبدیل کند. اینستاگرام بهزاد لیتو نیز تمامی این مطالب را تایید می نماید.

زندگی نامه بهزاد لیتو به چه صورت است؟

زندگی بهزاد لیتو به چه صورت است؟

بهزاد لیتو را می توان یک هنرمند خوش شانس حساب کرد زیرا بر خلاف عده ای از هنرمندان دیگر، خانواده بهزاد لیتو مخالفی با این فعالیت هنری او نداشتند. آن ها استعداد بی نظیر فرزندشان را پرورش داده و از همان ابتدا از هیچ گونه حمایت و تشویقی دریق نکردند. بعد از مهاجرتش به دبی، به دلیل اینکه تلفظ اسمش برای دوستان خارجی تبارش مشکل بود، به دنبال نام مستعاری می گشت. که در نهایت نام لیتو را برگزید و بعد ها با همین نام به فعالیت های هنری اش پرداخت. متن موسیقی های بهزاد لیتو در عین حال که سلیس و روان است، اما نت های قوی و متفاوتش، در مقایسه با آهنگ های دیگر در این سبک بیشتر به چشم می خورد. این امر باعث شده از پیر تا جوانی که به موسیقی هیپ هاپ علاقه دارند طرفدار پر و پا قرص وی شوند.

بهزاد لیتو به مدت زمانی ۳ تا ۴ سال به طور مستقل و با استفاده از بیت های رپر های خارجی و داخلی که از اینترنت دانلود می کرد، به ضبط و آهنگ سازی کارهایش می پرداخته، اما بعد از گذشت مدتی و آشنایی با آهنگسازان و خوانندگان این سبک از موسیقی مانند افرادی مثل عرفان و سیجل، تصمیمش برای حرفه ای تر و قوی تر کردن آهنگ هایش جدی شد. با معرفی عرفان که از دوستان صمیمی او بود، به گروه پایدار راه پیدا کرد و در چند ترک به عنوان مهمان با ان ها همکاری کرد.

پس از گذشت زمانی، کم کم به دلایلی از این گروه فاصله گرفت و به همکاری با گروه دیگری به نام گروه زد بازی پرداخت. آشنایی با گروه زد بازی از طریق سیجل، یکی از خوانندگان این گروه از سبک موسیقی های رپ بود. همکاری بهزاد لیتو با گروه زد بازی، بزرگترین و مهم ترین دلایل شناخته شدن وی به حساب می آید به طور کلی همکاری با این گروه پوئن مثبتی در کارنامه هنری اوست.

بیوگرافی بزی لی

نقش زد بازی در مضهور شدن بزی لی

همان طور که ذکر شد، گروه موسیقی رپ زد بازی نقش زیادی در شناساندن بهزاد لیتو به جامعه هنری و دنیای موسیقی هیپ هاپ داشتند. او که تقریبا از سال ۹۰ هجری شمسی شروع به فعالیت جدی در این زمینه کرده است، اکنون به محبوبیت و سرشناسی زیادی در زمینه رپ رسیده و با توجه به سابقه هنری کمش، توانسته از رپر های قدیمی تر ایرانی پیشی بگیرد. و به آرزوی کودکی اش که موقعیت در این زمینه بوده، برسد.

محبوبیت سریع یک چهره جدید در دنیای هنر، توجه رسانه های زیادی به سمت او جلب کرد. از جمله می توان به مصاحبه رویونیوز با بهزاد لیتو در سال ۲۰۱۵ اشاره کرد که لیتو در این مصاحبه درباره رپ یا آوا گفتار فارسی و مسیری که او را به این سمت، سوق داده، صحبت کرده است. همچنین مصاحبه هایی نیز با شبکه های منوتو، بی بی سی فارسی و فارسی وان داشته است.

حاشیه های بهزاد لیتو چگونه بوده است؟

از جنجالی ترین و جدید ترین حاشیه مربوط به بهزاد لیتو مدیر سایت پورتوبت می توان، به مشاجره بین او و علیرضا جی جی اشاره کرد. بهزاد لیتو با انتشار اهنگ مری جی که با همکاری خواننده معروفی به نام آرش ضبط شد، حاشیه ای را برای خود به ارمغان آورد. علیرضا جی جی خواننده گروه زد بازی در واکنش به این آهنگ لیتو و آرش جمله را در اینستاگرامش استوری کرد که نشان دهنده پایان رابطه لیتو با خودش، علیرضا جی جی، قلمداد می شد. و نکته جالب این قضیه آن جاییست که لیتو پس از استوری علیرضا جی جی، آهنگ دوست و دشمن را منتشر کرد و قطع رابطه کامل خود را با این خواننده اعلام نمود.

جدایی بهزاد از پایدار واقعیت دارد؟

جدایی بهزاد از پایدار واقعیت دارد؟

از دیگر حاشیه او می توان به جدایی اش از گروه پایدار اشاره کرد. بهزاد لیتو درباره عرفان و گروه پایدار ذکر کرده که، عرفان تا همیشه دوست صمیمی اش باقی می ماند و دلیل جدایی اش از این گروه معروف موسیقی را سختی کار گروهی عنوان کرد. او نقل کرده است که انجام دادن کار گروهی در زمینه موسیقی کاری دشوار است و از نظرش اگر به تنهایی فعالیت هنری اش را ادامه دهد موفق تر خواهد شد. اما زمزمه هایی از اختلاف بین لیتو با آهنگساز این گروه یعنی شخص سینا تهم به گوش می رسد.

آهنگ های بهزاد لیتو

از اولین کار های هنری او می توان به موزیک کارگردان که در سال ۱۳۹۰ با همکاری عرفان منتشر شد، اشاره کرد. بعد از آن موزیک ساعت وایسه را در زمانی که عضو گروه زد بازی بود، با همکاری این گروه منتشر کرد. پوئن مثبت دیگری که در کارنامه هنری اش به چشم می خورد، آلبوم زاخار نامه است. این آلبوم اولین آلبوم استودیویی گروه زد بازی به حساب می آید. پس از جدا شدن از گروه ها و ادامه فعالیتش به صورت مستقل و تنها توانست ۶ آلبوم به نام های خاکستری، ستاره بازی، هرچی نگفتم، تراپی، تخگاز و بیست و سه را به نام خود ثبت کند.

در فعالیت های هنری اش سینگل ترک موفقی مانند دادیم رفت تورو که با حضور سوگند، یکی از خوانندگان زن در سبک رپ فارسی، به چشم می خورد. این سینگل ترک رکوردار پربازدید ترین ترک رپ پخش شده از رادیو جوان را دارد. او با خوانندگان محبوب دیگری مانند سامی بیگی بیز همکاری داشته، که تمام این ها بر محبوبیت روز افزون وی نقش به سزایی داشت.

آلبوم جدید بهزاد لیتو

ترک دردسر از جدید ترین موزیک های منتشر شده بهزاد لیتو می باشد. دردسر اولین ترک از آلبومی به نام اتصال ساخته خشایار SR می باشد که بسیار مورد توجه مخاطبین و طرفداران بهزاد لیتو قرار گرفته است. زمزمه هایی از انتشار ترک جدیدی به نام شوک از بهزاد لیتو به گوش می خورد. این کار از رادیو جوان پخش خواهد شد و طبق آنچه بهزاد لیتو ذکر می کند، این ترک یکی از قوی ترین و حرفه ای ترین ترک هایی است که اخیرا روی ان فعالیت داشته و قرار جایگاه ویژه ای بین طرفداران موسیقی رپ فارسی پیدا کند.

بهزاد لیتو ازدواج کرده است؟

در حالی که هم اکنون بهزاد لیتو در سن ۲۹ سالگی به سر می برد، اما در تمام مصاحبه هایش و صفحات رسمی او در اینستاگرام و فیسبوک اعلام کرده که مجرد است و فعلا قصد شروع زندگی زناشویی ندارد. اینکه طرفداران یک هنرمند در مورد زندگی شخصیت محبوبشان کنجکاو باشند یک امر طبیعی است و با صراحت صحبت کردن بهزاد لیتو درباره زندگی شخصی اش برای طرفدارانش، نشان دهنده ارزش و احترام او نسبت به هواخواهانش است.

دوست دختر بهزاد لیتو کیست؟

مسلم است که اقشار جامعه به عکس گرفتن با هنرمند محبوبشان علاقه دارند و همچنین در صفحات اینترنتی مختلفی عکس بهزاد لیتو با دخترانی منتشر شده است اما هیچ کدام از آنها در زندگی شخصی او حضور ندارند. او مجرد است و به گفته خودش تمام هدف و تمرکزش بر روی پیشرفت روز افزونش در زمینه موسیقی هیپ هاپ است.

دوست دختر بهزاد لیتو کیست؟

سوالات متدوال

نام شناسنامه ای بهزاد لیتو چیست؟

بهزاد داور پناه

اولین موزیک رسمی منتشر شده از بهزاد لیتو کدام است؟

اولین موزیک او، کارگردان نام دارد که در سال ۱۳۹۰ با همکاری عرفان از گروه پایدار منتشر شد.

چرا بهزاد داورپناه برای خود نام مستعار انتخاب کرد و لقب دیگر او چیست؟

چون تلفظ اسم اصلی و ایرانی اش برای دوستان که در خارج از کشور داشت، سخت بود نام مستعار لیتو را برای خود انتخاب کرد. بهزاد داور پناه را با نام بزی لِی نیز می شناسند.


Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *